cena potratu

3nttt

vidis a v tom je problem.pre teba to zabitie je,ale nebries ani pri najmensom do uvahy ze pre inych to zabitie nemusi byt. iba sa snazis nasilne presvedcit ze to zabitie je a hotovo.

žena má aj inú možnosť, nie len ísť na potrat. o to dieťa sa starať nemusí, ak je taká neschopná a zbabelá---ty si myslis ze zena ktora podstupi ukoncenie preto lebo sa jej ma narodit postihnute dieta je neschopna a zbabela??? evidentne mam pocit ze vobec nepremyslas nad tym co vsetko to obnasa. neustale sa tu snazis z zien ktore to podstupia urobit zbabele vrahyne s pohodlnym zivotom. nechcela som to tu ani raz napisat lebo tak isto nemam pravo sudit,ale pre mna zase neni ani pri najmensom hrdinstvom a schopnostou zeny porodit postihnute dieta,ak ma od toho vsetci lekari odhovaraju, a potom sa pretrcat v modrom z neba a fnukat tam aky je svet nespravodlivy.lenze ja si aspon tieto svoje myslienky snazim nechat pre seba lebo neviem preco a z akeho presvedcenia to tie zeny robia a nemam najmensie pravo ich odcudzovat.
vies kedy som sa ja citila najsebeckejsia v zivote? ked mi vsetci lekari tvrdili ze to nema absolutne ziadny vyznam,ked do mna hucala uz aj cela rodina a ja som si isla stale svoje ze ALE JA CHCEM! takze ak si naozaj myslis ze zeny co taketo nieco podstupia si povedia ze: "sak ked mam mat postihnute dieta tak prec s nim a fuj!" tak sa velmi ale velmi myslis.
evidentne mas nastudovane klasicku prirucku o tom ake su postihnute deti strasne stastne, ale pozriet sa na to z druhej strany hlboko odmietas. ja ti tvoju logiku neberiem.ak mas pocit ze ist na potrat aj v takomto pripade je nieco zle a skazene tak si za tym stoj a aj sa tak chovaj, ale urcite neodsudzuj zeny co si niecim takymto presli lebo nemas ani najmensie ponatie preco to spravili a uz vobec ani netusis ako sa cez to dostali.
pre teba je vacsie zlo ist na potrat, pre mna zase pozerat sa ako moje dieta cely zivto trpi.

lionesssssss

3nttt: čo je na te vete nesprávne?

je to zabitie? JE
je to MOJE dieťa? JE
je to dieťa? JE

nevidím tam chybu...

a nie tak celkom si ma pochopila, ty "fanatizmus" :-D

žena má aj inú možnosť, nie len ísť na potrat. o to dieťa sa starať nemusí, ak je taká neschopná a zbabelá, ale prečo ho rovno hodiť do biologického odpadu nemocnice, nie?

či? to je už iná téma?

P.S. nezačnime sa baviť o vhodnosti/nevhodnosti detských domovov a pod. prosím

bella12

Pán mi ukázal všetky tie veci, ktoré nie sme schopní uvidieť svojimi ľudskými očami... Každé dieťa dostáva hneď po počatí dušu... Boh ju tvorí už celkom hotovú. Ihneď po splynutí spermie s vajíčkom vzniká nekonečne krásny, jasný lúč. Toto svetlo vyzerá ako slnko, ktoré vychádza z jasného lesku Boha Otca a jeho nekonečnej lásky. V tej istej chvíli je už duša, ktorú stvoril, sformovaná a dospelá. Je dokonalá, pretože je obrazom Boha. Ten mladý život je ponorený v Duchu Svätom a má pôvod v láske Božského Srdca. Lono ženy, v ktorom sa počal život, je plné svetla, jasu zo zjednotenia Pána s novou dušou.

(Pán) mi ukázal, čo sa dialo, keď lekár vykonával potrat. Videla som, ako držal niečo podobné kliešťam, ktorými dieťa chytil a rozdrvil ho na kúsky... Videla som, že je to hriech, ktorý volá do neba po pomste. Keď zabíjajú také dieťa, ono tak hlasno kričí, že celé nebo sa chveje a trasie. Keď som dovolila zabiť svoje dieťa, začula som jehol hlasný a srdcervúci krik. Počula som tiež, ako Ježiš nariekal a stonal na kríži kvôli tejto duši a kvôli každej duši, ktorej sa uprelo právo na život. Pohľad Pána na kríži bol preniknutý bolesťou... Nedá sa ani opísať, aké utrpenie musel Ježiš z tohto dôvodu znášať. Keby ste to mohli vidieť, nikdy by ste sa neodvážili vykonať potrat.

Gloria Polo v knihe Stála som pri bráne neba a pekla

3nttt

aha.cize ak si zena nema nehat postihnute dieta tak sa nema snazit o nijake?toto je fanatizmus.sama si si odpovedala.a vlastne si si na nu odpovedala aj frazou ZABIT SVOJE DIETA.len tolko.

lionesssssss

a ešte pár slov k tej zálohe...
nepríde mi veľmi logické najskôr platiť zálohu a potom sa rozhodovať...

ja sa zvyčajne najskôr rozhodnem a potom platím zálohu, veď nikto tým ženám nenanútil tú "zálohu" zaplatiť, keď píšeš, že platili viac ako debilnú. to je jasné, ale kto ich nútil? nikto.

lionesssssss

ja som netušila, že som fanatická len preto lebo odmietam zabiť svoje vlastné dieťa. mne to príde prirodzené.

3nttt

nehajme uz tuto temu tak.ty si pojdes stale svoje a ja tak isto. pravda je aj tak niekde v strede...ak vobec nejaka pravda existuje.tuto otazku nevyriesil roky nikto,nevyrieisme ju ani my. treba byt voci druhym rozhodnutia ohladuplnejsi,pretoze nikdy nevies s akeho dovodu sa niekto k takemu rozhodnutiu uchyli. a tym myslim obe varianty. ja svoje rozhodnutie nelutujem. lutujem len to preco to nebolo inak. ja som asi "nastastie" moc na vyber ani nemala.