Plesen pod nechtami

Príspevok v téme: Plesen pod nechtami
miamiamia

Neviem, iste sa tu nachadza nejake forum na tuto temu, ale mne sa nic nepodarilo najst. Ide o to, ze mam plesen pod nechtami na nohach a to hlavne na palcoch obidvoch noh a obidvoch malickoch. Mam s tym velke problemy, nechty mi vrastaju do koze a trpim pri strihany nechtou, neviem si ich poriadne ostrihat pretoze su tvrde ako kamen. Darmo si ich pretym poriadne namocim v horucej vode, osprchujem sa, mam dokonca aj tinkturu na tvrde nechty, ani to vsetko mi nepomaha. A to uz nehovorim o zapachu ake plesen sposobuje. Bola som s tym u koznej, ale dala mi lieky po ktorych mi nebolo dobre a masticku, ktora nepomaha. Tak vas prosim o radu. Co s tym, aby som sa toho navzdy zbavila? Dakujem za odpovede

pe84

mne na mykozu ne nechtoch zabrala mast Canespor - je to specialna sada na nechty, obsahuje tuto mast a specialne naplasti, ktore zvysuju ucinnost, vyhodou je, ze sa aplikuje len raz za den a to tesne pred spanim, naozaj vyborne zabera, mykozy sa uplne zbavite do 2-4 tyzdnov, zavisi od zavaznosti stavu, vyskusajte to :)

Benko

Nemal som žiadne nežiadúce prejavy. Myslím si, že ak by to malo nejaké nepriaznivé vplyvy, boli by spôsobené okamžite, a to na koži v mieste aplikovania. Musím ale pripomenúť, že keď som teraz kúpil nové savo (tentoraz som ho potreboval na stenu), bolo silnejšie, než to, ktoré som si aplikoval na nechty. Zrejme časom čiastočne stratilo intenzitu účinných látok, preto s novým prípravkom opatrnejšie, resp. ho rozriediť s troškou vody.

pedik

prosim Vas ?! po liekoch siahaju ludia s plesnou na nohach uz v takych stavoch ,ze si to neviete predstavit !!!strasne zatazuju zaludok ved je to ako bomba do zaludka, viem o com hovorim ,som pedikerka
takze, kazdy vecer nohy namocit do teplej nie vrenej vody s octom ,nosit cisto bavlnene ponozky , ktore odporucam prat na vysokej teplote ,ak perete ponozky pri 40 ,to nema vyznam !dalej kazde topanky co nosite pretrite octovou vodou z vnutra hlavne v okoli spicky nechat poriadne vyschnut ,baby pozor na silonky a umele ponozky najlepsie sa tam vytvara plesnicka ,
a co je hlavne pozor na zastrihavanie nechtou odporucam zajst k pedikerke , lebo si mozete sposobit este vacsie problemy zo zlym zastrihavanim nechtou , tak ze vam budu zarastat este viac, treba zajst do lekarne a kupit si krem alebo nejaku masticku popripade sprej proti plesni na nohach ,
a dalsi dotaz .urcite sa netreba hanbit zajst k pedikerke , my to bereme normalne ,9 z 10 ludi ma na nohach plesen

vela stastia

daniuska

Benko: Myslim, ze savo nicim nepredstihuje skodlivostou ine chemikalie z lekarne, takze diky, vyskusam aj ja, myslim, ze to moze ucinne pomoct.

Benko

Ja som mal mykózu nechtov na palcoch nôh. Boli zažltnuté, mierne zhrubnuté a štiepili sa.Vyskúšal som rôzne požierače peňazí z lekárne, bol som aj u kožnej, ktorá to dokázala len zmierniť už ani neviem čím, no nič mi v skutočnosti nepomohlo. Nakoniec som už stratil trpezlivosť a z kozmetických tampónov som si vystrihol plátky v tvare nechtov, položil ich na nechty a postriekal klasickým savom proti plesni a nechal účinkovať niečo viac ako hodinu, kým sa savo nevsiaklo - cítil som takú menšiu bolesť.Po kúre som si nechet dobre umyl vodou. Toto som pre istotu zopakoval tri dni po sebe. Výsledok? Okamžitý.Poškodený nechet úplne vybledol na normálnu prirodzenú farbu a mierne sa sploštil.Prešli asi dva mesiace a nechet je už takmer do polovice vyrastený bez poškodenia. Mykóza bola v mojom prípade evidentne porazená.Viem, že ak si toto prečítajú odborníci, určite sa zhrozia nad výberom prípravku, ale tie ich drahé daromniny mi veru vôbec nepomohli požierať mykózu, len peniaze, a to mnoho rokov.Savo sa, prirodzene, dostalo aj do lôžka nechtov, kde bolo tiež potrebné zničiť pleseň, no nič mi to neurobilo ani po hodine po aplikovaní.Nikomu tu nechcem radiť, lebo nie som vo veci odborník, ale mne to pomohlo. Som veľmi náročný a nemám rád žiadne čiastočné veci, no v tomto prípade som nad mieru spokojný.

ksenka

už vyše 5 rokov liečím plesne na nechtoch nôh, sú na palcoch, brala som tabletky a potierala som nechty jódom. Bolo, že už sa to zlepšilo, ale vrátili sa... Neviem, čo s tým robiť... Poradte nejakého dobrého kožného lekára v Košiciach... Alebo nejaký liek?

edita

Na plesen na nechtoch je dobre priviazat si obvazom cibulu,každy den čerstvu,robte to aj mesiac,plesen bude preč

romco12345

manzelka ma uz zopar rokov problem s nechtovou mykozou. Aj chodila ku koznemu do Bojnic dlhodobo. Ale nepomohlo nic. Brala tabletky, aj sprej na nechty aj lak (niektore z tych co ste tu spominali). Na nejaky cas zabralo, ciastocne to zacalo ustupovat. Potom jej povedal ze uz sa jej to vyliecilo. Ale veru nevyliecilo, este sa jej to rozsirilo aj na malicky na rukach a teraz uz aj na palce na nohach. Tabletky jej vobec nerobili dobre na zaludok, na oblicky (brutalne ju z toho boleli), su to silne tabletky, mozno trochu pomozu ale inde ublizia, zatazuju ine organy a okrem toho jej zhorsili aj vlasy (vypadavanie). Sprej ci lak ciastocne pomahal. Nedavno skusala aj tu uzitocnu hubu co poziera nechtovu plesen. To jej celkom dobre pomohlo, len zrejme by potrebovala tych baleni viac. Len vsetky pripravky su drahe a liecba trva dlho a nie vzdy sa docieli efekt. S vypadavanim vlasov a liecbou to je podobne - je to drahe a trva to dlho. Poradte prosim nieco fakt ucinne, nezatazujuce telo. Ale zrejme bude na tom nieco pravda, co tu pisete, ze to suvisi s vnutrom tela.

citygirl

Pliesnam sa dobre dari v kyslom tele. Skus si telo zalkalizovat pitim jablcneho octu so sodou bikarbonou (2 pol. lyz. jablcneho octu s 1/4 cajovej lyzicky sody bikarbony do pohara vody) nechat vysumiet, pit dvakrat denne. Necht si potieraj jodovou tinkturou.
Lamisilu sa radsej vyhni, znici ti pecen.