stale plny nos

enuska

ale ja nemam ziadnu alergiu. na nic. len neviem, ci mam ist s tymto problemom k dr. ci to nie je nejaka banalita..

jajkafr

Ahojte ja mám tiež problém s plným nosom ... ORL lekárka mi povedala že mám chronickú alergickú nádchu.
Pýtali ste sa či môže byť počas celého roka. Áno môže. Pri alergii napr. na roztoče, alebo na alergény, ktoré sa vyskytujú vo vašom okoli stále. V lete sa mi to zhoršuje pretože k tomu všetkému príde ešte rozkvitnutá lúka, pokosená tráva...
Keď som bola pred pár rokmi na liečení kvôli astme a alergii naučili ma netti (nosová sprcha, preplach nosa) Nos sa preplachuje slanou vodou do 1 litra vody sa nasype 9 mg soli to sa prevarí a pomocou nosovej sprchy sa tým preplachuje nos najprv jedna potom druhá dierka. Tlmí to alergickú nádchu, zvlhčuje sliznicu a urýchľuje liečbu akútnej infekčenej nádchy.
Ak máte strach z liatia vody do nosa skúste slané roztoky v spreji napr. Mar, Sterimar... skúste sa opýtať v lekárni je ich mnoho. Nie sú návykové a pomáhajú uvoľniť nos.
Tiež užívam do nosa kortikoidový sprej, ktorý tlmí zápal, tiež nemám takú opuchnutú nosovú sliznicu a lepšie sa mi dýcha. Kortikoidové spreje do nosa sa môžu používať dlhodobejšie nie sú tak návykové ako tie spreje do nosa, ktoré sa dávajú pri akútnych nádchach ako napr. Mukonasal, Olynt... Kortikoidy sú však len na lekársky predpis.
Myslím si, že ak má niekto dlhodobo problém s upchatým nosom mal by navštíviť ORL lekára jedine ten môže povedať čo to vážne je.

narkozka

no to je na tebe, ja sa uz bojim lekara lebo na mna pozeral jak na hypochondra tak sa uz bojim jak budem zas vyzerat...vies ked moj lekar je taky mily a starostlivy a ak on nic nenasiel tak fakt neviem...

enuska

no tak zacinam kaslat aj ja. stale citim tie hlieny v hrdle, hlavne ked prehltnem a potom ma to nuti kaslat :( pijem stale caje. ale neviem, ci mam ist s tymto k doktorovi.
rozmyslam nad akupunkturou.

narkozka

enuska keby som vedela poradim ti:( ale bohuzial sme na tom rovnako...mne sa pridruzil tiez kasel z hlienov co mi takto zatekaju...

enuska

tak, stale ziadna zmena. dokonca sa mi zda, ze je to castejsie, ten plny nos. hlavne v noci sa budim na to, ze nemozem vobec dychat, je to hnusny pocit.
a aj par krat cez den sa mi to stava. ale sople mi netecu vobec, takze sniakat nemusim (takze ta krv z nosa nie je zo sniakania a prasknutej cievky). ked si streknem sprej, je ovela ovela lepsie.
co mam robit ?! nechcem byt zavisla na tom spreji.

narkozka

jaj baby ja viem ako vam je...pochodila som uz vsetky vysetrenia, vyberali mi dva razy nosnu mandlu, secko mozne mam za sebou vysetreni alergicka nie som ale dychat nemozem stale...takze len vam prajem aby vam nieco nasli a aby sa to dalo vyliecit lebo mne tym ze nic nenasli tak sa vastne nemam na co liecit...:(((

mjanik

ak máš v blízkom okolí akupunktúru vyhľadaj ju a nechaj si preliečiť pľúca ,po ich preliečení zmizne aj nádcha

qqq

Hej možeš mať alergiu aj počas celého roka. Tá krv môže byť z toho že si často a silno fúkaš nos - keď máš oslabené cievky tak praskajú. Keď je to ale často a veľa krvi tak choď k lekárovi.