Vodovy ekzem

Príspevok v téme: Vodovy ekzem
Jaja-Paja

Nevie mi niekto poradit? Mam vodove pluzgieriky na dlaniach a na chodidlach (hlavne patach), ktore hrozne svrbia. Objavia sa cca. kazde 2 tyzdne a po par dnoch zmiznu, akoby sa vstrebali. Nenasla som suvislost s nejakym jedlom alebo inym problemom. Niekedy sa na svrbenie zobudim aj v noci, je to velmi neprijemne. Kozna mi na to kedysi dala mast, ktora nepomohla absolutne. Nemate s tym niekto skusenost? Dakujem!

srdiecko215

vie mi niekto poradit?mam vodové pluzgieriky na dlaniach a prstoch...svrbi to a citim zapal v prstoch a napetie.zistili mi alergiu na jar,nikel a bla bla...ale celu zimu a jesen nic a ked pride jar a leto hned to mam.a inak jedlo stale to iste aj riad umyvam a nic a na jar to vide...co je na to vhodne?prosim o radu.velmi som z toho zufala keby nieco viete napiste e-mail dakujem .s pozdravom maťa

Jaja-Paja

Mirka, prosim ta, ten kokosovy olej, GSE a citricidal zozeniem v lekarni? A ako sa to pouziva, resp. mozes mi poradit konkretnejsie? Dakujem!

Jaja-Paja

Ahoj "preco", dakujem za reakciu, ja suche dlane nemavam. Mozno s psychikou to suvisi. . lebo som na materskej a celkovo nervoznejsia a odvtedy to mam uz aj na tych patach a tam to strasne svrbi. Ono sa to vstrebe behom par dni.

preco

Ahoj jaja-paja, aj ja som kedysi mavala taketo pluzgieriky na rukach, hlavne na prstoch. Ale podla mna to ma suvis so stravou alebo s niecim kontaktnym, nejake umyvacie prostriedky, mydlo, cistenie nejakej zelenny, ovocia. Mne pomaha dieta amozno si to len namyslam, ale este aj ked si to prilis nevsimam. (psychika?)
Pluzgieriky sa ti len vstrebaju a zmiznu? Nemavas aj suche ruky?

Jaja-Paja

To mi povedala aj kozna vtedy davno, ze ak nepomoze ta mast, bude potrebne komplexne vysetrenie. Nieeeeeeeeeeee!!!!!!!!!

mirka 23

Na kožne veci velmi dobre pomaha kokosovy olej s GSE resp. citricidalom, ale pričina bude pravdepodobne niekde vo vnútri.