KAM STE CHODILI/CHODITE/CHYSTATE SA NA VŠ?

majočkaaa

no a zabudla som napisat najpodstatnejsiu vec, ze teraz keby ma vzali na inu skolu tak musim dekanovi pisat list o ukoncenie studia, a vlastne ty si odo dna zapisu ich student, cize uz si na teba od statu narokuju nejake financie, cize keby som teraz chcela tam skoncit a ist na inu tak na tej inej skole by som si prvy rok musela platit asi priblizne vo vyske externeho studia, lebo oni to uz beru ako nadstandardny pocet rokov, a pritom som vlastne len tyzden ich studentkou, je to blby zakon

majočkaaa

suzzanik vies ich netrapi ci si si dala na 10 skol prihlasku a ze na ich nechces ist ale mas to len ako poistku.mne sa stalo to iste, vzali ma na jednu skolu, zapis som mala teraz v stredu, a nechcem tam ist vôbec ,ale tiez som tam nechala nemale peniaze aj za cestu aj za nejaky poplatok, kartku isic, ale rozmyslis si ze ci radsej obetujes teraz nejakych 1000-2000 korun a budes na skole, alebo ta nikde nevezmu a ostanes doma:-)

suzanikkk

ahojte, chcem,s a avs neico opytat, dnes mi prisiel oficialne list zo skoly FF PU v presove, okrem ineho sa tam pise, ze do 31.8. treba poslat navratku s tym ci sa zucastnim na zapise a do 31.7. potvrdenie o zaplateni na ISIC a fotku, lenze ja este nei somr ozhodnuta ze ci tam pojdem, stala cakam na yvsledok odvolania z inej skoly,a to mi pride az niekedy v auguste, a predsa nebudem platit nemale peniaze ze kratu, do presova, ked tam ani nepojdem. pisala som im na sekretariat na studijne, a tam ma doslova odbili s tym ze je moj problem a bud mam zaplatit alebo mam ist prec....ako... no je toto normalne? neviem ako je to na inych skolach, ale ved ked zapis je niekedy v septembri az, tak mam mat predsa cas do septebra sa rozhodnut, nie? ja chapem ze tie fotky na isic treba spracovat ale tak toto mi vazne pride na hlavu....

fialocka

kubbkko,
je to statna VS. Jasne ze sa nemusis ucit stale, studentskeho zivota si uzijes, neboj sa. Ucit sa priebezne sa tam podla mna neoplati. Pedagogovia su rozni. Vacsina si mysli, ze vedia vsetko najlepsie a ich predmet je najdolezitejsi. Ale najdu sa aj vpohode.. osobny pristup k studentom ale necakaj :( Na pisomnych skuskach je to dost masove, napises to, co mas a staci. Na ustnych treba zamakat a dobre sa pripravit.