Taliancina alebo spanielcina

ESMERA

Tak ohľadom španielčiny som asi tá najsprávnejšia osoba, ktorá Ti vie poraidť. Je to môj najzamilovanejší jazyk, štyri roky som sa ho učila na gympli, maturovala som z neho, a aj som chodila n aolympiády, vyhrala osm aj celoslovenské kolo v apríli roku 2001 v Iuvente v blave. A chcela som ísť španielčinu študovať, ale rozmyslela som sa, ale hoci mám 26 rokov, ešte uvažujem, že si z nej externe spravím bakalára aby som mohla aspoň na dohodu učiť v jazykových. Ešte som sa tej myšlineky nevzdala. Španina je super, veď si len na nete klikni "Julio Iglesias - Manuela", alebo piesne ako "Todo el amor que te hace falta", "Ni te tengo ni te olvido", "Amor, amor, amor" a uvidíš, ako Ti poskočí srdiečko pri tých slovách a melódiách.
Ja osm si vyskúšala už aj učenie a tlmočenie zo ŠPJ, a myslím si, že španina je krajšia ako taliančina, lebo TJ je dosť tvrdá, a navyše španina je rozšírená pomaly v celej južnej Amerike, spolu s AJ a arabčinou patrí medzi tri najdôležitejšie svetové jazyky. Takže ja orzhodne odporúčam španinu. A je aj ľahká. Keby niečo, môj mail je: durcova2@post.sk Pokojne napíš, poradím.

hajjnicka

neviem ci vobec niekto moze povedat o nejakom jazyku ze je lahky. napriklad aj mne sa zdala anglictina doteraz celkom v pohode ale ako sa uz dostavam do vyssej urovne je tam vela vynimiek a ustalenych spojeni, rovnakych slov s rozdielnym vyznamom... podla mna je anglina dost tazka... a co sa tyka spanielciny alebo talianciny tak oba jazyky sa mi pacia velmi (taliancina viac) ale neviem ktory sa mam zacat ucit. spanielcinu vraj viac vyuzijem ale original taliancina je podla mna dostupnejsia vdaka tomu ze taliansko je tu viac menej za rohom....

katka...

Ja sa ucim z tej knihy co odporucila lola. Vybrala som si ju na zaklade ohlasov, ktore som nasla na internete. Vraj je to najlepsia kniha pre samoukov. Mne sa z nej velmi dobre uci. Je tam vsetko pekne vysvetlene po slovensky. A je tam mnoho cviceni.

rita23

jujula, online som uz nejake stranky na spanielcinu nasla, a prave z nich som sa ucila, bola tam aj nahrata vyslovnost a pochopila som zakladne veci ohladne citania.
lola, dakujem za tip na knihu, videla som ju v knihkupectve, len som okrem nej videla este asi 4 dalsie, a nemala som sajnu, ktora je aka a vzhladom k tomu, ze taketo knihy su velmi drahe, radsej som chcela mat istotu. Este raz vdaka.

jujula

oba jazyky su krasne. skus porozmyslat aj podla toho, ze do akych krajin ta to laka. napriklad taliansko mas v podstate celkom blizko od slovenska, mnoho ludi tam travi dovolenku, takze ked sa budes ucit taliancinu, kludne sa v nej budes moct zdokonalovat aj s original talianmi a na taky sever IT si za par hodin vsemoznymi dopr. prostriedkami. spanielsko je o nieco dalej, ale aspon budes mat prilezitost tuto krajinu navstivit, jednak je to krasna krajina a aspon si spanielcinu precvicis. skus pocuvat nejake spanielke a talianske radia, stanice alebo si len tak pozeraj o co v nich ide a ten jazyk, ktory ta viac oslni, na ten sa daj. rita, tie knihy od loly su naaozaj dobre, ale pozri na internete, nasla som viacero spanielcin pre samoukov na stiahnutie, takze aj usetris

lola:)

rita, ja som pocula dobre ohlasy na tieto knihy - www.martinus.sk. dokonca aj na jednom bilingvalnom spanielskom gymnaziu sa ucia z tychto knih:-)

rita23

ahojte, zacala som sa ucit spanielcinu, zatial len z internetu, chcem si ale kupit knihu pre samoukov, je to predsa len lepsie. VIete mi nejaku dobru poradit?

emca

ovladam oba jazyky perfektne(ok..tak talianky viem lepsie) a viac sa mi paci taliancina, vzdy sa mi pacila, ale spanielcinu viac vyuzijes :))
a este..ucit sa ti bude lahsie ten jazyk, co sa ti viac paci :) takze.. in bocca al lupo :)

lola:)

mne sa velmi paci taliancina, aj som sa ju troska ucila, mam nejake tie zaklady, ale nie je to ziadna slava. ako tazky jazyk to je, to sa tazko odpoveda. niekto ma sklony k rychlemu uceniu sa cudzich jazykov, takze nema problemy a raz dva sa ho nauci, rychlo mu idu slovicka do hlavy, nezabuda, rychlo si osvoji gramatiku a podobne. niektori zas maju s cudzimi jazykmi problemy, tazko sa im uci, tazko si zapamatavaju slovicka, rychlo zabudaju, mozno sa im aj pletu viacere jazyky a tak. ale zatial co som sa ucila tu taliancinu, tak sa mi nezdala nejako velmi tazka, pre mna je napriklad anglictina ovela tazsia. ale ja mmusim povedat, ze nie som ten typ, ktory je na jazyky a rychlo sa ich nauci, mne to trva dlhsie a hrozne rychlo zabudam, co je dost velka skoda. ale paci sa mi aj spanielcina, s jej narocnostou neviem ako to je, akurat viem, ze mnoho slov ma spolocnych s taliancinou. aspon kamaratka, ktora sa uci taliancinu, vie ju skutocne na vysokej urovni, tak tej staci, ked si precita text v spanielcine - nerozumie kazde slovicko, ale predsa len ho cely dokaze prelozit - pozvolne, nie doslovne, ale vzdy porozumie.

magdalena2

ja som sa ucila spanielcinu asi 3 roky a je to naozaj lahky a aj pekny jazyk. profesorka nam aj vravela, ze taliani spanielom nerozumeju, ale spanieli talianom ano.
mne osobne sa z pocutia viac paci spanielcina a okrem toho sa nou hovori vo vela krajinach..