capy, hnis, mandle?

Príspevok v téme: capy, hnis, mandle?
porekadlo

ja viem, ze sa to tu riesilo uz Xkrát.. pozerala som si jednotlivé témy.. ale predsa len sa chcem opýtat.. takze.. uz tretí den ma boli pravá mandla, pravá mandla sa zdá akoby bola napuchnutá a tazká a akoby mi bránila v prehĺtaní, zároven narázala na steny hrdlo a to drázdi.. ziadna iná bolest, ani lavej strany, ani hrdla nic, len toto.. dneska som schválne silno zakaslala a vyplula som dve zlté gulicky, ktoré strasne páchli.. predpokladám, ze sa jedná o hnis na mandliach alebo o capy na mandliach.. viem, ze sa mi nieco takéto uz stalo, asi 4 krát.. len teraz neviem, docítala som sa, ze to moze byt nieco vázne, ale ze pravdepodobne nie je, ak ta okrem toho nic nebolí.. nemoze sa to zvrhnut a vznikne z toho angína?? lebo o týzden odchadzam na dovolenku, tak neviem ci to mám riesit s lekármi alebo nie, aby ma na dovolenke nieco nepostretlo.. pamatám si, ze ked uz som to mala, vzdy to po pár dnoch preslo samé.. tak teraz neviem, je to podla vás vazne ci nie?? moze sa to zvrhnút na nejakú chorobu typu angína?? mám jeden sprej doma, skúsim to ním vyplachovat.. aj ked, z neho ma vzdy napína, strasne, bojím sa, ze opat.. a nic ine ma nenapadá co by som mohla urobit.. poradíte?? dakujem..

porekadlo

ahojky skoola- fuj!:) písem ti, len aby si vedela, ze tu teraz asi priblizne dva týzdne nebudem, lebo na pár dni ideme do hor a o týzden na dovolenku.. ale ak vsetko vyjde, vrátime sa, tak sa ti tu urcite ozvem co a ako.. zatial si uzívaj volna:) maj sa krásne a vela zdravia hlavne:) pa:)

skoola- fuj!

tolko komplimentov co teraz som uz davno nedostala:) diky! ja mam teraz maniu chodit po google a stahovat take vecicky ze terminologie vselijake a take hovadinky:) no ale tesim sa ked sa tu znova stretneme. do kelu zacina ma dost silno boliet hlava...ale angina to nie je urcite!:) tak pa zatial!

porekadlo

hehe, tak s tými názormi si ma rozosmiala:) ale skutocne ich más pravdivé, s tým súhlasím:) a zlatá si velmi.. aj to viem:) hej, hej, ja sem tiez chodievam kazdý den.. ale prevazne cítam (zas dalsie a dalsie príznaky chorob, aby som si ich potom na sebe hladala:D), len málo pripisujem:) takze sa dúfam opat stretneme v tejto téme, ti tu napísem:)

skola fuj!

jej dakujem- ja som zlata to mi davno nikto nepovedal:) ale ze mam spravne nazory o tom svedci aj moj nick:)))aj ja ti drzim palce aj na nohach aj vsade a nezabudni, nas sa angina vooobec netyka:) my sme originaly u nas nema co robit:) ja sem chodievam skoro kazdy den, a ty? tiez by som si rada s tebou este niekedy pokecala...

porekadlo

"skola- fuj!", ty si zlatá:) dakujem ti moc.. nie, nie je to angína!:D som si tým uz istá:) snád aj tebe, aj mne prejdú vsetky tieto problémy.. drzim ti palce! a snad si tu zasa popíseme, chodievas sem? by som si rada s tebou este popísala:)

skola- fuj!

vies co ja robievam ked nahovaranie nepomaha? poviem si, este raz povies ze je to angina tak ti strelim! potom si strelim facku, este jednu a ked uz mam cervene licko tak prestanem na to mysliet aby som neschytala dalsiu:)) asi som ustavna ale fakt to pomaha. drasticke ale ucinne:) mavam to s tymi mandlami asi kazde dva mesiace niekdy castejsie ale nie zas tak aby som to nevydrzala, vies kvoli tomu som lekarov nepobehala lebo minuly polrok som sice bola u krcneho hadam sedemkrat ale to bolo kvoli problemu s nosom tak mi brali mandlu nosnu a potom este jedna operacie nosa, tak sa im snazim teraz vyhybat..ale vtedy mi hovoril ze by mi ju celkom rad vytiahol ked mam preblemy ale som ho oklamala ze nemam lebo nechcela zas behat po nemocniciach. sice sa cudoval ze s takymi skaredymi mandlami nemam problemy ale co uz...teraz nemam chut este aj to riesit, kedze som zahlienena a upchaty nos mam zase tri mesiace..hroza! odkedy sa o tuto oblast krcnu zaujimam tak vsetko sa na mna sype. asi som to nemala tak prestudovavat....
porekadlo: a nezabudni angina to nie je:)))

RNG

Znacna cast infekcii mandli, priedusiek a pluc zacina s infekciou v nose a prinosnych dutinach, kde sa nakaza moze zdrzovat dlhe mesiace, dokonca roky a infikovat prenosom cez hlien vsetko nizsie ked hlien odtial zateka do hrdla a pluc.
Preto je dobre si vydezinfikovat nos a prinosne dutiny pouzivanim koloidnej strieborej vody(kvapkat kazde 3 hodiny) alebo roztokom citricidalu, este lepsie je ich striedat.
Na vysusenu sliznicu na noc pouzit par kvapiek kokosoveho oleja