Tetovanie - problémy s rodičmi (mám 22!)

Príspevok v téme: Tetovanie - problémy s rodičmi (mám 22!)
tattoo

Ahojte, už pár rokov si chcem dať tetovanie na chrbát, ale keď som sa o tom zmienila pred rodičmi (keďže stále bývam pod ich strechou - študentka), tak dobre že ma nechceli poslať na nejaké psych. vyšetrenie, že nie som normálna, že či mi šibe už úplne a podobné veci....dokonca na mňa strašne kričali, a to som nič nespravila, len som sa opýtala na ich názor...veď ide o moje telo, chcem si dať tetovanie na chrbát, kde nebude nápadné, lebo však bežne nechodím s odhaleným chrbtom,.... ja vôbec netuším, ako to mám argumentovať. som z toho zúfalá, otec mi dokonca povedal, že by ma vyhodil z domu:) kvôli tetovaniu??....tak ako to mám riešiť....proste nepýtať sa na názor a spraviť to? veď je to moje rozhodnutie a to už nezmením, veľa som nad tým rozmýšľala a zvážila som všetky PRE a PROTI...ako ste to riešili vy???

3565Nikol957

ja mam piercing od 12 platil mi to otec este mi aj nausnice dve kupil :) mamka sa to dozvedela po dvoch tyzdnoch trosku mrmlala ze starsia sestra si to nedovolila... ale potom bol klud potom som dlho rozmyslala nad tettovanim nechcela som si ho dat aj koli tomu ze sa to nepacilo mojmu frajerovi raz sme sa v niecom nezhodli pohadali sme sa a ja som si tettovanie dala urobit ked sme sa udobrili sam sa mi onho staral umyval mi to a tak... rodicia to zobrali v pohode este mi ho aj platili teras planujem dalsie uz si zvykli ale toto si uz budem asi musiet platit sama ak si ho dam :) len pre info mam 16 r. a tettovanie vyse roka... Vsetci co tu pisete mate pravdu proste ked to uz mas tak ti to nezoskriabu :) a z domu by ta vyhodili keby boli psycho.... :D

claudiqa

alebo ich prekvap tak ako ja s piercom v pupku :D :D dla aom si skryvala som ho od septembra do juna :d a ked prisiel papier ze ma zobrali an strednu ukazala som im to a uz im to nai newadilo bo som bola prijata na skolu musis ich prekvapit dvoma sokmy naraz :D :D nieco uz vymyslis neboj sa :)

claudiqa

a este sak ked to uz raz budete mat tak dole vam to nedaju :D lebo 2x si spocitaju kolko ich to vide a kolko to stalo a s domu vyhodit kvoli tetovaniu newem myslim si ze to hovoria aby si to neurobila s domu yb ta nevihodili tomu werim :)

claudiqa

ako ja natom nevidim fakt nic hrozne mam 15rokov a mam tetovanie boze je to moje rozhoduntie mam na chrbte dole napisane svoje meno v svabachu a teras si diem dat aj na nohu a este k tomu mi to zaplatili a zaplatia rodicia ja naozaj nechapem co s toho niektory robia vedu bose tetovanie ide do mody tak ako secko dakedy sa ani nausnice do usy nedavali a teras ich maju uz aj chlapci bose je to normalna vec :D :D takze ako ked mate viac ako 18nast a vam to rodicia nedovolia urobte to aj napriek tomu ale welmi dobre sa rozhodine co tam chcete :)) ... ja to mam uz mesiac a v pohode :)unas v rodine je to normalne oco ma tetovanie ujo aj tety :) a ked im to nechcete ukazat tak si to dajte na take miesto kde to nebudu vidiet ale v lete to uvidia asi tak ci tak lebo chodite aj na dovolenky a tak a tam ste v plavkach no :)

sya

tattoo u nas sa dala prva tetovat starsia segra, snazila sa skrivat no asi tak tyzden, ale prisli na to... v pohode... potom som bola ja, dala som si na chrbat skrivala som rok... na to mladsia sestra dostala povolenie dat si nieco male na ruku, vtedy som ukazala aj ja moje... v pohode, len mne bolo akosi malo, tak prislo druhe na chrbat, dalsie 3 su na zapestiach... chodim na laser... ak sa chces dat vytetovat daj sa a nic nepovec, na chrbte to skrijes... no a brasko sa dal tiez aby sme boli setci... okay mamka z nas bola trochu na nervy oco nepovedal nic, mali sme vyhovorku, ze je to priklad z neho... tak drzim palce, aby si to tiez raz nemusela lutovat...

alzbee

tattooo: proste to sprav! :)) ukazovat im to nemusis...akurat si doma musis davat pozor, aby si pred nimi chrbat neodhalila :-P moj brat (vtedy 22r.) si dal dole na chrbat tetovanie-a fakt, ze velke! a rodicia mu nato nepovedali absolutne nic...sam si to zaplatil, sam si tu bolest vytrpel (nechcem strasit, ale vravel, ze hlavne pri chrbtici to brutalne bolelo...i ked on rad zvelicuje:))...ved kym im to ukazes, tak mozno uz budes aj vlastne byvanie alebo podnajom mat, takze sa vyhodenim z bytu mozu vyhrazat kolko chcu :D

misshel

ahoj...noo ja takisto si planujem dat tetovanie na chrbat nieco medzi lopatkami...mam 20 rokov a takisto o tom premyslam uz od 18 takze nie je to ziadny osial...niekomu sa to paci inemu zas nie...to je v pohode:)...ja som cez tyzden mimo domu, tak rodicom to najprv nepoviem ale casom urcite ano....mama bude isto trocha vyvadzat ale je to moje vlastne rozhodnutie....brasko si dal takisto a potom si to mama vsimla troska pokricala...a potom nic...uz ked to mas tak nic s tym nespravia

sendy999

no ale teraz nemas 17... mas pravo uz na svoje konanie za kt. si sama zodpovedna.. a ked budes mat 30 a das si melir tak tiez bude vyvadzat?
nehnevaj sa, ale kym to sama neprelomis stale bude reagovat podobne....
to sa ho budes pytat aj na to ci mozes mas dieta? auto? novu kabelku? (to je len priklad)ale pride mi to rovnake... v tv. veku som sa rozhodovala sama, a cim viac som sa samostatne rozhodovala ,konala, tym skor to rodicia pochopili ze nie som mala.

tattoo

fíí aká hanba:) toľko gramatických chýb som ešte nespravila, dáka som rozrušená...pardon O:-)

Sendy999 - keď som mala 17, dala som si nastreliť druhú náušnicu...keď som s tým prišla domov, otec do mňa dovtedy kričal a vyhrážal sa kadečím, kým som si ju nedala dole...ešte zhruba týždeň bol na mňa hnusný...o to ide, on sa s tým nezmieri asi naozaj:)