Deprim, Anxiolan..

znowuzrodena

volamsa katka už dwa roky som chodila po doktoroch newedeli mi zistit čo mi je bywalo mi strašne zle wracalasom zawraty odpadawanie bolesti hlawy wšetko to pripisowali k psichyke jedneho dna mi diagnostikowali chronicky zapal slepeho črewa pak to wšetko začalo po operacii som bola oslabena začalolutowanie prečo sa to stalo prawe mne a taketo myšlienky zašla som k psychiatrowi lebo som už newladala znašat tu beznadej naordinowla mi antidepresiwa ale blomi z nich zle medzi tym mi bywalo zase zle a nakoneic sa mi na rukach wytworili opuchliny a newladala som nič chytit ale wtedy si doktori uwedomili že už toto zo psichykou nič nemanakoniecmi zistitli že mam plucne chlamydie a z toho to wšetko bolo teraz je moja psichykauplne w prdeli lebo a celych 9mesiacou preswiečali že si to wšetko namyšlam a taketo sračky začla som brat anxiolan uwidimeči mi to pomože lebo nič ine nerobym len fnukamdo wankuša že preč sa to stal wšetko mne musim byt silna a mam welmi dobru knižku ako zmneit swoj žiwot za 7 dni je fakt welmidobra strašne mi pomaha wiem že tento boj bude welmi tažky ale nič ine mi nezostawa len to zwladnut mam jedine štastie že mam welmidobru maminku ktora ma podrži až s ami ulawilo ked som samohla z tymto z nekym podelit dakujem

berunka

Neviem či túto diskusiu ešte niekto sleduje, ale pridávam sa aj ja. Mala som hrozné stavy stiesnenosti, bolesť na hrudi, nechutenstvo, chodila som po doktoroch, všetky výsledky ok, nakoniec som si v lekárni vypýtala niečo na nervy a dala mi DEPRIM. Hneď na druhý deň som bola plná energie a na ďalší už mi chutilo i jesť. Netvrdím že všetky stavy úzkosti sa vytratili, ale po dvoch týždňoch užívania sa cítim o 80% lepšie a som aj kľudnejšia. Uvidím, keď ich vysadím.

kraaska

Bzučiak nebrala som,ani neberiem nic ine okrem deprimu,a B-komlexu.--!!--!!-- ajoj ano zacala som brat deprim minuly tyzden a od vtedy som necitila tu uzkost:))a pijem caje na ukludnenie...

RNG

deprim obsahuje len hypericin.
St johns Wort(lubovnik bodkovany) obsahuje tiez hypericin a aj hyperforin a ine zlozky.
Z Nemeckeho vyskumu v 80 a 90 rokov vyplynulo(15 roznych lekarov, nezavisle) ze St Johns Wort je lepsi proti depresiam , nez antidepresiva.
Jeho ucinok je najma SSRI, ale zvysuje hladiny aj norpinephrimu, dopaminu a GABA.
Pricom v odporucenych davkach nema ziadne skodlive ucinky ani navykovost.

--!!--!!--

kraaska, tebe naozaj pomáha ten deprim? zdá sa mi, že sme mali rovnaký problém, tak ak je deprim skutočne účinný, kúpim si ho aj ja. hneď ti začal účinkovať či až neskôr?

lienka77

bzuciak, brala som oboje:-)
mala som stresove obdobie, miernu uzkost, velky strach, nespavost atd, bola som u psychologicky, nasadila mi ADcka, ktore som ani nezacala brat. isla som do lekarne a pytala si nieco prirodnejsie. zacinala som homeopatikami sedatif PC - ziaden efekt. presla som na deprim, troska pomohol, ale po asi 3 tyzdnoch. treba to brat dlhodobejsie, aby zabral. potom mi poradili anxiolan - ten beriem dodnes. je to cisto prirodny produkt robeny z byliniek a nieco take som chcela. nie je to nic silne, takze netreba pocitat s tym, ze zaberie pri tazsich stavoch, to nie. ale na mierne upokojenie je to fajn. co treba pripomenut - tiez to treba brat dlhodobejsie, aby sa dostavil ucinok. najlepsie 2X denne - 1 tabletu rano, 1 vecer, popritom upokojujce caje - ja pijavam specialny caj na upokojenie, na nervy. ak mam poradit bylinky, tak vyborny je lubovnik bodkovany, medovka lekarska, ale aj ine. vyborny na ukludnenie a nervy je tiez horcik, uzivam preventivne 1 tabletu denne, lebo obcas take stavy moze sposobavat aj jeho nedstatok. na nervy su tiez dobre potraviny bohate na vitamin B.
a aby som sa vyjadrila aj k tvojim otazkam - nemozes porovnavt antidepresiva s tymito preparatmi. antidepresiva su "silne" lieky, ktore maju aj nejake vedlajsie ucinky, kazdy ich zvlada inak, niektori z nich maju problemy, no niektorym podstatne skvalitnia zivot.
ide o to, v akom psychickom stave sa nachadzas, ale na to su odbornici, ktori posudia, ci su potebne antidepresiva alebo nie.
ja som momentalne nie v najlepsom stave, ale viem, ze vsetko, ale naozaj vsetko je len a len v mojej hlave. ked si poviem, ze mi opat pride zle, tak aj bude. no su dni, kedy mam uplny pokoj, nebyva mi zle, ale potom opat je cas, kedy mam zavraty, tazko sa mi dycha a podobne, ale vsetko to je vyvolane mojim myslenim. antidepresiva stav neliecia, len docasne tlmia, stav ale treba riesit, ale nie tak, ze vzdy, ked je zle, dat si liek, na ktorom sa casom stanem zavisly, a vzdy, ked pride to, co mi tieto stresy robi, budem na tom tak isto. dobre su psychoterapie, otvoreny rozhovor s psychologom, psychiatrom, naucit sa zvladat stavy, ktore sposobuju nejaky problem.
ale samozrejme, obcas je uz stav, kedy su ADcka naozaj pomocnou barlickou, pomozu, no a casom sa da dopracovat k ich pomalemu, postupnemu vysadzaniu. nie som proti tomu, su pripady, kedy je to naozaj potrebne.
ja sa to zatial snazim riesit prirodnymi preparatmi, pozeram o stale novych metodach, dychovych cviceniach, co vsetko je dolezite. spravne dychanie uz mam v malicku, no i napriek tomu je tazke zachovat v urcitych situaciach pokoj a vyuzit to. lahsie sa siaha po lieku, ale to nie je tym najlepsim riesenim. ja aspon docasne skusam tieto lieky, aby ma vnutorne troska upokojili, a ked sa budem citit lepsie, chcem aj tie vysadit. ale to este uvidime ako sa moj stav vyvinie. k tomu uzivam uz spominane magnesium, snazim sa zdravo stravovat, mat nejaky pohyb, ale ani s tym nemam vyhrate. aj tak su dni, kedy je to velmi tazke, ale nevzdavam sa, bojujem, hlavne pre tie krasne dni, ktore su este len predo mnou.

Tango 1

Brala cipralek ale jej bolo zle tak ho prestala brat a lekar jej ponukol deprim. Chodim jej ho kupovat ked idem do mesta,netreba recept.Ma sa fajn a uz aj fudbal s nami zahra.