Voda v uchu

Sarča aá

Je mi 12 a mala som vodu v pravom uchu. Proste a jednoduco som to vylezala a to tak ze som spala na lavom boku. Rano bola voda vonku .
Sice som mala mokry vankus ale stalo to za to !!

ksjdksj

Mne sa to tiež stalo :) bola som na kúpalisku a dostala sa mi voda do ucha.. už sa mi to pár krát stalo a mala som kvôli tomu veľmi veľké problémy ... bola som na už spomínanej operácii a o pár rokov na to sa mi to stalo opäť. Vodu som z ucha vybrala skákaním na jednej nohe,ale dostala som zápal najprv stredného ucha na tej strane kde bola voda a potom sa to prenieslo aj do druhého ucha. zápal sa mi roztiahol až na sánku a nepočula som ani ja jedno ucho :) takže ak to trvá dosť dlho tak vám radím chodte k lekárovi čo najskôr :) a ešte ak to je v začiatočnom štádiu tak tiež pomáha audisprej a skákanie :D

Fifko

Prosim vas pred hodinou sa mi dostala do ucha voda z kúpaliska a nechce to von..skúšal som skákať aj sa sprchovat a nic..ale stale cítim jak sa mi tam hýbe..prosim o radu ktorá pomôže dakujem..

juraj76

Pisem moju skusenost pre ostatnych co goglia po nete - Voda v bazene sa dostane do ucha a moze sposbit zapal ucha. To iste sa stalo mne, nesla dostat von, usny maz ju zablokoval, ten sa tvori aj ked je ucho podrazdene. treba ist pre listok obvodnemu a ten posle usnemu ORL. Nasleduje vyplach ucha takou velkou striekackou a vodou. Pravdepodobne ked to uz boli a je pocit zalahnutia je to zapalene..netreba odkladat navstevu lekara lebo zapal moze prejst aj do stredneho ucha. Ja som dostal kvapky do usi a tabletky, cestou domov som sa este stavil na nakup kde bola klima az mi zapal zacal hnisat.. Takze teraz beriem klapky a tabletky a v uchu mam pocit ako keby mi tam niekto vrazil kliniec obaleny v handre..zvukovod je zuzeny a je to to taky tlak vo vnutry, ucho je na dotyk trochu bolestive, o 10 dno am ist na kontrolu, boli to viacmenej stale tak uvidim ak by sa to zhorsilo pjdem aj skor..neni to sranda. Tieto babske recepty nie vzdy pomozu..ak je v uchu maz - aj ked si cistite usi, zablokuje vodu a to spsobi zapal a bolesti.J a tie klapky su Ciplox a tabletky Ciprinol.

enči552

Zo všelijakými babskými receptami by som neexperimentovala... zalahnuté ucho može byť a preto lebo ked sa doňho dostala voda prebytočný maz ktorý ste v tom uchu mali nasiakol tú vodu ako špongia a to musí špeciálne vyčistiť otorinolaryngológ. Vlastná skúsenosť...

taktaktoteda

Mal som zaľahnuté v uchu z kúpania. Môžem Vám poradiť super postup ako sa toho zbaviť. Vraj si starý ľudia niekedy zruľovali noviny do trubičky - jeden koniec opatrne strčili do ucha a druhý koniec zapálili. Horiaci oheň na jednom konci trubičky vytvoril podtlak a bolo po probléme.

Ja som to vyriešil trochu civilizovanejšie ako si hlavu podpáliť.
Jednoducho stačí zobrať nejakú hadičku (gumennú).. alebo slamku. Opatrne si ju strčiť do ucha.. aa.. druhý koniec do úst..a jemne cucať. Vytvoríte tak podtlak - to už každý podľa svojej potreby. Za 30sec som počul ako predtým. Fakt jednoduché, žiadne skákanie, žiadne spreje.

mišiak23

Ja som mala tiež celý deň vodu v uchu a nevedela som sa jej zbaviť ani skákaním na nohe :( pomohol mi Audispray keď som si ho strekla do ucha viacej a voda vytiekla spolu s ním :)