Unavené oči???

Príspevok v téme: Unavené oči???
dievca_d

Už je to skoro mesiac, čo ma hrozne začali svrbieť oči (viac ako inokedy), postupne sa mi začala šúpať pokožka v okolí očí a asi posledný týždeň sa cítim akoby mi niekto "vrazil" päsťami do oboch očí. Úplne ma bolia, nemyslím priamo oči, ale všetko to naokolo, dokonca mám pocit, že mi trochu opuchli.

Pracujem s PC asi tak 10 hodin denne už pol roka, mohol by toto byť dôsledok? A ak nie, tak v čom je problém? Prosím o radu. Mám zájsť lekárovi, alebo stačia kvapky do očí? (okuliare nenosím, nepotrebujem) Vopred vďaka za všetky odpovede! :)

dievca_d

Monitor je v poriadku, ale asi bude problem v tom, ze denne je tych hodin dost, co za nim presedim. Bohuzial, mam taku pracu.

slusny_muz

No a s akzm monitorom robis? Mozno mas nejaky stary monitor a tie maju nejake vyzrovanie a oci su citlive a hlavne 10 hodin je uz slusny zaberak na oci....skus harmancekove oblkady a filter na monitor...

dievca_d

Čože môžem?? Dojsť o oko?? Mne sa tam ešte aj taká malá hrčka vytvorila (na lavom oku). Asi predsalen pôjdem očnému, ak keď som tam za svojich 20 rokov ešte nikdy nebola.

heca

Na unavené a precitlivené oči je výborný aj môj osvedčený recept-ošúpaný a pokrájaný pomaranč dajte na 24 hodín lúhovať do misky s vodou a nechajte chladiť.Potom navlhčite gázové tampóny a nechajte pôsobiť na očiach asi 15 minút.

wogo

Mal som podobny problem ako ty, podla toho co pises, myslim, ze mas zapal spojiviek (sa to aspon tak javy) a sa ti to rozsirilo aj na okolo-rozhodne to nepodcenuj-mozes prist o oko!!! Chod k ocnemu a to cim skor !

kiri

...ja som okr. ineho admistratorka siete a doma mám okrem zvieratka a priatela najlepsieho kamosa computer, takze mam tiez unavene oci....a mne najviac pomaha vydatny spanok. Snazim sa cez vikend co najmenej sa k nemu priblizovat a poviem vam, ze je to tazkéééé, ale ak sa Ti to podari, vysledok je prekvapujuci. Tiez ma z kompu niekedy az rozboli hlava....vtedy treba odist....ak to zamestnanie povoluje...

gina

Na pokozku okolo oci je nalepsi Ophtalmo septonex. Daj si ho okolo oci najlepsie na noc. Tiez to pouzivam a pomaha mi to, hlavne teraz v zime som mala pokozku okolo oci podrazdenu. Bezne ho dostat v lekarni bez predpisu

steffi

dieva_d skuspouzit kvapky vissine ja ich casto pouzivam a pomahaju lebo mam tiez s tym problem , ale s tou pokozkou neviem skus podla mna radsej navstivit odbornika lebo netreba hazardovat so svojim zdravickom:)