Uzliny na krku 2 rok

Príspevok v téme: Uzliny na krku 2 rok
JANINKA KK

Ludia mam takyto problem, uz 2 roky mam zvacsene uzliny na krku, velkost nemenie, raz mi ostali po chorobe a odvtedy sa ich neviem zbavit, zuby mam v poriadku, aj krv, len mi to dost vadi, su pohyblive nebolia, ked som chora trosku sa zvacsia, potom zas zmensia, lekar povedal ze je to normalne, ze to ma kopa ludi...ja si to chcem dat prec, robi sa to iba v celkovej anesteze, neviete mi poradit co s tym?? dik budem vdacna..

mascha

za alergiou budú nejaké škodlivny,podľa mňa by si si mal spraviť riadnu očistu,detoxikáciu,aby si nemal obavy z rakoviny,lebo dosť sa to v tebe nahromadilo,keď je už lymfa zaťažená

dudo2910

zdravim.chcel by som sa opytat... pred 5 tyzdnami sa mizacal robit kutik na ustach ale asi do jedneho dna mi zmizol a na druhy den sa mi akoby zacal robit herpes ale ani ten mi zmizol. Na dalsi den sa mi na lavej strane krku vyhodila uzlina ktora ma bolela ale asi po 4 dnoch ma prestala boliet a sa aj zmensila ale nezmizla uplne a mozno po tyzdni sa mi okolo nej spravila dalsia mala gulocka ktora ma nebolela ale namhmatam si aj ju. uz asi 4 tyzdne sa mi to nezvecsuje ale ani nezmensuje a dnes som si nahmatal na pravej strane druhu gulku ktora ma neboli. som alergik takmer na vsetko a krvacaju mi dasna tak. mal som asi 1 tyzden aj nocne potenie ale to potom zmizlo a uz 2 tyzdne je to ok noci bez potenia.je potrebne vysetrenie lekara ale sa nemusim bat toho najhorsieho cize rakoviny?

awert

Ahoj mne sa vytvorili uzliny a stale sa mi tvoria uz ich mam asi 8 co sa daju nahmatat je ro neprijemne na dotyk nebolia ale pri pohybe tvare je to cudny pocit taky neprijemný.Neviem ci je to normalne ....

lenkau8

ahoj,chcem sa spýtať môj 6r. syn má asi 4 týž. uzliny na krku asi 4-5cm pod uchom, a zvačšené vzadu na hlave, nebol chorí, lekar povedal, že nemám robiť paniku, že je to zatial v poridku, ale ja som mu dala zobrať krv no nič sa nenašlo išla som na sono na jednej stane 1,75cm druhá strana 1,66cm, objednala som sa na hemat. ale tam mi tiež vysvetlila lekárka, že je to normálny nález a to som zistila, že sa mu zvačšili aj v slabinách asi do 1,5cm na to tiež povedali , že je to v poriadku teraz čakam na výsledky z infekčného či tam niečo nájdu je možné, že nič. Má niekto takúto skúsenosť opíšte prosím som z toho zúfalá.....

Agileine

ja som mala aj nadalej mam uzliny vzadu na krku ,so strachom onko vyš.a vysledok??toxoplazmoza:))liečba a som ok ale uzliny možem mat do konca svojho života

abededa

ahoj, uz od leta mam na krku na lavej strane taku hrcku,pohyblivu, obcas ma boli to miesto, ale slabo. Asi ma do 1 cm, bola som u lekara obvodneho, potom na krcnom a ankoniec na sone, tam mi povedali ,ze na druhej strane mam take iste, tak je to v poriadku, Ale na 2 strane taku hrcku vobec nemam. Tato je jedna, pohybliva a robi mi strach, Mam opat podstupit tie vysetrenia. Byvam v mensom meste, chcela by som si dat urobit vysetrenia inde. Dakujem

Erula

llek.... ja som ti uz pisla ohladne mojej 31 ročnej dcere , len to neviem tu najst.ako som vtedy písala vysledky krvi mala v poriadku.Asi v marci tochto roku 2011 si stazovala na bolest pod lavym rebrom cize slezina , bola na USG brucha kde jej nenasli nic a nemala zväčšenu ani slezinu a ani pečen. Tie liymfaticke uzliny zvykne mat niekedy zvačšene ale to ona máva už asi 15 rokov , lenže teraz sa stažovala že ako ich mala zvačšene ju to tlačilo až na klúčnu kost, predtym asi dva tyždne bola prechladnuta mala nádchu ale nebrala žiedne lieky len si davala coldrex a kvapky do nosa. Teraz sa jej troška zmenšili ale ona to ma stale tam take dost velke asi 2 cm tú jednu uzlinu a teraz si vraj nachmatala aj vzadu na šiji taku menšiu ako cca šošovica , a doktorka jej nachmatala aj v slabinach take malinke ale to vtedy po tom prechladnuti a teraz ani neviem či si to sleduje. Dost často sa stažuje ,že ju picha v kostiach v nohách a a vraj ona ma určite rakovinu , teraz jej lekárka povedala najlepšie bude ked da jednu uzlinu vybrat a poslat na histologiu. Ale ona to napisala tak ,že (neviem si teraz spomenut) limfopro...., nieco ako spomalena T leukémia alebo nieco take som čitala na internete. Neviem si spomenut ako to tam je napisane. bojim sa velmi a najradšej by sme to dali vybrat v Ba ale neviem kam by sme sa mali pohnut, vraj sa to potom posiela do Martina , ešte by som sa chcela opytat , že či to boli to vybratie tej uzliny ona tu väčšiu ma asi tak 4-5 cm od sánky na krku, velmi budem čakat tvoju odpoved . a ešte by som sa chcela opýtat ,že aké su šance na uzdravenie tejto choroby , a čo je včasné štádium ? Dceru teraz často pobolieva brucho v okoli pupka , ked jej v marci brali krv tak vtedy jej povedala lekarka ze sa uz stretla s mononukleozou, ale vraj teraz to nema ale krv to uz ukaze . a jej mala 4 ročna dcerka vraj tiez sa stretla uz s tym virusom :-(( lebo asi pred rokom bola velmi chora a vtedy jej brali krvičku a vraj to krv ukazala. Ja odkedy ma dcera problemy chodim tiez po lekaroch aj tak som chora som invalid a odvtedy mi trhá polovicou tvare a oka . .-((( mám velmi velke obavy . ak vieš môžeš mi aj na mail napisat verula@centrum.sk dakujem budem za kazdu radu vdačna.

Kikaaa20

Ja sa chcem opýtať že ja mám tiež uzliny na krku pod sánkou ale že možem to mať aj zo zapáleného hrdla alebo tak keď som bola prechladnutá? Lebo jednu uzlinu vzadu na krku už mám asi rok ale teraz keď som bola chora tak sa mi ďalšie dve objavili pod sánkou na pravej aj na )ľavej strane nechápem. Bojím sa že čo to može byť či to nieje nič vážne. prosím poraďte mi niekto.

sovičkas

ahojky, ja mám tiež taku malú pohyblivú uzlinku na krku, nie je ani vidieť, len si ju tam proste nahmatam.Bola som u chirurga a ten mi prezrel uzliny a povedal, že nemam stresovať, že ide o reakciu uzlinky na nejaku infekciu.Neda mi to aj tak pokoj, mám obavy z lymfomu.