HAK Regulon

alzbee

Ano, presne tak to ide: 21dni uzivas tabletky, 7dni mas pauzu a menstruujes a po pauze zase zacinas uzivat novy blister:)) Cyklus by sa ti mal ustalit na 28dni...teda aspon ja to tak mam, ze kazdych 28dni mi pride menzes a je to super, lebo si ho viem aj rok dopredu vyratat, kedy mi pride:)) i ked teraz tym, ze si tabletky zacala uzivat pocas menzesu (ze si si prvu dala spolu s prvym dnom menzesu), tak ti dalsi menzes pride zhruba o dva, ci tri tyzdne....ale to je len tento prvy mesiac taky...potom dalsie mesiace je ten cyklus uz 28dnovy. Neboj sa, postupne pochopis, ako to funguje..mne, keby v tom neradila starsia sestra, ktora tiez berie HAK, tak by som asi bola v tom uplny debil:D

cica2323

jaaaj takze to ide stale tak dookola ze ze 21dni beriem...7dni pauza a zas zacinam brat?atd...takze to vobec nevadi ze budem mat kramy skor alebo neskor?hmm

alzbee

Nie, menzes by ti mal prist za take 3-4dni po dobrati poslednej tabletky...a potom dalsiu tabletku z noveho blistra si das po tej 7dnovej pauze (aj keby si este stale mala menzes, to nevadi), cize na 8.den...napr. tabletky doberies vo stvrtok a novy blister zacnes brat az dalsi piatok:)

cica2323

no no ja tiez mam nastaveny budik a aj pripomienku:-D a ked bude 7dnova pauza tak to po tej pauze by mal prist menzes?

alzbee

Musim sa pochvalit, ze zatial sa mi to ani raz nestalo:)) ale vdacim zato mojmu mobilu, na ktorom mam vzdy nastaveny budik na 18.hod...a vzdy, ked niekam odchadzam prec, tak v prvom rade myslim na tabletky a tie ako prve balim:))

cica2323

heh ale nie vobec si ma neurazila ved mas pravdu:-) noo tak dufam ze aj mna prestane boliet brucho...o hodinku beriem tabletku tak nemozem zabudnut:-) stalo sa ti ze si uz zabudla zobrat?

alzbee

Vies co, ja odkedy beriem tabletky, tak ma brucho temer vobec neboli...ani neviem, ze vlastne mam menzes:)) tak verim, ze to bude aj tvoj pripad:) antikoncepciu ovplyvnuju antibiotika, cize si myslim, ze taky Ibajgin, Paralen alebo Panadol su v pohode a neuskodia jej, lebo to nie su antibiotika. A ked budes zvracat, tak zalezi od toho, ze v ktorom tyzdni bratia tabliet budes zvracat. pozorne si prestuduj pribalovy letak. Zvacsa je ale postup taky, ze si treba dat druhu tabletku...

alzbee

Neboj sa, doverne to poznam...ja som tiez nebola ina a chlastala, este ked som 18 nemala. A zaujimave je, ze ako nahle som dosiahla 18, tak ma to prestalo bavit :D...asi na tom nieco bude, ze zakazane ovocie chuti najlepsie :-P a samozrejme si vravim, ze keby sa moja dcera spravala tak, ako som sa spravala ja, tak ju preplieskam :D :D ale nato musi clovek dospiet, aby pochopil, ze aky bol hlupy, ked bol v puberte (tym ta ale nechcem urazit)...

cica2323

a paralen,ibalgin alebo panadol sa mozu brat ked beriem HAK? lebo ked dostanem kramy tak ma strasne boli brucho,ojj...