Hľadá sa deodorant bez hliníku

Príspevok v téme: Hľadá sa deodorant bez hliníku
kiki na

Prosím, nepíšte sem tí, ktorý považujú tú vvec s hliníkom za blbosť! Alebo ak sa už neudržíte, tak slušne a neutočne. Ďíky :)
..................................................................................
Istý čas som používala len prírodne dezodoranty, ale v poslednom čase mi ich vôňa začala liesť strašne na nervy, stále ten istý základ (ale inej prírodnej kozmetiky sa nevzdávam:) , a drahšie čo by mohli voňať inak si bohužiaľ dovoliť nemôžem.... tak hľadám niaky deodorant bez hliníku, hociakej značky, ale hlavne nech tam nie je aluminium alebo aluminium chlorohydrate, tak baby vytiehnite vaše spreje či guličky, omrknite zloženie a ak niečo mne vyhovujúce najdete, píšte :) Ďakujem :)

tralala123a

Aj ja som mala obdobie ked som odmietala hliník v antiperspirantoch, az kym neprišlo leto a ja som si uvedomila ze smrdim. . Proste ziadny deodorant bez hliníka mi nestačil, ci uz to bola bio kozmetika alebo obyčajná drogerijna, ani pri viacnásobnej aplikácií pocas dna. . Baby , bam tieto deodoranty naozaj stačia, to ja sa len tak vela potim?

_tina

mne sa antiperpirant bez hlinika este najst nepodarilo :( Deororantov som zopar nasla. Pri citani ingrediencii treba davat poriadny pozor, ja som ho nasla vo vsetkych Niveach :( Pocula som o kozmetike Dr.Hauschka, ktora ma podla vsetkeho dodrzovat najprisenie kriteria ale nikde som ju u nas nenasla. Vie niekto poradit kde by sa dala zohnat?

muc

Franci, presne ako pises: netreba vsetkemu verit. takze ani hlavnemu hygienikovi. ziadna studia nepotvrdila suvis, ale ani NEVYVRATILA !!!hlinik jednoznacne nepatri do organizmu. nakolko sa z antiperpirantu vstrebava cez kozu do tela, zrejmeto casom nasledky bude mat. a ze nie pozitivne, to snad uznas aj sam...

Franzi

Trosku som patrala na nete a nazoryna obsah aluminium chlorohydrate v antiperspirantoch sa lisia. Netreba zasa verit uplne vsetkemu, takze kazdy nech si vytvori vlastny nazor.

Stanovisko Ministerstav zdravotnictva SR k informácií o vzniku rakoviny prsníka z používania antiperspirantov:

V poslednom období sa prostredníctvom elektronickej pošty medzi ľuďmi šíri informácia o vzniku rakoviny prsníka z používania antiperspirantov.
Rakovinu prsníka by mala spôsobovať zlúčenina hliníka Aluminium chlorohydrate. Uvedená látka sa bežne používa do kozmetických výrobkov proti poteniu - antiperspirantov na obmedzenie potenia. Táto látka nie je uvedená v zozname zakázaných látok v kozmetických výrobkoch podľa prílohy č. 2 nariadenia vlády SR č. 174/2005 Z.z., ktorým sa ustanovujú požiadavky na kozmetické výrobky, ani v zozname karcinogénnych látok podľa prílohy vyhlášky Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky č. 67/2002 Z.z., ktorou sa vydáva zoznam vybraných chemických látok a vybraných chemických prípravkov, ktorých uvedenie na trh a používanie je obmedzené alebo zakázané v znení neskorších predpisov.
Doteraz neboli zaznamenané žiadne nežiadúce účinky či karcinogénne vplyvy uvedenej látky. Podľa vyjadrenia Americkej onkologickej spoločnosti: "Súvislosť medzi rakovinou prsníka a používaním antiperspirantov nepotvrdili žiadne štúdie."
Preto upozorňujem občanov, aby nevenovali tejto informácii pozornosť a nešírili ju ďalej.
h. doc. MUDr. Ivan Rovný, PhD., MPH, v. r.
Hlavný hygienik SR

ikaBA

tiež si myslím :) zbožňujem takéto fóra, kde sa všeličo zaujímavé dozviem a načerpám inšpiráciu :) osobne mám odskúšanú guličku od deo kozmetiky a som veru spokojná :) môže byť, hlavne teraz v lete nedám na ňu dopustiť :) želám vám všetkým krásny zbytok nesmradlavého leta :)

janulka*

Ahoj u mna je to jednoznacne Terra Naturals Bergamote od Deo kozmetiky, je úplne na prírodnej báze a veľmi účinný.

Marika17

ahoj ja používam prírodný hydratačný deodorant značky Natura House. neobsahuje hliník, parabény, parfémy. Má strašne veľa prírodných látok - extrakt z hamamelu, šípovej ruže, slezu, nevädze, levandule...., no proste extrakty, ktoré zabraňujú aby pot nepríjemne voňal a zároveň, aby bola pokožka aj v podpazuší hydratovaná. :-)Pokožku vôbec nedráždi naopak po jeho použití mám príjemný pocit sviežosti. je fajn.