Antidepresiva a tuzba po dietati da sa vobec prezit tehotenstvo s nimi ? :-(((

Príspevok v téme: Antidepresiva a tuzba po dietati da sa vobec prezit tehotenstvo s nimi ? :-(((
čaja

Ahojte ludia,dlho som uvazovala ci sem napisat alebo nie . Mam 26 rokov uzivam seroxat a neurol treti rok,trpim panickou poruchou a po roku manzelstva tuzime s manzelom velmi po babetku je tu nejaka kocka ktora uziva atidepresiva a ma porod za sebou,alebo nejaka ktora je v tehotenstve a lieky uziva? chcela by som vediet ci to nejaka holka zvladla bez liekov cele tohotenstvo alebo ci ma nejaka skusenosti s liekmi a tehotenstvom budem rada ak sem napisu len tie ktore vedia o co ide .... vopred dakujem :-)

ketsut

tak ja ti len poviem, že ženy to zvládli...ale bolo to ťažké aj tu o tom písali, keby si mala čas môžeš si to prečítať...písali o svojich pocitoch, stavoch, skrátka všetko...a ver mi nebolo to vždy len pekné, ale aj rôzne stavy, nemocnica....a podobne..ale nehovorím, že to nie je nemožné.

Prajem všetko dobre, môžeš písať tu o tom ak otehotnieš ako sa ti darí, ja si to rada prečítam, ako to zvládaš a podoben.

čaja

ketsut som pripravena na stres a depresie poporodne a na vsetko okolo toho neviem ake to bude to sa ani neda povedat kym to nezazijem...ale nebojim sa ked som prezila zachvaty atd...prezijem vsetko a ano som poplasena hehe a nechcem sa zmenit pretoze keby som bola vazna a velmi az velmi trpezliva tak by som sa zblaznila z toho najlepsie je to nechat tak nech to vsetko pride samo lenze niekedy sa clovek musi viac snazit vies ja som tri roky bola v podstate doma a liecila sa za pomoci rodicov partnera a tak im dakujem za to kde som preto som zabrala obratky lebo sa mi s liekmi dari cize riesim teraz lieky potom tehotenstvo a potom porod a veci po porode najhlavnejsie v obdobi po porode je partner a blizky ver tomu ze ked mas vnimaveho partera a mozes sa na neho obradit tak ziadna depka nepride lebo mi uz depky pozname to je ine darmo odidu hormony aspon ja si myslim aspon o sebe som presvedcena kazdy ma iny organizmus .....podla mna je zbytocne to riesit pretoze same uvidime ake to bude ja som len chcela pocut nazor na lieky a ci uz niejaka kocka ma za sebou vsetko myslim tehotenstvo a porod a tak ...

ketsut

asi si si to zle vysvetlila....tak to upresním. Jedna žena, volala sa zuzka ma naučila trpezlivosti, brať život so všetkým...ja som mala tiež také názory ako ty rýchlo-rýchlo a bojovať a stále bojovať a robiť všetko preto aby som sa z toho dostala na dvesto percent a je lepšie zvolniť....lebo si sam človek vyrába ešte vačší stres. a tehotná matka by mala byť čo v najvačšej miere nestresovaná...lebo ani otehotnieť nemusí...ja neviem či chápeš čo chcem povedať....skrátka kľud, vyrovnanosť...ja neviem osobne ťa nepoznám, možno taká si...ale fakt ti to želám a prajem až ti to výjde, len človek musí rátať so všetkým, lebo dieťa potrebuje matku, čo sa onho bude starať. tehotenstvo je náročné pre organizmus.
vieš a ja si myslím, že tehotenstvo sa dá vydržať, horšie si myslím je potom, to ti tu potvrdí veľa žien, čo s tým majú skúsenosti...ja som len toto ti chcela naznačiť.

christmaska

caja a to si myslis, ze otehotnies na pockanie? Ja som uplne zdrava aj s manzelom a cakali sme na dieta dva roky, tak nemysli si, ze otehotnies na poziadanie. Mozno sa myslim a uprimne ti to zelam, ale bohuzial to tak nefunguje:(

čaja

ketsut ....no neviem neriesim obdobie po porode lebo to je zbytocne podla mna aj keby som mala poporodnu depresiu a neiem co este prezijem to ale hlavne ze babo bude ok,no neviem nemam pocit ze to beriem fanaticky len myslim ze inak sa to ani neda hehehe

ketsut

no nesmieš to tak brať fanaticky...každý organizmus je iný...vieš s tým nebudeš doma....
ale aj ja som počula, že niektorým ženám sa zlepší stav, tešia sa na dieťatko a stav sa im výrazne zlepší...ale niekedy majú aj horšie dni, ale vraj sa to dá zvládnuť, len ťažká cesta....ale kto chce a boh mu dá silu prekoná to.
horšie je to potom po pôrode, lebo s placentou odchádza veľa hormomov a žena je psychicky vyčerpaná a vznikajú aj u zdravých žien rôzne psychické poruchy-laktačné psychozy a podobne.

čaja

ketsut mas pravdu kaslem na ich hlupe myslienky vieme o com sa bavime a co to vsetko je a ake to vsetko je cize asi tak ... no moja ja ti drzim palce aby sa nam podarilo celych 9 mesiaciov byt bez AD a plus este aspon 3 mesiace min.pocas dojcenia :-) moj lekar je proti AD pocas tehotenstva ale hovoril ze v najhorsiom sa da nieco nasadit ale po trimestri az vies...tak uvidim ja by som chcela do vianoc aby sa mi podarilo uz byt bez liekov uplne tak a potom to hnd vyuzit a necakat ...

ketsut

ja vždy som prekvapená, ked tu píšu od veci niektorí ľudia názory a vôbec nechápu o čom je reč....čaja nevšímaj si to...niekto si robí dobre z hlúpych rečí...ignoruj ich.

čaja

ketsut,vsetko mam prediskutovane s lekarom a v polke mesiaca som objednana aj k mojej gynekologicke cize poradim sa aj s nou ale lekar mi odporuca tehotenstvo vraj a to si myslim aj ja ze tehotenstvo velmi prospeje a polovici zien sa uz depresie a podobne problemy uz nikdy nevracaju tak dufajme :-) ja ti drzim palce