Medicina - testy Martin

poliewoocka

Ahojte, ja som v Pha na 2. LF, zatial sa mi tam paci, cely sytem, skola, vyuka..je nas tam narozdiel od inych medicin 160 ludi,co je obrovska vyhoda, pretoze dbaju na ovela osobnejsi pristup, vsetko vysvetlia aj 2-3x, na anat. cviceni sa nam venuju starsi ziaci, rozdelia si nas do malych skupiniek po 7 a preberaju s nami latku, aby si kazdy vsetko pamatal:) medina je tazka skola,skoro vsetok volny cas sa ucim..testy do zapoctov mame kazdu chvilu..anatomiu mame dvojsemestralnu, na ostatnych skolach je troj..domov chodim kazdy tyzden, som strasne naviazana na domov a mam na SR aj svoju Lasku, snubenca:)))

slnecnica...

da sa dostat do blavy aj bez znamosti a neviem čoho..poctivo som sa ucila na gympli,chodila na pripravny kurz a mala kupene tie skripta na prijimacky.niektore otazky som sa musela nabiflit,ale vacsina boli vedomosti z gympla.takze slovensko nie je vobec o zaplateni ako píše poliewočka...do prahy ma tiez prijali..ale teraz som druhacka v bratislave a som spokojna:)vela zdaru

lleilla

...ked sa chce,vsetko sa da,Ba,KE -tie testy sa daju naucit a Martin-mala som naucene do uplnych podrobnosti chemiu i biologiu-ucebnive z gympla,permanentna priprava pocas strednej,cielene na VS rok (vratane letnych praznin po tretiaku-ale ja som extremistka:o)-no oplatilo sa a aj Martin vysiel a bez znamosti,no skoncila som nakoniec v Prahe na 1 LF-pre mna boli prijmacie skusky do Pha neporovnatelne lahsie,ako na SR- a inak odporucam dobre si rozmysliet svoju volbu vyberu VS a hlavne si uzite spanok,kym ste este na strednej :o)-vela stastia vsetkym pri plneni vlastnych snov a cielov a ja sa idem pobrat ku svojim kniham,kedze ja som sa nedala odhovorit

MuDR

no tak takto...do bratislavy sa treba naucit 3000 otazok..z biologie 1500 a z chemie 1500...kto sa to nabifli tak ma velku sancu....do martina nevydavaju testy a je to tam vraj len o vedomostiach..ale hovori sa aj ze tam su nejake otazky z bratislavskych skript...a kosice si vydavaju vlastne otazky...ja sa ucim do bratislavy s dufam ze ma zoberu..ale som zmiereny aj s tym ze to nevyjde

lili555

poliewoocka-ahoj. a uz priblizne aj vies, aky odbor by si si do buducna chcela vybrat? aka je praha? aj ja by som rada studovala medicinu, ale newiem kde...najlepsie na nejakej dobrej skole s akreditaciou.ako casto chodis z prahy domow? je studium narocne? diki :)

melon

Ahoj poliewoocka,
ako sa ti dari v Prahe? Mate aj nejaky volny cas, alebo sa cely tyzden venujete len skole? dufam, ze sem nahliadnes :)

poliewoocka

Robila som do BA, MT a na 2.LF do Prahy..v BA a MT-chemia a biola-testy..a v Prahe biologia,chemia a fyzika+psychotesty+ustny pohovor. Tu na SR je to o doucku a zaplateni si, v CR(az na vynimky)o vedomostiach..co uz.

melon

Tak ja som zatial 3 nemala, klop klop, aj ked na konci minuleho rocnika mi priharalo z matiky, ale nakoniec som to dala na 2. Ja ani neviem kto z nasej triedy sa chysta na medicinu, ale vela ich nebude :D Nejako sa tam zisli ludia, ktori neznasaju chemiu. V maji sa vyberaju predmety do 4. rocnika, dufam, ze vtedy uz budem pevne rozhodnuta.

Dufam, ze sem nakukne poliewoocka :)