Voda z vodovodu

Príspevok v téme: Voda z vodovodu
sibe im?

www.zdravie.sk

Len nevzdelany kreten moze propagovat pitie vody z vodovodu bez instrukcii, kedy sa ta voda moze pit. Preco nikde nenapisu, ze chlor je skodlivy a treba pockat, kym sa z vody odpari? Preco nenapisu, ze ak sa do tela prijima anorganicky chlor, tak sa usadza v tkanivach a sposobuje poskodenie, moze posobit ako volny radikal a pod???

barbinka

tiež pijem len vodu z vodovodu už takých 10 rokov a žijem. A tiež mám kamaráta, ktorý až tak často nepije tie minerálky, ale tiež mal obličkové kamene a povedali mu, že z minerálky. Minerálne vody sa odporúčajú maximálne 3 dcl denne.

sibe im?

Ja netvrdim, ze vodu z vodovodu vobec nepit. Ale ze si treba davat pozor na chlor v nej. Potom nech sa niekto nelutuje, ze cely zivot zil zdravo a skoli ho nejaka forma rakoviny kvoli naakumulovaniu Cl v organizme. teraz to znie ako prehanka, co sa ani necudujem. Ale uz prebiehaju rozne klinicke a vedecke studie na dokaz skodlivosti kovov a tox. prvkov pre organizmus.

Co sa tyka mineralok, tak treba pit len tie nizkomineralizovane. Budissku by som v zivote nevopchala do ust, ta ma cez 2000mg.fuj

karioll2

mame najkvalitnejsiu vodu na svete,chloruje sa iba preto,ze to prikazuje zakon,inac v ba by ani nebolo treba
nechapem co sa to tu zasa riesi

severanka123

ja som náhodou rada, že žijem na Slovensku, kde sa dá piť voda z vodovodu, môžu nám mnohé krajiny závidieť.... A že nejaký chlór??? Mala som známeho, celý život chlonce minerálky až skončil s obličkovými kameňmi v nemocnici.... A ináč, aj tá reklama na vodu z vodovodu sa mi páči... ale jedna pravda, treba nechať vodu odstáť. Na jednom školení nás učili, že je dobrá aj odmrazená, má niekto skúsenosť s tým, v čom je ten rozdiel?

karioll2

ak to bolo myslene mne,tak mi nechyba ani velky subor vedomosti,ani zdravy rozum,ani 10 rocna praca na lekarskej fakulte.
ak si uz poobede,pospi si a cumel nevypluvaj

sibe im?

Anoo, tak si to nastuduj a potom tu do toho kafri dobre? lebo ocividne ti chyba velky subor vedomosti. Staci napisat mail a opytat sa na akomkolvek ustave lekarskej fakulty...ale tvoj nazor nebude zdielat vobec nikto.

katka 1111

sibe mi- a nepreháňaš? to by sme tu všetci už dávno pomreli, okrem toho dookola sa to omiela, že je to prísne kontrolované ale keby to napísal len jeden jediný človek čo rád báda,že chlór je vec nesmierne zdravá tak by to bola iste svata pravda, však?