Moji rodičia

Príspevok v téme: Moji rodičia
lizzie

Dobrý deň,
chcela by som poradiť s tým, ako by som mohla zmeniť vzťah so svojimi rodičmi. Mám 21 rokov, študujem na VŠ a som jedináčik. S rodičmi mám dobrý vzťah, som presvedčená o tom, že ma ľúbia a ja ľúbim ich, ale trápi ma, že ak idem niekam von, musím povedať, kam idem, s kým idem a kedy prídem. Teraz ma napríklad jedna kamarátka volá na diskotéku, no mám strach to povedať doma. Na diskotéke som už bola, ale k tomuto podniku asi majú rodičia nejaké výhrady, bo už neraz mi povedali, že ma tam nie je treba. Pritom tam chodia aj moji známi, ktorí patria k slušným ľuďom. Ani mi už tak nejde o to ísť si tam zatancovať, ale skôr o ten princíp, že tam nemôžem ísť. Keď som povedala kamarátke, že ma tam už nechceli pustiť so staršou sesternicou, myslela si, že som ich asi musela niekedy sklamať. Lenže som presvedčená o tom, že som im nikdy nedala zámienku na to, aby mi nemohli veriť. Nefajčím, nepijem, nedrogujem, nespôsobujem konflikty a podľa mňa som zodpovedná a slušná osoba, ktorá si plní svoje povinnosti. Mám taký pocit, že vo mne stále vidia to 13-ročné dievčatko a nie dospelú osobu a nedokážem pochopiť, prečo ma berú ako nejaké dieťa, keď sa tak vôbec nesprávam. Klamať im nechcem, pretože ak by sa na to prišlo, možno by mi už vôbec neverili a ak aj neprišlo, nedokázala by som sa zabaviť, pretože by ma trápilo moje svedomie. Ako mám teda presvedčiť rodičov, že už som veľká, že viem, čo robím a môžu mi úplne vo všetkom dôverovať? Ďakujem Vám za názory.

hraskulca

Ja mam 19 a uplne rovnaky problem, nebavi ma to,teraz mi pre istotu zakazali chodit von uplne..teda pardon von mozem cez den,ale musim povedat kde s kym atd...a to ja odmietam,moze to vyzniet ako detstky problem,lenze je to trapne z ich strany,ved co mozem cez den spachat. Mozem do kina,do skoly,so psom,kaput... Stale ma ludia pozyvaju na diskoteky,chaty,len tak posediet ....nemozem...stratila so kamaratov..myslia si ze sa vyhovavaram,som uplne sama cele dni...este ked som mala priatela staleho s tym mapustali ale teraz ked sme sa rozisli znovu rovnake.

betusa310

ahojte mám 17 rokov, a moja mam ma nechce nikam pustit, otec by aj chce ale mama nechce..som na internate a ked pridem domov chcela by som travit viac casu so svojimi priatelmi.nefajcim, nepijem a podla mna sa ucim dost dobre..ale mama aj tak nechce pustit..a ked som sa jej opytala na dovod tak na mna zakricala ze ju mam nechat tak..poradte mi prosim co mam robit som naozaj zufala

sway

To s tymi detmi som ti nepisala ako urazku-urcite si na nich hrda a dobre si ich vychovala.Moja mimicka ti bude podobna,je to stelesnene dobro a ja sama nechapem ako sa jej mohlo take vymyselne decko ako som ja narodit:-),na druhej strane tehotenstvo na inteligencii este nikomu nepridalo,cize mi ten fakt,ze si mamicka pripadal irelevantny:-)Kazdy tu zohravame nejaku rolu,ked vyjadrujeme svoje nazory,ci uz rodica,cloveka v jej veku,cloveka,ktory ma podobne problemy za sebou,mozno sa zapoja zhyrale "baby",co lietaju po diskotekach a vidia v tom zmysel zivota.Ja vacsinou kazdemu pisem nech zacne trochu sam rozmyslat,zvazuje dosledky a podla toho sa chova - jednoducho nech robi to,co sam povazuje za najlepsie a to si myslim,ze je jedina normalna rada,co sa tyka takychto problemov,ked sa ludia nevedia sami rozhodovat.

mamam kami1

Sway, preco si myslis, ze ma tvoje nazory poburuju? Mne sa nepaci akurat tvoj sposob komunikacie a niektore tvoje nazory, nikdy som nepovedala, ze vsetky. Ano, tiez som si vsimla, ze na tu kamosku mame podobny pohlad. Ja si myslim, ze ty nie si hlupa, len sa mi ako clovek nepacis, mam skusenost z inej temy, lenze ja sa riadim jednym: Zi a nechaj zit. Co sa tyka teba, dohovorila som.
Uzasne vraj: Padam na zadok,ze mas 2 dospelych synov-to v dnesnej dobe malkto dosiahol.
Ludia ja toto nechapem, napisala som tam, ze mam dvoch dospelych synov, VIEM O COM HOVORIM... No nic, niektori ludia si jednoducho nerozumeju, dolezite je, ze Lizzie vie ako to myslim a jej odpoved je pre mna podstatna a dufam, ze jej pohlad z druhej strany, pohlad rodica aspon trochu pomohol.

