ŠUKL sťahuje z predaja Diclofenac Duo

Táto diskusia patrí k článku: ŠUKL sťahuje z predaja Diclofenac Duo
ŠUKL sťahuje z predaja Diclofenac Duo

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠUKL) upozornil lekárne, ambulancie, nemocnice, aby do 48 dní stiahli z predaja liek proti bolesti Diclofenac Duo Pharmavit 75 mg cps. Tí, čo ho užívajú, nie sú priamo ohrození. Stiahnutie dobrovoľne oznámil výrobca a maďarský farmaceutický inštitút. Dôvodom je, že liek neúčinkuje tak, ako by mal. „Vstrebávanie lieku je znížené, nie všetko množstvo účinnej látky, ktorá sa má dostať do tela, sa aj dostane,“ uviedol v Správach STV Pavol Gibala, vedúci sekcie bezpečnosti liekov a klinického skúšania ŠUKL.

orchidejka

to z ktoreho roku je tato sprava o stahovani diclofenacu duo? aktualne to asi nebude, kedze my lekarnici o tom nemame ziadne spravy a ak je to aj pravda, vzdy sa stahuju len urcite problemove sarze a ostatne su dalej na trhu

kabel

omg...sťahujú sa vždy len určité výrobné šarže lieku, u ktorých vyskočila pri kontrole kvality výrobná chyba, nie liek ako taký :-))

uhu

Dobrý deň, chcel by som sa Vás opýtať, ako je možné, že 10 rokov, čo mal byť stiahnutý z predaja Diclofenac Duo, sa ešte stále predpisuje a predáva? Cca pred týždňom mi ho lekár predpísal a v lekárni mi ho aj predali. Ďakujem