Plastove okna alebo eurookna?

Príspevok v téme: Plastove okna alebo eurookna?
alzbee

Ahojte. Chcem sa spytat na vas nazor, ze ktore okna by ste si vybrali-plastove, ci eurookna? Viem, ze plastove okna zrejme vydrzia dlhsie, nez eurookna, taktiez su aj lacnejsie, ale zase (mozno blba otazka)-nevznikaju kvoli tomu plesne na stenach v byte? proste, ze byt "nedycha"...kdezto eurookna (tie sa mi aj viac pacia:)) predsalen su drahsie, asi aj kratsie vydrzia, kedze su z dreva, ale nie su lepsie v tom, ze byt aspon dycha? Dakujem:)

mary-anne

my mame plastove okna a su super! nedam dopustit :) presne ako sa pise nizsie, lahka udrzba, velmi super sa umyvaju. a vyzera to krasne,tak moderne. :)

cellia

Som za plastové. Dôvod: lepšia údržba, netreba natierať. U eurookien treba po čase obnoviť aspoň vonkajší náter, žiaden nevydrží večne. Poveternostné podmienky sú drsné a o drevo sa treba starať.
Čo sa týka "dýchania" bytu je jedno či máš plast alebo euro. Tieto nové okná oveľa lepšie tesnia ako staré. Pri starých netesniacich oknách si mala mikroventiláciu zabezbečenú automaticky, pri nových na to treba myslieť a vetrať aj v zime. Stačí nárazovo 1-2 min.

[zruseny12]

...ja osobne by som dala ***EUROOKNA***
PLASTOVE-nie su velmi dobre pre zdravie,uvolnuje sa z nich nejaka skodliva latka...
inak na zapade uz pred viac rokmi plastove okna zacali vyhadzovat...

plastik

Moj svagor si dal eurookna na dom a po roku mu ich cele museli vymenit-reklamoval ich,lebo sa mu cele pokrutili.Vraj este nebolo dobre vysusene drevo,ked ich robili..A mamkin sused ma tiez eurookna,dokonca aj dvere a ked sa ho bola mamka pytat,ze ci je s nimi spokojny,tak jej povedal,ze nech si da radsej plastove,lebo sa mu tiez krutia.Drevo je prirodny material a preto musis pocitat,ze aj bude pracovat.My mame plastove okna uz 9 rokov a som s nimi nad mieru spokojna.Takze ja radim urcite plastove. :)