priatel so mnou manipuluje

Príspevok v téme: priatel so mnou manipuluje
usiko

ahojte, mam taky problem.mam priatela, ktory je skvely, chapavy, pozorny /takze prosim nerieste rozchod/. ale manipuluje so mnou, podvedome a ucinne....sme spolu tri roky a robim veci povacsine tak ako chce, lebo tuzim po tom, aby si ma vazil, bol na mna hrdy a pysny......

potrebovala by som, ako sa mu postavit a robit veci tak, ako citim...potrebujem aby som bola viac sebavedoma a dokazala si castejsie urobit podla svojho, nenechat sa dotlacit do veci, co nechcem a popritom necitit vinu za to, zesom spravila nieco zle......len toto, ako to dosiahnem,a prosim neradte mi, aby sme sa rozisli, pretoze sa lubime aplanujeme buducnost.....potrebujem na sebe popracovat, ako byt sebavedomejsia a postavit sa mu .....dakujem

ramirka

carenita moj predchadzajuci prispevok bol tiez tebe pomylila som sa..a len si ma utvrdila v tom ODID OD NEHO...budes pri nom trpiet velmi trpiet ked je agresivny v podsstate sa k tebe nesprava vobec pekne na tie malickosti by si sa mohla vykaslat dolezite je ako sa sprava a ten tvoj je k tebe hulvat a bude to len horsie..
viem mas ho rada ale uz len pri myslienke ak by si s tymto clovekom mala deti to dobrovolne dopustis aby trpeli s takym clovekom? vies ja to poznam z domu ..moj otec bol nieco take este sto krat horsie ale to moze byt aj tvoj po rokoch..tak len si rozmysli moja ako dalej..a byt s nim len preto aby si nebola sma.hmm a to ta nenapadlo ze ti moze uniknut niekto s kym by si bola naozaj stastna?? ked budes stracat najlepsie roky svojho zivota s tymto...

usiko ako to dnes dopadlo s tvojim priatelom?dufam ze nakoniec celkom fajn..

Carmenita

a kluce od auta si pyta,len to berie uz ako samozrejmost,ze soferuje on.ked mu vycitam,ze preco mi s tym nepomaha,tak mi povie,ze ved chod si sama niekde.lenze sama kam mam ist,len tak,ked to nepotrebujem?minule ma dokonca udrel do nohy,ked som soferovala..asi tak je nervozny.nemusim nic hovorit,ani spravit chybu,sam si nieco najde.

Carmenita

dakujem usiko,ked sa nad tym tak zamyslim,tak ja to v podstate neriesim a cakam,ze mozno raz pride niekto,kvoli komu sa mi obrati zivot naruby a budem stastna.a ty si sa po akej dlhej dobe po rozchode s ex dala dokopy s terajsim?nechybal ti byvaly?
a deti samozrejme este nechcem,vobec sa na to necitim,ale uz som si to v hlave ujasnila,ze s nim by to nebolo dobre.vyse 6 rokov cakam,ze sa zmeni.nieco je k lepsiemu,ale aj tak to ma od normalnosti podla mna daleko..

usiko

no, to mas tazke, carmelita....moja, vo veku 23 este ani na deti mysliet nemusis.....na tvojom mieste by som nechala veci plavat , ak to nevies riesit, cas ti povie co mas robit...........mas este kopec casu, ked budes starsia, rozides sa s nim, uvidis, pride to , aj u mna to prislo a som spokojna...lebo moj terajsi priatel je skvely, az na to, ze som mu dovolila so mnou manipulovat a teraz sa musim od toho odnaucit......a viem si ho predstavit ako otca mojho , teda nasho dietatka...ktore sme ste donedava planovali.....

nechaj si otvorenu mysel, ak sa ti pritrafi nejaky fajn chlap. nebran sa tomu...dalsia vec, ja napriklad som zamerana na svoje veci, teda to s tym autom by som isto riesila....nedala by som mu kluce, keby potreboval, musel by si vypytat, a naucila by som sa poriadne jazdit.....aj ja som sa to naucila ale len vtedy ked som sedela v aute sama.....vodicak mam len dva rpoky a priatel ma stale poucuje, ze BRZDI! POZOR! a podobne...a tak soferujem sama, alebo ked je opity, unaveny a tak......

Carmenita

so sexom to uz s mojej strany nie je bohvie co,to mi aj vycita.v skole ma velmi nepodporuje,teda vobec.skor hovori,ze sa mam na u vykaslat a zacat zarabat ako kazdy normalny clovek,ze aj tak so skolou nic nedosiahnem.mam svoje auto,nikdy ho ale nesoferujem,on ho musi a ked ho aj uprosikam,tak je cely cas nervozny,hlada chyby.preto nie som dobry sofer a to mu asi aj vyhovuje.teda tak mi to pripada.ale je aj pozorny,kupuje mi malickosti,ked je v obchode a tak..casto si volame,ked nie sme spolu.do spolocnosti s nim rada nechodim,nevie pit s mierou,vzdy sa riadne ozere a bud sa hadame (byva na mna vtedy agresivny),alebo to nejak zle vzdy dopadne..tak ako aj teraz.moja naj kamoska mala oslavu,pozvala nas,on nechcel,dopadlo to zle,riadne mi vynadal a teraz sa neozyva.
ale aj ked sa tak sprava,strasne mi chyba,mam teraz ,,prazdniny,, tak sa sama nudim,lebo inak sme spolu stale,cele dni a aj to mi chyba.neviem,ci je to laska alebo co,ale strasne mi chyba,ked nie je so mnou.
chodila som kvoli nemu aj ku kineziologicke,zistovala priciny,preco sa bojim samoty a vravela,ze nejak moja praprapra..stara mama mala nejaky problem s muzom,no nemohla od neho odist.preniesla na mna svoju karmu a preto sa aj ja bojim odist..
ja uz neviem.ked som s nim,raz som stastna,potom zas mam depresie..neviem byt bez neho,ale zas si ho neviem predstavit v buducnosti ako otca mojich deti. :((

usiko

carmelita,

skus si odpovedat na otazku, ci ho lubis....chyba ti, ked nie je s tebou? volate si cez den, aby ste sa poculi? ked ho uvidis, potesisi sa alebo si povies: zasa on...? rada sa s nim bozkavas? rada mas s nim sex? odpovedaj si na tieto otazky a ak ho uz nelubis. len sa bojis ostat sama, bal kufre a utekaj....

dalsia vec, on sa ako sprava? Podporuje ta vo vzdelavani? pochvali ta ked nieco dobre spravis? je pozorny? pomoze ti, ak potrebujes pomoc? poradi ti? mozes sa na neho spolahnut?odvezie ta kam chces? ked ste spolu v spolocnosti, venuje sa ti? usmieva sa na teba? a kopec inych......

ak ano, tak je to asi ok...ak nie....

ramirka

catrina v tvojom pripade by som asi balila kufre..v uvidzovkach usiko ma pravdu ty si mlada mas este vsetko pred sebou..len mozno som prehliadla alebo si to nespominala mas ho este vobec rada?? toho svojho..

usiko

catrina, mas 23 a bojis sa ostat sama? preco? mas pred sebou kopec rokov mladosti...ja som sa rozisla s piatelom v 28, bolo to pred 3 rokmi, a tiez po dlhom 4 a pol rocnom vztahu, tiez som sa bala, ze co bude a nic nebolo.......

ale to ja len tak, nenavadzam ta na to, aby si sa rozisla s nim....len reagujem na to, ze sa bojis ostst sama....nemas sa coho....si myslim....