Vysetrenie sluchu - ako prebieha?

Príspevok v téme: Vysetrenie sluchu - ako prebieha?
hlucha:(

ahojte, sorry ze tu davam taku priblblu otazku no mam priserny strach z lekarov a ked nemusim radsej sa im vyhnem. no teraz budem musiet ist. uz dlhsi cas horsie pocujem. okrem toho mam 3 roky chronicku nadchu a som hrozne zahlienena. prosim vas ako bude prebiehat orl vysetrenie? pocula som ze do nosa budu pchat taku baterku a ze to boli, je to pravda? a vysetrenie sluchu je zevraj v nejakej komore, ako to prebieha? a cele to vysetrenie je to bolestive? dakujem a prosim nehnevajte sa ale ked ja mam taky panicky strach...

salima

jasne, napisem, hadam sa podari niekedy buduci tyzden skocit tam. ale je to jednoduche vysetrenie - si v zvukotesnej komore a do sluchadiel sa pusta ton, jeho intenzita sa zvysuje a ked ho si schopna pocut, stlacis tlacidlo.
este som zabudla, ze pri vysetreni robil lekar aj ultrazvukove vysetrenie uska, a to je tiez nic. :-)
neboj sa, zvladnes to :-)

salima

no prave kvoli tomu sme tam boli, ale lekar povedal, ze treba len preliecit zapal, pretoze je v poriadku, len mu zrejme kvoli miernemu podtlaku rezonuje zvuk. mame ist aj na audiometriu.

salima

vobec to nie je bolestive :-)
pred tyzdnom som toto absolvovala so svojim 5-rocnym synom, ani nemukol, usmieval sa.
ak mas strach, povedz to jemne lekarovi, bude o to pozornejsi. ale naozaj strach nie je namieste.