sway

lizzie mas v sebe jedoducho "demona pokusitela".Ja ho mam v sebe tiez vo velmi silnej miere.Na jednej strane nazory a skusenosti starsich rodicov,na druhej strane rady a zazitky rovestnicok.Podla mna je jedno ako sa rozhodnes:-)Je otazne,ci je lepsie zostat "neposkrvrneny" alebo si vsetko vyskusat a uvedomit si,ze ti to vlastne nebolo treba-poucit sa.Ja vravim,ze nic nie je na svete zle iba ludia:-)Tak sa spravaj podla svojho chcenia,uz mas vek nato aby si nemusela zit zivot svojich rodicov.
mama kami1 este ma dojalo ako ta moje nazory poburuju a sama jej poradis to iste inymi slovami-konkretne s tou kamoskou.A podledna vec,kto sa vie zabavit v hlucnej diskoteke bez alkoholu,ten musi byt podla mna istym sposobom uchyl,lebo taka atmosfera ako je v dnesnych kluboch a diskotekach zdravemu cloveku nemoze sama o sebe robit dobre:-)

sway

mama kami1 tak sa troska ukludni,zvyseny tlak a psychicka alergia este nikomu nepomohli.Padam na zadok,ze mas 2 dospelych synov-to v dnesnej dobe malkto dosiahol.A mam dobre vztahy doma-teraz najlepsie za poslednych par rokov,lenze som mala podobny problem ako lizzie mamicka za zadkom este aj ked som sa odstahovala 330km prec,bola dom denno denne bombardovana mailami a planovanim,toho co mam robit.A s prepacenim,ty si myslis,ze lizzie je hlupa,zeby ju samu nenapadlo s rodicmi pokecat?Alebo,ze jej rodicia su hlupi,ze si nechaju vtlct do hlavy,ze dcerka bude na disko pekne bez vystrihu sediet v nefaciarskej zone pri dzuse?Ja som predpokladala,ze nie a tiez,ze tych dolezitych veci - kecov,co ty radis tj. komunikacia,su si u nich doma obe strany vedome..
lizzie prepac,ze ti tu pisem off topic.A myslis,ze keby si si zarabala sama peniaze,zeby sa zmenili?

lizzie

mama kami1: asi máš pravdu, že to bude aj tou mojou kamarátkou.

Ona asi tak dobre nepozná mojich rodičov a preto, keď jej poviem, že tam nemôžem, lebo rodičia vravia, že tam ma nie je treba, tak povedala, že mám jednoducho ísť, že si potom zvyknú. Vraj prichádzam o najlepšie roky svojho života. Lenže utekať nechcem, lebo viem, že by to nemalo zmysel a ešte by som mala zle. Som radšej úprimná a poviem rodičom pravdu o tom, kam idem, i keď všetko tiež teda už nemusia vedieť. Pokúsim sa s nimi viac komunikovať a prinútiť ich, aby si vypočuli všetko, čo ma trápi, možno to pomôže a budú ma viac rešpektovať a veriť mi. Uvidíme..

sway: súhlasím s Tebou, že by som si mala začať od nich budovať trochu väčší odstup. Napadlo ma, že by k tomu mohla prispieť nejaká brigáda, že sa budem snažiť byť samostatnejšia, len mám strach, že by som to nestíhala, keďže študujem na výške na dennom a tento rok ma čakajú Bc-skúšky. A cez leto sa mi, bohužial, nepodarilo nič seriózne nájsť. Alebo budem tráviť viac času na priváte ako doma, než tomu bolo minulý akademický rok.

karioll

lizzie
som sa velmi dlho rodic,moja dcera je od teba iba nieco mladsia a preto ti radim,iba komunikacia,viem,ze rodicia su vselijaky,s tym clovek nic neurobi,tak si ich jednoducho posad,a povedz,mam vas rada,ale...a vsetko im povedz co mas na srdci.ked s tebou moc nekomunikuju,pridu o teba.to si musia uvedomit

jajka001

sway to asi myslela tak, ze v takych podnikoch sa to neda vydrzat v triezvom stave :)
moja mama mala tiez vyhrady k miestam, kam som chodila, hoci o nich nic nevedela, neskor som ju tam vzala a bola prekvapena, ze je to tam normalne

mama kami1

Sway, nie kazdy sa dokaze bavit len ked ma hrknute. Uz som na tvoje nazory pomaly alergicka, ty asi nemas dobry vztah so svojimi rodicmi, podla toho co pises a samozrejme ani nemas deti. Vytrubujes tu do sveta kadeco a este si dovolis niekomu napisat ze keci.. Moja zlata, ja mam dvoch dospelych synov, viem i com hovorim. Lizzie ma len smolu, ze v ich rodine nie je dobra komunikacia.
Liziie, ty mas svojich rodicov rada a oni teba, neklam im, ved to ani sama nechces. Skor vidim problem v tvojej kamoske. Ved ty asi ani sama netuzis do toho podniku ist. Netrap sa, otvorene to svojej kamaratke povedz. A otvorene si pohovor aj s rodicmi. Komunikacia je zaklad...