Sivý zákal

Táto diskusia patrí k článku: Sivý zákal
Sivý zákal

Zahmlenie alebo zakalenie, ktoré sa vyvíja v normálne čistej šošovke môžu mať za následok až stratu videnia. Operácia katarakty je najčastejšie vykonávaným chirurgickým výkonom na svete.

Emma3

Sivý zákal je zradné ochorenie... ja som to mala a musela som ísť na operáciu do excimer.sk :) ale chvalabohu to spravili dobre a mám od toho teraz pokoj

Luks

Ja som operaciu dlho odkladal, lebo ocny lekar mi povedal, ze mam sivy zakal nechat dozriet. Syn ma objednal do Neovizie a hned o tyzden som siel na zakrok! Nielen, ze operacia bola bezbolestna ale uz nepotrebujem ani okuliare. Urcite odporucam kazdemu, kto ma diagnostikovany sivy zakal ??

lydus9

Ja som bola na operácii pred časom, v očnej klinike iClinic, na sivý zákal, a som šťastná, že som to stihla! Pretože dosť som to zanedbávala a roky pribúdali...stav očí sa zhoršoval. Predoperačné vyšetrenia, samotná operácia prebehla bez komplikácií

Glami3232

Pred pol rokom som podstúpila operáciu šedého zákalu v centre xcelens. Musím uznať že som mala poriadne obavy ale hneď po príchode do nemocnice a po tom ako mi môj lekár vysvetlil celý postup a priebeh operácie a taktiež keď som videla nové prístroje som sa upokojila. Operácia trvala cca 15-20 minút a pooperačné komplikácie som nezaznamenala. Jemnú bolesť som pociťovala asi tri dni po operácii inak nič. Nie je to vôbec hrozné