pre a proti antikoncepcie

karioll

pred zacatim uzivania treba nielen pecenove testy,ale aj hemokoagulacne geneticke testy.nerobi sa to standardne,ale treba si to vydupat u lekara.lebo kebyze mas nejaku geneticku anomaliu v zmysle faktor v leiden,mthfr,alebo inr je velmi vysoka pravdepodobost ze pri uzivani hak zomries na trombozu.infarkt.plucnu emboliu,porazku.zlyhanie obliciek

InLoweee

ak nemate casto sex, tak sa ti neoplati brat HAK (ja napr. lutujem ze som to zacala brat, brala som rok YADIn a polovica vlasov mi vypadala, plus dalsie zdravotne problemy), ak skombinujes napr. pharmatex a prerus. suloz mas vysoko bezpecny pohl.styk, alebo aj kondom je bezpecny ak ho viete pouzivat, my pouz. kondom (durex) a aj pri tvrdom sexe nam proste nikdy nepraskol, mohli sme robit co sme chceli. Rozhodnutie je vsak na tebe, tak sa rozhodni spravne a mysli pritom na zdravie! to je to najdolezitejsie co clovek ma...

usiko

moje negativne skusenosti s HAK/mozno som uz tuto aj pisala/

- vykyvy nalad, depresia, hasterenie, pocity smutku
-nafuknute brucho permanentne
-pribratie na vahe /cca 5 kg, nesli dolr ani za nic, mohla som robit, co som chcela/
-problemy s pletou
-obmedzenia /alkoholo, lieky,/
-nespavost /mala som prerusovany plyztky spanok/
-chodenie vyjedat ovocie v noci, nutkave vstatie a jedenie jablk obvykle....

HAK som brala 11 rokov, vsetky tieto priznaky zmizli, ked som prestala brat...

Semi

ahojte, len by som chcela radu pretoze stale neviem ci mam zacat uzivat HAK alebo nie...spoliehat sa na kondom alebo nebodaj na chlapa sa mi nejak nepozdava ale kedze nemame moc prilezitosti na sex neviem ci je potrebne pchat do seba kazdy den tabletky, na druhej strane ked uz sex tak s poriadnou ochranou...:( neviem pomozte poradte dakujem

Semi

ahojte, len by som chcela radu pretoze stale neviem ci mam zacat uzivat HAK alebo nie...spoliehat sa na kondom alebo nebodaj na chlapa sa mi nejak nepozdava ale kedze nemame moc prilezitosti na sex neviem ci je potrebne pchat do seba kazdy den tabletky, na druhej strane ked uz sex tak s poriadnou ochranou...:( neviem pomozte poradte dakujem