Bolestivý pohlavný styk po pôrode

Príspevok v téme: Bolestivý pohlavný styk po pôrode
petriksvetri

Mám 27 rokov, milujúcu manželku a už pol roka sme šťastí rodičia. Všetko je ideálne len manželka ani raz od pôrodu nebola schopná mať so mnou úplný pohlavný styk. Vraj ju to pri vniknutí vždy veľmi bolí. Lekár vylúčil nejakú poruchu na rodidlách. Prosím, poraďte mi, je možné, aby z nejakého dôvodu mala žena s týmto problém? Niekedy sa mi zdá, že sa už len vyhovára. Je tu žena, ktorá to mala po pôrode tiež takto?

Lulu2011

Lardo - netrepem, pisem svoju skusenost, kazda zena je ina, ja som sa fakt rýchlo dala dokopy, nastastie

ja si tiez myslim, ako som pisala, ze s kojenim to nic nema, ten chlap je zufaly, lebo ho odmieta a asi nevie presne kvoli comu

Lardo

Lulu netrep že po 2 týždňoch si bola fit keď mi na zdravotnej sme sa učili že maternica a vnútorné rodidlá sa hoja po pôrode 6 až 8 týždňov a dovtedy by sa žena mala vystíhať sexu. Jedine žeby si mala super rýchle hojacie rodidlá. A to nehovorím u žien rodiacich cisárskym rezom.
To nemusí vôbec súvisieť s kojením ale tam sa mení vzťah ženy k mužovi a k sexu a uprednostňované začína byť dieťa, tým sa sex môže znechutiť alebo je problém v nesprávnom zašití či zle zahojené rany.

kardinal

Preco do toho montujete kojenie. Ved to s tym nemusi mat nic spolocne. My sme si to po dvoch detoch uzivali aj pocas kojenia. Nikto z nas pacienta nevidel, ale ja si tiez myslim, ze to bude mat psychologicky zaklad.

RNG

Mozno ju pri porode nastrihli a pritesne zasili.Da sa da napravit len operacne.
Ak je to vec len libida, odporucam brat Dong Quai, adaptogen , dobry na vselico vcitane libida.
Davka 2 gramy plus.

Lulu2011

asi ti vadi, ze casto koji, ano teraz je moderne kojit aj 3-4 roky, zavisi od matky, ci to chce absolvovat, tiez si myslim, ze staci pol roka, max. rok, potom je to uz len o zavislosti

Lulu2011

Kaper, ale to ked ju to boli nema nic s kojenim, je to zufala situacia no, ja som nastatsie bola 2 týždne po porode fit

Kaper182

A este k tomu dojceniu, zacinam si mysliet ze to mamicky robia viac kvoli sebe ako detom. Jasne ze polrocne dieta ma prijimat iba materske mlieko, ak sa zacne dokrmovat, tak povedzme do roka je to este fajn. Ale z hladiska vyzyvy nema vyznam kojit dvojrocne deti, tie by mali dostavat stravu primeranu svojmu veku. Myslim si ze po roku sa z kojenia stava uz len hobby.

Kaper182

Nas syn bude mat cochvila rok a manzelka stale nema chut a hovori ze ju to boli. Myslim si ze v jej pripade je to skor podvedomy blok. Tiez je to vinou nasich porodnikov, ktori robia nezmyselne nastrihnutia. Po pol roku sme sa opat odhodlali na sex a prislo mi to akoby som ju znasilnoval. Nepomaha ani lubrikant. Je to hrozne a neviem kedy sa to zlepsi. Hadam ked prestane kojit. Ked vsak citam mamickovske fora, vsade radia mamickam kojit co najdlhsie, dne je uz normalne ze 3-rocne deti su kojene. Dokonca aj svetova zdravotnicka organizacia odporuca kojit, pokial sa da, idealne dva roky. Kam sme sa to dostali? Potom sa necudujme ze je taka vysoka rozvodovost. Podotykam ze svoju zenu lubim, ale my chlapi sme nastaveni inak.

civediamo

pertiksvetri-bud to bude kojenim-malo vlhne,,alebo je to blok od porodu--vlastna skusenost:)mam 5mes.dcerku a po šestonedeli sme to s manželom skusili a ja už uplne podvedome som stiahla svaly lebo som čakala že to bude boliet a fakt bolelo,na chvilu sme prestali rozdycahala som to a uvolnila sa a bolo lepšie toto sa opakovalo 3x,ale teraz už v pohode,,ešte že mam takeho trpezliveho a chapaveho manžela,,,skuste sa o tom porozpravat lebo ak sa tomu bude vyhybat bude to len horšie.