mam ine dieta!?

Príspevok v téme: mam ine dieta!?
scaliova

chcem sa poradit a napisat co ma trapy mam 4r dceru ..od sept.zacala chodit do maters.skoly ..az na par prvych dni si uz na skolku celkom dobre zvykla,..chodi tam rada zabavi sa aj v kolektive,vie pekne naspamet co sa ucia doma mi vsetko vyrozprava..iba je to ze je predsa len ina od ostatnych a to 1.ze sa boji chodit na zachod vycikat..to uz sa tak zacala od leta co bat chodit niekde na zachod ...vzdy drzala az domu..a tento problem pretrvava az do dnes..bola som u dets. psych..tam mi radila aby som ju motivovala atd...no marne:(je tvrdohlava a neviem ju ziadnym sposobom presvetcit aby strach prekonala...nastastie skolku navst .iba do obedu takze to stale drzi az kym nepride domu...neviem co by na to pomohlo...2.problem je ze mali v skolke Mikulasa a tak sa ho bala az sa od placu povrackala a to bola jedina a dokonca vsetke deti Mikulasovi recitovali spievali ,nechali sa odfotit ..iba mne p.ucit .povedala ze moja nechcela...tak ma to teraz trapy a mrzi ze je taka bojazliva,..a to co druhe deti beru ako zabavu tak moja dcera ako neprijemny zazitok,..som z nej az zufala a neviem ako to mam zmenit aby bola viac odvazna...

mifor

Mne povedal bratranec, keď som bola maličká, že záchod má zuby. To bol potom problém, dostať ma na záchod. V škôlke ma museli dať von na trávu.

aknitka

darika a ako ste to robili s tým Idkom? malý ťa normálne videl že rozprávaš ty a pritom sa tváriš že rozpráva maňuška? ja chcem niečo podobné vyskúšať ako malého naučiť pýtať sa na nočník. len neviem ako na to.

darika

No,aj to je dobry napad.Vlastne som na to aj zabudla,ako sme my mali manusku Idka.Ale Idko nabehol vtedy,ked sme nepocuvali,ale je to pravda.Deti pocuvaju treti hlas a viac mu doveruju.

bonn

skus sa s nou porozpravat prostrednictvom hracky, kup si manusku, a ta nech csdas s nou rozprava a postupne aj o probleme....., alebo ma urcite oblubenu hracku, tak ked sa snou budes chciet porozprvat, tak sa pytaj na tu hracku, ze ci ma strach ist na toaletu, a postupne vyzisti preco sa boji jej hracka, lahsie ti to povie cez hracku ako za seba. Skus, mozno sa ti to podari, vacsinou su deticky stotoznene so svojou hrackou, a vlastne oni su ta hracka. Neviem ci si ma pochopila, ale napriklad ak ma babiku, tak ked sa opytas co by dnes chcela babika robit?a mala ti povie ze babika by chcela ist na prechadzku, tak to znamena ze ona chce ist na prechadzku....mna troska zaraza ze ta psychologicka s nou nezacala viac pracovat a skoncila len odporucanim roznycch metod ako ju motivovat, pretoze v tom bude urcite nieco hlbsie....drzim palce

scaliva

Dakujem budem dufat...a urcite napisem a uz snad ze je problem konecne vyrieseny ,no chce to cas a trpezlivost..a od leta je to uz dost co sa takto trapime tak uvidime ako bude dalej...

darika

budem drzat palce.A daj vediet.A ver,ze vsade maju deti iny problem,ale na kazde pleti jedno-hra.Formou hry sa da prekonat vsetko.Pokial nejde o silnu psychicku zalezitost.Len pomalicky,netreba nutit.

scaliova

tak ja to skusim s tou pistalkou,... ano teraz bude cez sviatky doma a sdat sa to nejako vyriesi i ked si nejdem radsej robit velke nadeje ze to prekona ale budem sa modlit aby to uz cim skor pominulo...-je to zvlastne a ktovie ci aj ine deti taky problem mali a prekonali ho a akym sposobom..preto som to napisala ci mi tu niekto bude vediet poradit ci sa s tym uz stretol...preto aj vsetkym dakujem za rady:)

darika

Musis zacat doma.Bude to dlho trvat,ked nevies o co ide,ale doma to pojde lahsie.Teraz ide volno,skolka bude zatvorena,tak skus tu pistalku.Povedz,ze jej ju tam nechas a budes cakat za dverami.Ked zapiska,budes pri nej.Nauc ju nejaky hvizd,co ju rozosmeje a...No,len skusat treba.Ona ma nejaky blok a ten treba znicit.

scaliova

do skolky si zacala bravat plysoveho macka a aj som jej povedala ze ak sa boji sama tak pojde s nou no marne ,..kedze tam nejde uz ani ked idem aj ja s nou..co sa staloze sa vycikala na obed ked som prisla po nu no to bolo iba nejakych par x potesila som sa v duchu..a opat sa zatala...

darika

Vtedy,ked ide,znamena,ze na to momentalne nemyslela.Bola zaneprazdnena inou cinnostou a tak zabudla na toho bubaka zachodoveho.Rozmyslala som,co by som urobila ja.Treba jej tam dat nieco,co by jej zabudlo mysliet na toho bubaka co ju strasi.Nejaku hracku,ktora tam bude vzdy.Povedat jej,ze toto je jej ...neviem,anjelik?Straznik Miso?Ten ked ona pojde na zachod,bude tam s nou.Alebo jej daj pistalku.A nech ju ma tam.Ked sa bude bat,zapiska.Skusaj najprv doma.