BOJIM SA :(

jaLENja

Nech už to bolo akokoľvek, že si otehotnela, po každom potrate je nutná kyretáž, však si musela aj dlho krvácať a to môže spôsobiť problémy. Nechápem, že po takomto šoku si nevyhľadala odbornú pomoc a môžeš ďakovať Bohu, pretože to bola ozaj veľká náhoda, že si nemala vážnejší zdravotný problém... aj keď je to asi zázrak.
Tak čo najrýchlešie k doktorovi, všetko mu povedz. Navyše, ak vieš kto ti to urobil, je to trestný čin, keďže si v 14 rokoch ešte pod zákonom.
Prečo si to nepovedala ani mame? Keď si si to dieťa nćhcela nechať.
Dosť skoro si v 14 prišla na to, že si tehotná, po 5 týždňoch.

Modrookana

xixia: prijmam :)...aj ja som mohla napisat, spontanny a nie samovolny.

earl: ziadnu inu temu som nezakladala, iba tuto.

earl

inak, uz tu podobna tema bola pred niekolkymi dnami s inym nazvom, aj vtedy sa dievca pytalo to iste, ak si to aj nahodou bola ty, sa cudujem, ze si uz nesla medzitym k lekarovi, ale stale zhanas info na nete. nik ti lepsie neodpovie ako lekar. maximalna nezodpovednost.

zaza45

Modrookana
dievca z dobrej rodiny je aj dobre a hlavne zodpovedne vychovane!! aj ked ta niekto znasilnil, ako sama tvrdis, tak si mala ist na policiu a k lekarovi a kaslat na to, ze sa ti niekto vyhraza.policia vie, co ma robit!
na margo tvojej otazky. ano, lekar bude vediet, ze si potratila.

xixia

Modrookaňa...ak je pravda čo píšeš...tak mi je to najozaj ľúto...a chcem sa ti ospravedlniť..ak moje ospravedlnenie prijímaš. Ja som písala tie blbosti...že si ho zabila...lebo som to zle pochopila...je to také blbé slovo...lebo takýto potrat sa nazýva spontánny potrat...človek ked počuje samovoľný...tak si môže to vysvetliť ako že to bola tvoja vôľa aby sa to tak stalo...Preto ma to mrzí že som sa takto pomýlila...Ale nechápem prečo si nešla k lekárke...ak už nie na policiu...tak k lekárke by si mala ísť...aspoň teraz čo najskôr....aby si fakt nemala problémy neskôr...Prajem všetko dobré...

Modrookana

precitala som si vsetky prispevky, dakujem tym ktory mi odpovedali konkretne na moju otazku.

v 14 ma znasilnil jeden chlap, vyhrazal sa mi, strasne osm sa bala.

samovolne - spontane potratit neznamena potratit "naschval" ako niekto napisal, moje telo este nebolo asi pripravene na dietatko. ja som si malinke chcela nehat. a niekto tiez napisal ze som zabila. ako som uz napisala, malinke osm si nehala, tuzila osm po nom. ale potom sa to stalo. bola som hlupa, mate pravdu. mala som ist ku lekarovi a hlavne na policiiu. a niekto este napisal ze som z osobitnej - nie som. zijem v uplnej, normalnej rodinne, chodim na skvelu skolu, a zijem normalny zivot.

ak by mi vedel niekto poradit, mozno sa najde aj niekto komu sa stalo to co mne, rada si precitam jeho nazor. nikoho neodsudzujem za to co napisal, je to vas nazor, ja som si ich rada precitala. pekny den.

kudrlinka

veru, "samovolne" neznamena hned, ze naschval. ved preto som pisala, ze nevieme, co sa presne stalo a ako vidno, zakladatelka sem neprispieva volako.
a co sa tyka toho, ze co nesla na policiu a potom k lekarovi, ak to bolo znasilnenie, ved kolko bab tu takto pisalo uz temy, ze nesli, bali sa, az po vela rokoch sa rozhodli konat atd.... veru nevieme ...

xixia

to ti teda poviem že je sila...V dnešnej dobe to už deti preháňajú..nekedy si myslím že je to hlúposť s tým zákonom že je zakázané trestať deti...Mne ked mama tresla zaucho ked mi nebolo rady tak som sa hned ukľudnila...a v 14 rokoch som sa nemaľovala, nefarbila, a o diskotéke ani nehovorím...bola som doma alebo som sa hrala schovávačku pred domom s deťmi..A musím povedať že som za tie zauchá vďačná...lebo niekedy trebba aj tvrdšie aby dieťa vedelo kto je autorita...

U nás teraz 13 ročné deti vykrádajú chaty...kde sme to dospeli...NECHAPEM