Doklad o zaplateni a vymahanie platby

Príspevok v téme: Doklad o zaplateni a vymahanie platby
AdamKrt

Neviete ako je to s platnostou elektronickeho vypisu jednotlivych bank pre pravne ucely ? Napr. clovek robi platby niektorym instituciam, ktore moze zmluvne platit aj povedzme 20-30 rokov. Lenze, co ak mu po niekolkych rokoch povedia, ze platbu neeviduju a ma ju dokladovat. Ako to dokaze ?

Elektronickym dokumentom napr. v PDF ? Vytlaci si ho ? Alebo musi mat z banky vytlaceny vypis ? Alebo ma aj vytlaceny vypis iba informativny charakter ?

Lenze co, ked banky /a tyka sa to aj posty/ mozu po niekolkych rokoch stare ujde skartovat. Cize, ak by aj clovek mal nejaky doklad, neda sa prakticky overit.

Len rozmyslam do predu, lebo som pocul o situaciach, ked rozne institucie vymahali napr. po 9-10 ci 15tich rokoch platby...

AdamKrt

A ako to dopadlo ? Vedela si, presne kedy to bolo platene, alebo si patrala behom roka vo vypisoch ?

Lenze je otazne, ze co ked bude chciet clovek doklad napr. z obdobia, ked ta banka uz ani nemusi existovat. Napr. bol tu ELIOT, ludia mali volakedy peniaze aj v Devin banke, Slovenskej kreditnej banke atd. No a ak bude niekto platit napr. 30-40 rokov poistku a povedia mu, ze chcu 35 rocny doklad :)

datelinka

mne sa stalo nedavno, ze som potrebovala doklad o prevode na ucet, spred cca 5 rokov. nemala som ho, tak som poziadala banku o vypis z toho obdobia, ked prebehla platba. samozrejme, za takuto sluzbu si musis priplatit. ak su posielane elektronicke faktury, mal by takyto doklad postacovat.