pravopis

jajka001_

zabavna tema :)) ked vidim, ako to beriete strasne vazne. ja som videla tolko pravopisnych chyb u vš vzdelanych, u pravnikov, a vždy ma to tak pobaví, a pri predstave ze by svojho draheho pustila k vode kvoli pravopisu :DD fakt nemate chybu

AdamKrt

kucka159:

povedz mu to. Napr. mna priatelka obcas poucuje o pravopise, ked urobim preklep. Obcas zase ja ju :)
---------
učka:

koniec vztahu pre Ypsilon :) Pozeram, ze slovo povrchny clovek, dostava novy vyznam :))))))

učka

ja mam tiez s tym problem, pokial niekto neovlada pravopis. podla mna, clovek, ktory sa nenauci pravopis na ZŠ, tak ho nikdy nebude ovladat.ja svojho syna od malicka vediem k tomu, aby vela cital, lebo to je velke plus, co sa tyka pravopisu. je tretiak a pise diktaty bezchybne, na jednotku a ja sa som nesmierne nadsena:-)
pred manzelom som mala partnera, ktory mi napisal, ze ma ĽÚBY!!! ked som mu povedala, aby si nerobil srandu, tak nechapal, o com hovorim... z mojej strany to bol koniec vztahu. je to mozno povrchne, ale nejak to neviem prekusnut.

alzbee

Mne tiez vadi, ked niektori ludia neovladaju pravopis...tiez obcas spravim chybu, ale su slova, pri ktorych sa hadam ani pomylit neda, pretoze ta iota, ci ypsilon vyslovene "biju" do oci, ci tam patria alebo nie:)) a co fakt nechapem je, ako niekto nevie napisat slovo NEJAKO...aj tu na fore plno ludi pise niako, neako...ved v tomto pripade, aj keby sme sa riadili starym bernolakovskym-Pis, ako pocujes-sa to slovo neda skomolit...ale samozrejme by som sa s nikym kvoli tomu nerozchadzala..

SiSA89

nuz mne ked priatel napise sms..tak je pre mna skor dolezity obsah a ked mi napise krasnu sms a je v nej gramaticka chyba tak sa nad tym pousmejem a pride mi to celkom roztomile...kazdy sa sem tam sekne aj v pravopise...a podla mna vo vztahu su dolezitejsie veci ako to ci napise myslim alebo mislym...ked ti vadia taketo veci a podla toho co pises ste na zaciatku vztahu kedy je clovek zalubeny az po usi ..tak neviem co budes robit ked pridu ozajstne problemy...

MaryLu

no tak teraz sa cudujem ze vam vadia taketo veci.. pravopis/nepravopis, kaslat nan, vztah sa nezaklada na i/y ale na iných veciach.. pride mi to ako strasna povrchnost posudzovat ludi podla pravopisu.. to akoby ste niekoho s kym chcete mat vztah posudzovali najma podla toho ci ma napríklad vysoku skolu alebo nema..

rada

inak aj ja som mala priatela, ktory pisal ypsilony, kde sa mu chcelo. Zo zaciatku som mu povedala, ze: "Jeeeeeezisi, a to si ake "i" napisal?" Esteze si mi nenapisal mylujem ta s "y" lebo by ma uz naozaj porazilo" :o)))) a odvtedy sa snazil alebo si robil srandu,ze napisal takto: chy(i)bas mi :o)))))

ale aj mne to prekazalo

aknitka

mne raz napísal priateľ (teraz už manžel) do SMS, že mi posiela sladký BOSK. a ja som mu to pri najbližšom stretnutí taktne povedala. od vtedy mi už nikdy žiadnu SMS neposlal.
dnes keď píše maily (hlavne pracovne), tak ma vždy zavolá pred tým než to odošle.
chlapi sú fakt chlapi. nie raz mi prišiel v práci mail od Ing. (chlapa) a v názve, že DOPIT.

gramatikita

hm moj pouziva len mäkke i.. raz za cas pouzije ypsilon.. nuz, co mam robit, on o tom vie, vravi ze... pise ako sa mu chce. ale inak je to inteligentny chlap! :D proste... keby sa s nim bavite, tak je vse ok ale keby ho mate nejako spoznat podla niecoho co napisal, tak amen. ty si z toho nic nerob kym napisal len mislym. :D

tinkiwinky

no, s tym nespravis nic, lebo pochybujem ze si vezme do ruk knizku gramatiky pre zakladne skoly... tak si bud zvyknes alebo neviem :D ci je to take podstatne...
a si si ozjaj ista, ze ju neovlada? lebo pri pisani sa obcas v rychlosti nejake to icko a ypsilonko pomylia