Voda z vodovodu

Príspevok v téme: Voda z vodovodu
sibe im?

www.zdravie.sk

Len nevzdelany kreten moze propagovat pitie vody z vodovodu bez instrukcii, kedy sa ta voda moze pit. Preco nikde nenapisu, ze chlor je skodlivy a treba pockat, kym sa z vody odpari? Preco nenapisu, ze ak sa do tela prijima anorganicky chlor, tak sa usadza v tkanivach a sposobuje poskodenie, moze posobit ako volny radikal a pod???

vevericka

voda z vodovodu je dobra ..ale nie v kazdej dedine ci meste..kazda oblast ma iny zdroj pitnej vody..tam, kde su zdroje hlbkove je voda kvalitna a staci ju nechcat trocha odstat..kde su povrchove az taka kvalitna nie je,
co sa tyka filtrov..dufam, ze si ich dako cistite alebo maju zabudovane UV..lebo tie "zvieratka", co sa tam nachytaju(po odstati) by som pit teda nechcela

majama

...nuz mi pijeme cele generacie iba vodu z vodovodu.vodu v plastovej flasi si kupim len vtedy ak potrebujem flasku na korcule a tak.vacsina nasich vod vyviera v horach,len je tu ten fakt,ze to stare potrubie tomu nepomoze.aj chutovo je voda z vodovodu lepsia ako nejaka stolova,ktora stoji niekde na sklade v teple.taktiez mi chuti viac biely jogurt ochuteny domacim dzemom ako nejaky kupovany mix-ale to uz je o inom,je to stylom zivota.

jopal

Som tu pomerne novy,ale nechapem, preco stale musite na seba utocit. Ja absolutne suhlasim v tomto s RNG a kto nesuhlasi, pite co uznate za vhodne, popripade dajte argument preco. Ale nenavazajte sa do niekoho, kto ma iny nazor ako Vy!
acdar: Velmi s tebou nesuhlasim, lebo obycajna voda (ktoru prezentujes) pocas tych milionov rokov trosku zmenila zlozenie a ani s tou nezavadnostou to nebolo vzdy take jasne. (epidemie z vody). Ale urcite nezavadna prirodna voda je najlepsia, lenze priznajme si, ze taka uz snad ani neexistuje. Ano, argument, ze x rokov pijem taku a taku vodu a nic mi nie je neobstoji, ale pri troche logiky sa snazim priklonit k co najmensiemu zlu...

acdar

Jopal,

zdravotne zavadna moze byt kludne aj destilovana voda (znecistena, kontaminovana bakteriami, atd...), takze v tom velku vyhodu nevydim.

kuku7890

moj nazor je ten, ze neznasam ked vidim ludi ako si doslova po kartonoch beru nejaku mineralku. citala som ze tie niesu tiez zrovna najzdravsie. akoby doma netiekla voda

jopal

Som tu pomerne novy,ale nechapem, preco stale musite na seba utocit. Ja absolutne suhlasim v tomto s RNG a kto nesuhlasi, pite co uznate za vhodne, popripade dajte argument preco. Ale nenavazajte sa do niekoho, kto ma iny nazor ako Vy!
acdar: Velmi s tebou nesuhlasim, lebo obycajna voda (ktoru prezentujes) pocas tych milionov rokov trosku zmenila zlozenie a ani s tou nezavadnostou to nebolo vzdy take jasne. (epidemie z vody). Ale urcite nezavadna prirodna voda je najlepsia, lenze priznajme si, ze taka uz snad ani neexistuje. Ano, argument, ze x rokov pijem taku a taku vodu a nic mi nie je neobstoji, ale pri troche logiky sa snazim priklonit k co najmensiemu zlu...

RNG

kariol 2 keby si si nieco prestudoval okolo trombozy, asi by si zistil, ze sa jedna o krvne zrazeniny, tj trojrozmerne fibriny(trombusy) a tie sa daju rozpustit len fibriolytickymi enzymami. Okrem tych co pouzivaju lekari(urokinaza streptokinaza) su aj tie,co maju rovnako silnu fibriolyticku cinnost, a zatial su predavane len ako potravinove doplnky.
Su to nattokinaza a serrapeptaza.
Keby si sa tu nehral na mudreho a prestudoval by si si okolo toho trochu svetovej literatury(tj ked poznas nejake svetove jazyky vobec dostatocne na to) takm by si nemal tie hlupe hlasky.
Ale tema je voda, jej cistota, obsahy soli a tu velmi hlupo tvrdis blbost, ze cista voda bez soli(destilovana, reverzne ozmoticky demineralizovana) su skodlive, ba dokonca smrtelne skodlive.
Su miliony ludi v suchych primorskych krajinach napr v Afrike, ktory piju len osmoticky demineralizovanu morsku vodu.
Takze kecas.
Inac ked clovek vypije naraz privela vody a to aj z vodovodu, moze si rozriedit natolko plazmu v krvi, ze zomrie na hyponatremiu.
Musi to byt ale aspon 4 litre a vypite velmi rychlo, za niekolko minut.
Mnozstvo soli v plazme je 0.85 az 0.9 %, tj na liter je to 9 gramov=9000 mg.
Bezne vody maju od 50 do 200 mg,cize pri piti si znacne riedime plazmu a rozdiel riedenim 0.5mg na liter a 50 mg na liter nie je minimalny vzhladom na vysoku koncentraciu v plazme.
To som sem napisal pre tych, ktory poznaju matematiku a hybu mozgom, miesto len bezducheho opakovania skodlivosti destilovanej vody kvoli prilisnemu osmotickemu tlaku zo zastaralej medickej literatury a zriedovaniu soli v tele.
Niektori somari("odbornici") dokonca pisali, ze bunecne steny sa pri styku s destilovanou vodou pri tom osmotickom rozdiele roztrhnu. Tak ked mas pomer 50 ku 9000 tak je to v poriadku, ale ked pridas pol percenta tlaku(fyzika) tak sa odrazu roztrhnu.
Zialbohu , hlupost kvitne aj vo vysokoodbornych kruhoch mediciny, kde ludia prijmaju veci dogmaticky, bez pouzivania vlastnej logiky a inych vednych odborov.

acdar

Pointa pitia vody z plastovej flase je v tom, ze na nu nesmie ani chvilu svietit slnko a nesmie v tej flasi ani dlho stat, alebo byt v teple lebo potom dostane neprijemnu plastovu prichut.