ano/nie antikoncepcii

Príspevok v téme: ano/nie antikoncepcii
karolka789

ahojte mam 20 rokov a neviem sa rozhodnut ci si mam dat predpisat antiku alebo nie s priatelom sme spolu uz styry mesiace sex sme uz mali viackrat raz sme pouzili kondom ale nebolo to dobre proste nam nevyhovoval takze mame prerusovanu suloz lenze ja sa akosi neviem odviazat stale musim mysliet na to ze co ak partner ho nestihne vytiahnut von on mi hovori ze sa nemusim bat a on nechce aby som uzivala antiku lebo to nici zdravie tak neviem ako sa mam tej neistoty zbavit sexualne spolu zijeme uz dva a pol mesiaca a zatial sa nic nestalo ale co ak sa stane tak ma asi porazi co by ste mi poradili neviem ako sa rozhodnut dakujem za vsetky prispevky pekny den

janekMY33

samozrejme ze ano kazdy chlap tuzi po tom aby tam nasupal bez ochrani plnu davku takze ak si ho chces udrzat Hak a kondom zahod

bebana

Ak ti tabletky sadnu (ako napr. sadli hned prve aj mne), je to ok - ziadne vedlajsie ucinky, ziadne kila navyse, bezbolestny menzes a ako hovori "n,....", vobec vsetky tie vyhody, suhlasim... pohodlne, bezstarostne. tiez mam uplne nizkodavkovu antikonc., podla lekara uplne najnizsimi davkami hormonov, kedze som kedysi trpela depresiami (liecenymi antidepresivami) a jeden z vedlajsich ucinkov HAK je naladovost a depresie... ale nic take sa u mna neprejavilo. antidepres uz neberiem, iba hak, a som fit, fyzicky i psychicky. proste musis najst take, co ti sadnu.

fit

karolka789,
ja som uzivala antiku od 23r. do 27.r., potom som otehotnela a odvtedy neuzivam ziadnu. mam uz 36r. a trosku sa aj obavam, predsa po 35r. je to uz ine.
ale co sa tyka stavu pleti, tak ja som ju mala rovnaku predtym, aj pocas uzivania, aj cyklus pravidelny pred, aj po. ak by som to mala zhrnut, tak ja nevidim ziadny rozdiel.

n,..

ahoj ja ti poviem takto.. rozumné by bolo ak by si zvolila antikoncepciu... existuju už nizkohormonálne a nemusíš mať nijaké nežiaduce učinky ak ti perfektne sadne.. mne tiež sadla. a nič z nej nemám . budeš istejšia... budeš si sex užívať... nebať sa neplanovaného tehotenstva... a je to pohodlnejšie.. tak isto budeš mať pravidelnú menštruaciu .. krajšiu pleť vlasy nechty.. ael takito nemusi ti sadnuť a môžeš mať tie nežiaduce učinky... a to potom musiš vystiredať viacej antikoncepii ... a zistiť ktorá ti vyhovuje ja som sa tak trafila teda môj lekar na druhý krat... mám ju už dva roky a nič zatiaľ:) no iný hovoria že môžu sa o čase rokoch dostaviť.. že neotehotnieš a tak ael ja tomu neverim lebo antikoncepcia sa použiva aj na otehotnenie vieš keď sa použiva a potom vysadi. že ju už nebude ta dotyčna brať tak má viacej krat ovulaciu a má väčšiu šancu na otehotnenie.. ale dalej.. ak by si sa rozhodla že nechceš antiku tak skus ten pharmatex.. bud čipky alebo gel ale je to také že pred sexom sa zaberať aby si si to tam dala ale 2 min. pred sexom.. potom ako tu spomínali tu tableku PO ... tak tu si môžeš dať ak by si sa nerozhodla ani pre jednu. .tuto metodu a použivala by si prerušovanú sulož a ak by sa spravil pliateľ do teba.. tak vtedy.. ale neni to tabletka ako cukrik lebo ti to rozhádže celý ciklus a to ti neradim važne len v nudzosti.. tak dufam že sa správne rozhodneš

haknie!!!

skus toto:
badatel.sk
a za to daj toto:
/index.php?option=com_fireboard&Itemid=52&func=view&id=71&catid=8

preto som to rozpisala, lebo tu maze odkazy na stanky...

malaalam

astor, prosim nerad tu mladym zenam hluposti...ako jej mozes radit ako prevenciu otehotnenia tabletku "po"??? ked uplne rozhadze rytmus tela, narusi hladinu hormonov a mala by sa pouzivat maximalne 2krat za rok...
a nemas pravdu ani o HAK, vobec nie je prospesna pre telo ako hovoris...

astor

mala by si vediet ze tekutina obsahujuca spermie je z penisu vylucovana pocas suloze aj pred ejakulaciou samovolne, to znamena ze on to nemusi citit ani o tom vediet takze je to skor zazrak ze si este neotehotnela. neviem z kade ste nabrali ze antikoncepcia je nezdrava, lebo je to hlupost (pokial vsak niesi alergicka). myslim ze je to praveze prospesne pre telo, lebo reguluje hormony (mne sa zlepsil stav pleti napriklad), vies presne kedy dostanes menzes a vies ho aj regulovat. alebo skus aspon pililku PO. existuje vsak aj ovela viac ochrannych metod ale nie uz nie su take bezpecne.

InLoweee

palacinka - ja takisto nevidim rozdiel v milovani s kondomom a bez, akurat by som povedala ze s kond. je to lepsie, lebo je uz trosku lubrikovany a lepsie sa vchadza dovnutra :)