Vitamín B12

Táto diskusia patrí k článku: Vitamín B12
Vitamín B12

Rovnako ako iné vitamíny, je aj vitamín B12 (kobalamín) dôležitý pre metabolizmus. Je nevyhnutný pre tvorbu červených krviniek a fungovanie centrálneho nervového systému. Vitamín B12 sa nachádza vo vajciach, červenom mäse, hydine, kôrovcoch, mlieku a mliečnych výrobkoch. Nedostatok môže viesť k pernicióznej anémii a degenerácii kostnej drene.

ang el

Tento článok je pravdivý a dosť poučný, sama som v detstve ako mladšia trpela nedostatkom červených krviniek a vitamínu B čo sa začala prejavovať najprv len akomierne závraty a lekárka tvrdila že mi nič nie je, až na žiadosť rodičov mi odobrala krv a na základe toho mi to zistili okrem stravy som potrebovala daný vitamín doplniť a dosť mi pomohol B-komplex forte tento vitamín používam doteraz má niekoľko výhod keďže ide o niekoľko vitamínov B v jednej tabletke ja osobne ho rada kupujem cez pilulka.sk
okrem bežného doplnenia vitamínu tieto tabletky využívam tiež najmä v lete ked je všade plno komárov a keď svoj orzanizmum naplním vitamínom B tak po mne až tak neidu ako som vravela tak si ho kupujem cez pilulka.sk a každému pomôže ak ušetrí nejakú tu korunku tak rada využívam zľavy aako napríklad teraz maju -odkaz odstránený- ak to niekomu pomôže tak budem rada ;) :)