ChRAPA-NIE ! trochu inak

Príspevok v téme: ChRAPA-NIE ! trochu inak
znicena

Som dost citlivy clovek na spanok,vsetko ma zobudi.... No moj priatel zacal chrapat, preto sa chcem opytat, ci je sanca u neho to odsranit, resp,ci to onebude aleriou, alebo co mam robit...viem,ze tem o chrapani je tu vela,ale myslim,ze toot ni eje typicke chrapanie

- zacalo sa to tym, ze rok tak hlasnejsi edychal pri spanku, ako ked spokojne spis

- potom zacal trochu chrapat, ale len,kd lezal na chrbte,cize som ho zobudila a otocil sa

- teraz sa to zosilnelo,chrape aj na boku,aj na bruchu,ale nie celu noc... no ja som hore stale

- kazde rano, cely rok, ci v lete ci v ziem si fuka rano noc, lebo ho ma plny....

takze neviem,co by to nemohlo mat s tym suvis, nejaka alergia?

Je sanca to este potlacit, ked nechrape tak dlho?

Mne stuple do usi pomohli na mesiac.... :( zachrante ma prosim, som total nevyspata, podrazneda, mrzuta, su rana,ked je mi do placu, ze on je super vybuvany a ja unavena

usiko

zuzic, pisala som o zenach, ktore spia s chlapom v jednej izbe, on chrape a ONY, teda tie zeny sa nevyspia kvoli tomu...nie o zenach, ktore maju dobry spanok....ale neries, je to jedno...som nula, ak si to myslis, urcite mas pravdu....

zuzic

usiko moj otec strasne chrape a mamka je aj tak vzdy mila a usmievava. a mozes si byt ista ze nula nie je!!! ked mas taketo nazory nula si akurat ty.

usiko

Denz, a to preco? lebo vyjadrit nazor ktory mam je tu nepripustne? Ukaz mi na zenu, ktora ked nevie kvoli chrapaniu manzela spat, bude vechechtana, mila a usluzna...takisto pokojna a chapava.....ak taku najdes, tak to bude mula, a nie sebestacna zena......

...mam kamosky, ktorym muzi chrapu a su taki sebecki, ze s tym nehodlaju nic robit, tak maju oddelene spalne.....preco ja by som mala trpiet kvoli niekomu inemu? pre nic...ja si vazim sama seba....tot k teme ze prehnala som to....

zuzic

znicena: nasla som ti nieco o operacii ale z opisu neviem ci si mysela tuto: "Uvulopalatofaryngoplastika
- je úspešná chirurgická metóda, riešiaca problém chrápania. Táto metóda pozostáva z odstránenia podnebných mandlí /ak sú prítomné/, spolu s vyrezaním čapíka a 1 až 1,5 cm prúžku tkaniva dolného okraja mäkkého podnebia, s následnou plastickou rekonštrukciou.

Princípom operácie je rozšíriť priestor v oblasti mäkkého podnebia, podnebných mandlí a podnebných oblúkov. Používajú sa aj rôzne modifikácie ako je PPP (palatofaryngoplastika) ako aj UPPGP (uvulopalatofaryngoglossoplastika), kde sa súčasne robí čiastočná resekcia tela alebo aj časti koreňa jazyka v tvare "V", čím sa zmenší aj objem jazyka."
inac zevraj je chrapanie aj nebezpecne, takze na tu operaciu by mohol ist.

usiko

znicena, osobne si myslim, ze chrapanie je dovod na rozchod, rozvod alebo oddelene spalne...a to nesrandujem...lebo ak budes nevyspata, prejavi sa to na vztahu....
.....moj zacina chrapat, ked priberie a tak potom mu poviem, ze take kilecko dolu by bolo dobre a on schudne a nechrape....

...Inak je dokazane, ze chrapajuci ludia nie su dobre vyspati, aj ked tak vypadaju, lebo sa sami rusia a veci s tym spojene....ale urcite je lepsie vyspaty ako ty....

znicena

ahojte, ozyvam sa zas... nic s anezmenilo,chrape stale... obehal par doktorov a zistili ze ma v nose trochu zvacsene mandle,cim sa mu v noci horsie dycha asucasne ma nejake hrubsi etkanivo v hltane ??? neviem presne, cize maly priechod pre vzduch a to vydava chrapajuce zvuky...nechcem ho nuti ist na operaciu,ale :((((( kto sa nevyspi pol zivota vie, o com hovorim
ma niekto skusenosti s tou operaciou? chcu mu teda rozsirit to tkanivo nejak,aby sa mu lepsie dychalo.... vieniekto ceny? postup? nasledky? ako to prebieha????dakuejm vam velmi