Neustále ZLÁ NÁLADA A DEPRESIA

Príspevok v téme: Neustále ZLÁ NÁLADA A DEPRESIA
buqe

Čawko.

V poslednom období mávam depresie, zlú náladu, nič ma nezaujíma, a často mi je do plaču. Neviem čo mam robiť. Mám 15 rokov. Skúsim vám to popísať.

Ako malý škôlkár som mal jedného jediného kamaráta(za život). Po tom ako som skončil materskú školu, som ho od vtedy nikdy nevidel. :( Na základnej škole som mal dvoch až troch kamarátov, no ostatný ma však šikanovali, nadávali mi a podobne. Koncom 9. ročníka sa však všetko zmenilo. Našiel som si partiu a dokonca (o rok predtým) aj najlepšieho kamaráta. Vtedy som si myslel že konečne začal pre mňa úplne nový život. Bol som konečne po 10 rokoch šťastný že mam kamarátov. Bol to úžastný pocit. Bolo to fakt prekrásne vidieť že konečne mám s kým chodiť von, mám sa s kým porozprávať. No vtedy som nevedel čo bude ďalej. Po skončení 9. ročníka a začatí 1. ročníka na strednej sa mi to zase všetko zrútilo :( ... všetci kamaráti na iných školách, a jeden jediný spolužiak išiel na tú istú školu kde ja. No pohádali sme sa pretože sa ma snažil poštvať proti ostatným. (Čo som samozrejme nechcel :( lebo by som stratil aj najlepšieho kamaráta, takže to bolo pre mňa ľachšie).
Najnovšie novinky čo som zistil boli že moja partia ma akosi "moc nemusí". Vtedy ma to dostalo. Nevedel som čo mam robiť, a stále som bol doma smutný, bez nálady... Tak som sa rozhodol že o všetkom poviem svojmu najlepšiemu kamarátovi. On ma vypočul, povzbudil ma a predebatovali sme to do detailu. Vtedy som sa cítil trochu lepšie. Poradil my pár vecí a tak.

Teraz som zistil že moja partia sa ku mne otočila "chrbtom" ale aspoň môj najlepší kamarát nie. Som šťastný že aspoň on so mnou drží ale zároveň na druhej strane nie pretože ma partia čím ďalej tým viac odstrká od seba. Bojím sa, že ju stratím a zas budem tam kde som bol :((.

Už mám toho celého akurát dosť. Mal som myšlienky samovraždy ale to by som nikdy nespravil.
1. Mám najlepšieho kamaráta a blízkych, ktorých by to hrozne trápilo do konca života :(
2. Bojím sa
3. Nemá zmysel sa zabíjať. Vždy je nejaká nádej.

Teraz mám v škole zlú náladu, často počúvam "depresívnu hudbu" / "smutné tracky", a stále nad tým musím všetkým myslieť.

Poradte mi prosím čo mám robiť. Ako to mám prekonať alebo ja neviem čo.

Ďakujem.

RNG

kedze esate aj kariol uznal ,ze depresie su z chemickej nerovnovahy v mozgu, tj latok, ktore sa tasm prirodzene nachadzaju, ktore dostavame zo stravy alebo si ich vieme vyrobit, tak je dufam kazdemu jasne, ze sa nejedna o patentovane(tj meprirodzene) chemikalie. Takze asi lepsi pristup je na to prirodnymi doplnkami nez nejakymi umelinami s hromadou postrannych skodlivych ucinkov.Ba dokonca aj navykovych, takze nielenze ta mozu poskodit s dost velkou pravdepodobnostou
(pozri na statistiku moznych postrannych ucinkov, a to je obvykle len kratkodoba, dlhodoba je podstatne horsia, tu ani neuverejnia), ale sa ich nevies ani zbavit

buqe

A okrem toho. Nemyslím si že by mi lieky v niečom pomohli. Pretože aj tak keby som ich čisto teoreticky bral, tak stále by som myslel na kamarátov a stále by mi po hlave liezla jedná a tá istá myšlienka. A to sa nedá liečiť liekmi. Proste nedá sa na to zabudnúť pretože medzi nimi je aj môj najlepší kamarát na ktorého v týchto hrozných časoch často myslím lebo mi dodáva stále "radosť do života".

Je to ťažké :( Nikdy som si nemyslel že raz takto dopadnem. A je to tu. Musím to prekonať sám a nijaké lieky mi v tom pomáhať nebudú.

buqe

A do kelu. Dnes ďalšia zlá správa :( Som myslel že na Silvestra budem s mojimi najlepšími kamarátmi chodiť po vonku a proste všetko ako sa patrí. Ešte som si aj myslel že konečne po 15 rokoch budem po PRVÝ KRÁT s kamarátmi tráviť zbytok nového roka. No dnes mi povedia že ich pozvala bývala spolužiačka ku sebe do bytu. A mňa samozrejme ako to poznám nepozve, pretože ona ma moc nemusí. Teraz aby som si už dopredu robil program, čo budem doma s rodičmi robiť :'( PREČO VŽDY KEĎ NIEČO PEKNE IDE, TAK SA TO VŽDY POKAZÍ??!! Stáli iba zlé správy.

Ale aspoň mám jednu z toho výhodu. Ja sa o tom porozprávam s mojim najlepším kamarátom pred Silvestrom a som zvedavý ako sa zachová. (lebo aj on má byť na tej "párty" a celkom sa tam teší).

karioll2

tak to som vazne rad.naozaj.dajte si napisat xanax sr,ci taky nejaky podobny liek a uvidite, ako vam bude zasa fajn

buqe

to karioll2: Neboj. Skákať sa nikde nebude. Som to hore písal. Tým by som neublížil sebe ale tým naokolo ktorý ma majú stále radi. A pre nich by to bola väčšia bolesť ako pre mňa.

Gregor

karioll2 - Vôbec nejdem skákať z okna je to neludské lepšie je sa zastreliť ale zas až v takej depresi nejsom. Chcem sa len vyrozprávať vymeniť názory a potom by mi malo byť lepšie.
buqe - zajtra napíšem

karioll2

vy dvaja by ste sa mali skamaratit,aby ste spolocne navstivili lekara,a nie si pisat,kto ma vacsiu depku a potom spolu budete skakat z okna........
bolo by dobre si uvedomit,ze depresia nie je nic ine ako chemicka nerovnovaha v mozgu,ktora sa da do normalu liekmi

buqe

to Gregor: Napíš mi na buqe111@azet.sk a potom ti napíšem môj ozajstný mail alebo poprípade iný kontakt (ICQ, Skype, Facebook...)