Sú Anglické nepravidelné slovesá cesta k úspechu aby som vedela dobre AJ?Pomoc!

Príspevok v téme: Sú Anglické nepravidelné slovesá cesta k úspechu aby som vedela dobre AJ?Pomoc!
bezradna.gab

Sú Anglické nepravidelné slovesá cesta k úspechu aby som vedela dobre AJ?
Áno?!?
Učím sa anglicky na škole(ale viete ako AJ na škole,nič sa pomaly neučíme a to som už 2r na strednej a do kopy nevime z AJ nič)!!!
Tak teraz cez prázdniny sa ja sama ako samouk učím anglicky,slovíčka,filmy a programy pozerám v angličtine...ale rozumiem každé 10 slovo:(
A čo si myslíte sú NEPRAVIDELNÉ SLOVESA VELMI VELMI dôležité?
Napríklad ked budem vediet nepravidelné,podla vás sa skôr dorozumiem anglicky?
Proste prosim pomôžte mi,a to v tom,aké máte vy techniky,triky na učenie slovíčok a tých nepravidelných slov AJ.
Dajte radu...chcem to stihnú do konca sept.
Napríklad do konca sept. sa chcem naučit tieto nepravidelné na tejto stránke:
www.englishpage.com

Ako si mám to vtlačiť do tej hlavy..pomáhajte...dakujem vopred každemu

ploche_brusko

no ja som sa napriklad na prijimacky na vs z angliny, ucila z knizky zmaturuj z anglictiny, je to super publikacia, uplne cela gramatika tam je, nepravidelne slovesa, frazove slovesa, ktore su dost dolezite a velmi casto sa pouzivaju, a zvladla som to za dva mesiace ako samouk, ale len cisto gramatiku...cos a tyka slovicok, ja si myslim ze je to hlupost na ich biflit naspamat tak ako ans to ucli na zakladke, proste pozeraj filmy v anglictine,a le s titulkami, tam sa na teba dost nalepi, citaj anglicke knihy, a ak nemas na knihy peniaze tak si kup noviny spectator, a citaj tie, tomu comu nerozumis si preloz, a precitaj si clanok znova, ono sa to na teba nalepi....co sa tyka jazykovky, ja som kedysi chodila do akademie vzdelavania na roosveltovej v KE, ale nedokoncila som kvoli inym povinnostiam, ale pristup tam bol uzasny, malo ludi v skupine, vsetko super precvicene :)

levicaaaa

bezradna.gab: ešte taká poznámka. z hentej stránky by som sa to neučila... po prvé tam nemáš preklad po slovensky a naučiť sa to takto po anglicky je ti na h****, keďže nevieš čo znamenajú, a je ich tam veľa... nauč sa pár základných... zatiaľ

levicaaaa

bezradna.gab: tak po prvé - sú to nepravidelné slovesá, nie neurčité :D

a určite, že nebudeš vedieť lepšie hovoriť a už vôbec to nemá nič spoločné s tým či ti bude lepšie rozumieť, ale ak sa chceš naučiť angličtinu tak ich proste musíš vedieť dávať do druhého a tretieho tvaru :D tam neni o čom diskutovať :D

ja som sa ich naučila veľmi veľmi dávno...normálne naspamäť a tie najpoužívanejšie sa ti používaním a cvičeniami a konverzáciou dostanú do krvi...ostatné treba občas preopakovať...

bezradna.gab

levicaaaa - Hmm.. To myslíš keď sa napríklad naučím všetky neurčité slovíčka ktoré sú na stránke : www.englishpage.com
asi na koľko percent budem vedieť anglicky,alebo lepšie povedané bude mi potom lepšie porozumieť po anglicky,a ľahšie konverzovať,ked budem vedieť neurčité slovesá????

A daj radu,alebo trik ako je najleošie učiť slovíčka,napríklad ako si sa ty učila slovička..alebo tieto neurčité???
Chcela by som ich vediet do konca septembra....da sa to????

Odpíš prosím...

Alebo hoc kto,dobrý človek,kto vie o tomto viac..dajte svoje rady....zo srdca vám už vopred ďakujem

levicaaaa

bezradna.gab: nepravidelné slovesá sa musíš naučiť :D inak nebudeš vedieť používať väčšinu gramatickýžch javov :D ako ťa mohlo napadnúť, že sú zbytočné? asi nie sú, ak existujú :D

ja idem tento rok skúsiť Callanovú metódu učenia angličtiny ale v Bratislave, nakoľko tam idem na VŠ...

bezradna.gab

..... Ehm...tak to máš prawwdu,hovorím si že naučim naučim.Sama neviem povedať že či som hlúpa jak tágo,či už viem niečo,alebo začiatočník,pokročilí???
Ked hovoria pomalšie anglicky ta skoro všetko rozumiem,možno 2-3slova nie...ach..je to tažžžžžke

Škoda že som o tej škole nevedela skôr.
A tá škola trva kolko?

A cez prázdniny nuda,tak učím slovíčka,nepravidelné slovesá,počuvam-pozerám všetko v angličtine...

Lebo neviem či naučím za 3mes.anglicky,Už som na ten 3.mes kurz prihlásená.,neviem či sa da odhlasit
A je ukončeny skuškou a dostaneš AKRETITOVANÝ OSVEČENIE MINISTERSTVA ŠKOLSTVA..čo mysliš,da sa za 3mes naučit?
napríklad ked som pokročila,a potom budem vediet tak že sa bez problémou dohovorim v krajine,len to už porad,už nemam žiadnu motiváciu

.....

Ak sa zapíšeš, začať musíš od začiatku (ono je to síce dobrovoľné ak vynecháš prvé 3 mesiace, ale prídeš do zapadnutého kolektívu). Je lepšie ak si tam od začiatku. Ty máš takú averziu k jazykom ako ja. Ešte tam ani nie si a už sa bojíš, že sa nič nenaučíš. Musíš si povedať, že to zvládneš!!! Časovo si kurz môžeš vybrať aj deň, podľa toho, či si začiatočníčka alebo pokročilá, dieťa, študentka alebo dospelá....

bezradna.gab

p.s. ten 3mesačný kurz bude 2krát do týždňa po 60min...a v skupine max 6ludia pri vstupe test a ked sa budeš citit že vieš viac daju ti test a pojdeš do vyššej kategorie..a na konci ti daju certifikát....ale to je problém že je to malo 3mes.a bojim že zbytočne pojdu peniaze a ja nič nenaučím a popritom + škola...už teraz bojim že do mojej tupej hlavy nič nepojde :-(((((((

bezradna.gab

..... - to nie je hanba,ale keď v zahraniči citiš sa bezmocne,trápne ked nevieš povedať čo chceš.Diky za super radu,a kedy je najlepšie sa tam zapísat?
Mohla alebo dalo by sa to tak že začala by som až od Decembra? Lebo už od septembra mam 3mes. kurz...ale mám velke pochibnosti že sa niečo naučim..mam strach že nič sa nenaučim..preto vs sa pýtam na triky,rady ako sa učit slovička...lebo viem že slovička su zaklad,ved ako urobim vetu ked nebudem vediet slovíčka..že?

.....

Ale ja chcem poprosiť....nevie niekto o nejakom doučovaní mimo jazykovky, v súkromí za normálnu cenu. Ja som už v školách bola, bolo nás 27 v triede, blbý učiteľ, nič nás nenaučil, strata času. Viem, že za to viacej zaplatím, ale mám istotu, že sa bude venovať len mne. A nakoľko pracujem, niekedy si tam nemôžem dovoliť ísť.....KOŠICE