Rakovina - zistia ju z krvi?

Príspevok v téme: Rakovina - zistia ju z krvi?
sunnysweetie

ahojte, cele leto mi je nejak zvlastne, mavam cudne stavy a tak som bola na komplet vysetrenie.. krv, moc, RTG pluc.
vsetko negativne :-)

stale ma boli vhrudi, picha ma dlhodobo v prsniku, po jedle ma bolieva zaludok..

a tak sa chcem spytat, ci by sa tato hnusna choroba-rakovina-zistila z krvi?napr. zvysenymi leukocitami.

ano?zistila by sa rakovina z krvi?
vopred dikes za odpovede :)))

ddana

Blbosť, biele krvinky tak akurát mpôžu poukázať na leukémiu a a zápal, bože 2udia spamätajte sa to neviete si nájsť lepšiu diagnozu? Prečo chcú práve všetci rakovinu?

sira66

ja viem ze nemusi ist hned o rakovinu len sa chcem vsetkymi moznymi sposobmi uistit. a hlavne to ze mam strach co mi zistia. a tym sa uistujem ze ked darujem krv tak by tam mal byt nejaky naznak ci som v poriadku.

sira66

bola som na endokrologii a nasli mi uzol a poslali ma na biopsiu. a mam strach co mi zistia. ale pravidelne darujem krv tak si myslim ze by tam nieco zbadali.

anonym :(

sira, ak daruješ krv robia kompletný podrobný rozbor. Priamo na rakovinu nerobia, ale ak by si ju mala, tak aj v krvi by si mala nejaké odchýlky a potom by to začali zisťovať prečo .

ale pri preventívke rakovinu z krvi nevyšetrujú a ani nezistia...to by bolo podstatne viac včas zachytených onkologických pacientov.

jajkafr

Ak má človek rakovinu tak má veľmi vysokú sedimentáciu väčšinou je to trojciferné číslo niečo vyše 100/neodčitatľné, tiež môžu byť zvýšené leukocyty (biele krvinky) a vysoké zápalové markery v krvi = CRP
Rakovina sa vyšetruje z krvi odberom na onkomarkery ako už pomínal karioll.
A navyše rakovina nebolí iba v poslednom štádiu a to by ti už povedali takže sa nemáš čoho báť môže ísť o nejaký zápal, alebo vyskočený stavec na chrbtici