Ked vytok smrdi vadi to?.. Mam 13 mam ho už aspoň rok a pol

nenarocna

ty moja pekna nic nestuduj,ale ber mamu za ruku a utekaj k doktorovi na gyncu ,normalna si ? takto studovat telo ??,ze kedy aky den budes mat vytok ??!!a ci to prejde alebo nie
aaach dievcence dievcence

micaaaa

Ahojte, (za 3 mesiace mam 13) v poslednu dobu mam trochu viac výtoku,aj v noci,som si všimla na pyžame a iný deň homám taký žltkastý a inokedy normálny biely a zbadala som si na nohavičkách také veľmi malé bodky svetlučko čšrvené... neviete mi poradiť? Všade sa dočítam niečo iné...

Jenny2131

Ahoj, mam 12 no nevšimla som si že mi zapácha výtok ale niekedy je ho naozaj veľa. Mama mi poradila intimky, ale odkedy som ich začala používať strašne ma to začalo svrbieť. Takže som si to rozškriabala, a teraz to štípe, a ešte viac svrbí. Možno mi tam sem tam vošiel sprchový gel, ja neviem. Ale potrebujem poradiť čo s tým lebo je to už na nervy. dík :)

levicaaaaa

každý výtok / aj ten "zdravý"/ má nejakú tú špecifickú vôňu... pochybujem, že 12 ročné dievča vie správne rozlíšiť či ide o naozajstný zápach, alebo jej to proste len smrdí, lebo to zažíva po prvý krát... ak nemá iné ťažkosti /svrbenie, pálenie, hustý tvarohovitý výtok/ tak naozaj, s pravdepodobnosťou 99%, nejde o nič vážne, len je zmätená z toho, čo sa s ňou deje...

jaja:)

VYTOK JE NORMALNY...ale vytok ktory smrdi normalny neni...bez ku gynekologovi...existuje detsky gynekolog tam chodia do 15 rokov...zapachajuci vytok znaci infekciu

kaciatko7

inac, nemalo by sa na umyvanie intimnych partii pouzivat mydlo alebo obycajne sprchove gely, uz vobec nie silne parfemovane. umyvanie prostriedkami na intimnu hygienu pomaha vytvarat zdrave prostredie vo vagine. niekedy mozu problemy sposobovat aj caste nosenie malych vloziek - intimok, hlavne ked su parfemovane a nepriedusne.

kaciatko7

vytok v urcitej miere je normalny, lenze nema zapachat. tiez by som to odhadovala na kvasinky a tym padom nepodcenovala, ked este aj trva tak dlho. obmedz aspon sladkosti, tu candidu si nimi len vyzivujes.