neznasam dotyky :(

Príspevok v téme: neznasam dotyky :(
ad@mkoo

cawte mam 16 a proste trapi ma jedna vec ..je to totalna blbost..ale neviem co s tim mam robit... ide o to ze neznasam dotyky.. uz viac menej odmalicka neznasam ked sa ma niekto dotkne alebo ma chce objat a podobne .. tiez neznasam MHD alebo ked som u doktora a dotkne sa ma ...ja viem je to totalne divne a nechapem preco ale je mi to moc neprijemne :( ...moji kamarati aj rodina to respektuje ..ale mam dievca a mam ju strasne moc rad a chcel by som proste normalny vztah len ten asi nikdy mat nebudem :( ..neviete ci sa s tim da nieco orbit?

ammanda

ja neviem denz...ja si skor myslim ze to mam proste jednoducho v povahe :( zaroven by som strasne dakoho chcela len keby sa dali vynechat tie debilne frazy a to zbytocne dotykanie sa :(

Denz

amanda- a co navstivit aj odbornika??
pricina moze byt rozna......
to sa neda len tak zistit.....
mozno trauma z niecoho co si zazila...a nemusia to byt prave rodicia a mozno ano...
je to o dlhych hodinach zistovania problemu........

ammanda

to by ma tiez zaujimalo aka je pricina lebo rodicia to nejsu jak tu vseci skalopevne tvrdia...aspon umna teda
a ako sa teda zisti co je ta pricina?

dušan13

zameral by som sa skôr na hľadanie príčiny a jej odstránenie, mám dobrú skúsenosť s technikami One Brain (3in1), na nete si môžeš nájsť kontakt na niekoho kto to robí, alebo sa prípadne obráť na psychológa, nie je to žiadna hanba, chce to naozaj iba trochu odvahy

avalon

denz, pekne si to napísala. Tiez si myslim, že to suvisi so vztahom s rodičmi. Ci uz z tehotenstva alebo z detstva. Mne tiez vadia ludske dotyky, ale ked ja sa dotykam, tak nie. No mala som problem objimam a mojkat sa s dcerou, ked bola mala, akoby ma bolelo v zaludku pri tom. S mužom som sa objimala, ale tiez som mala stavy, ze ma striaslo. Nechapala som prečo. Neskor som dceru začala viac objimat, nutit sa do toho a akoby mi pomohla to prekonať. Dnes mi nevadia dotyxky az tak, len obcas . Viem, že moji rodičia ma malo mojkali. Rpozpravali sme sa o tom a mama vravela, že ona to nevedela, lebo aj jej rodičia jej to nedali. mali ťažký život, tak na to nebol čas. Tak sa to potom asi tak nejak ťahá na generacie.

Gerbil

Ide o hlboko zakorenený problém psychického rázu. To som asi moc múdrosť nepovedal, viem, no chcem tým poukázať na fakt, že takéto záležitosti, ktorých príčinu človek nepozná, nemožno riešiť väčšinou osamote. Treba si nájsť spoľahlivú, odbornú a dôveryhodnú osobu, s ktorou sa takéto veci dajú do podrobnosti rozobrať. Cieľom je totiž odhaliť prvotnú príčinu a nech už je tá akákoľvek, po jej zistení sú kroky už jednoduché.

ammanda

ja mam tiez podobny problem, akurad ze cudzi mi az tak nevadia aj ked je mi to divne, ale najviac mi vadia blizky...neviem cim to je, vychovou to nebude ani nejaka trauma, proste je mi to neprijemne, take priliz intimne mi to pripada a vo vztahu mi to teda tiez zatial nepomohlo :(

Slobodna

Tiež neznášam dotyky cudzích osôb, na dotyky od blízkej osoby si dokážem zvyknúť a časom sú mi i príjemné. Neznášam cudzích ľudí, ktorí majú potrebu sa ma dotýkať, príde mi to dosť divné. Ja sa ich nedotýkam, tak neviem prečo to robia oni.

bzzzzm

S tou MHD to mam aj ja... a s dotykmi?jedine co naozaj neznesiem je, ked sa ma niekto chyta vlasov, vadí mi to, najmä ak ma špinavé ruky...myslite, že to je podobna diagnoza? asi nie:)