cukrovka a dochodok

eng

To: namortool

Podľa mňa by to Tvoj šéf mal vedieť.

Nepíšeš síce, kde pracuješ, ale DM je ochorenie pri ktorom existuje určité obmedzenie vo výbere povolania, to po prvé...

Po druheé, aj v obyčajnej kancelárii môžeš dostať hypoglykémiu, ktorá môže skončiť až bezvedomím a keď ľudia okolo Teba nebudú vedieť ako majú zasiahnuť, tak to môže skončiť veľmi zle...

Po tretie, keď robíš niekde vo výrobe pri strojoch (napríklad obyčajný sústruh, alebo fréza) a dostaneš riadne hypo a aj keď zrovna neodpadneš do bezvedomia môžeš sebe, alebo niekomu inému spôsobiť úraz... atď.

Generálny riaditeľ veľkej firmy to samozrejme zrovna vedieť nemusí, ale tvoj priamy nadriadení a tvoji kolegovia v práci, by to vedieť mali...

Je to môj súkromný názor nemusíš s ním súhlasiť, ale pozri si napríklad super článok o kanadských dopravných letcoch s DM1: digital.diabeteshealth.com a porozmýšľaj potom či to povieš šéfovi... :-)

kikina..

podla mna to sefovi hovorit nemusis, ja to neplanujem hovorit zamestnavatelom. nejake marodky navyse by ti nemali hrozit, nemaju preco, akurat by si mal zajst na nastavenie na par dni do lubochne, tam ta naucia co a ako a potom by si mal uz vediet ako tak normalne fungovat v robote :)

namortool

PRE KIKINA- chcem sa poistit pre pripad že sa to v praci nebude pačit mojim šefom aku mam chorobu. neviem čo ma čaka či budem chodit na marodky či čo. hypoteku mi platit nikdo nebude.

huhu

Ak stále platí, že aspon rok musíš mať chorobu, aby si dostal ID, tak musíš byť trpezlivý.Ale potom sa dá požiadať o ID až 3 roky dozadu. Najlepšie info Ti dajú v sociálnej poisťovni, lebo teraz už to nevybavuje lekár, ale vybavuješ si to ty sám. Lekár len potom k tomu vyplní papiere. A posudkový lekár soc. poisťovne pridelí "podľa svojho uváženia" body a podľa ich počtu ti priznajú dôchodok. Daj nám vedieť, ako si dopadol a či si pretrpel ten úradnícky chaos.

huhu

Nepíšeš nič o svojom veku. Dôchodok v peňažnom vyjadrení sa priznáva až po 18 roku veku. Takže vek je dôležitý. A ak sa môžem spýtať, čo bolo dôvodom DM1? Nebol si proti niečomu očkovaný ???????