Extremne vysoky krvny tlak 182/120

Príspevok v téme: Extremne vysoky krvny tlak 182/120
ushko

uff, moj dvadsatrocny brat sa liecil na vysoky krvny tlak, ale v poslednych dnoch sa bezne budi so 180 na 120, busi mus srdce, obcas citi, ako keby sa mu znicoho nic nieco z hrude rozlialo do tela, vraj strasne neprijemne.. dost sa o neho bojime, na lieky sa dost kasle, vraj je mlady, nebude to hltat :o/ nepoznate nieco prirodne, co zabera na taketo stavy a extremne vysoky tlak? vdaka..
---------------------------
Vyšetrenie "Meranie krvného tlaku" www.zdravie.sk
Pomôcka na "Sledovanie tlaku krvi" www.zdravie.sk

majo11386

namahal som sa dost v ten den a este ta horucava bola extremna tak ja si myslim,ze z toho..aj ja mavam tlak len u lekara vysoky normalne nie,cesnak som zacal papat a zatial je mi fajn uz sprchujem sa pred spanim poradila mi to priatelka a spal spom dobre uz..zaspaval som tak ze som si uz neskusal ako mi bije srdiecko a v pohode je to zatial a dakujem za rady

lienka111

majo11386 a ako velmi si sa pocas dna namahal? nebola v tom aj psychika?
ja by som to urobila takto - neviem ci mas doma tlakomer, ak nie, urcite si ho zaobstaraj. pravidelne si meraj tlak a vysledky si zapisuj. tak to bude optimalne a budes vediet ci ten tlak u lekara bol sposobeny len prilisnou fyzickou aktivitou popripade stresmi alebo mas skutocne vysoky krvny tlak.
k tym lekarom - mnoho ludi trpi syndromom bieleho plasta, meranie u lekara v ambulancii nebyva vzdy rozhodujucim. napriklad u mna urcite nie. lekarka mi nameria velmi vysoky krvny tlak, ale ona ma uz pozna:) lekarka vie, ze ked pridem, ten tlak bude zvyseny, ale bezne nebyva. tak to aj akceptuje a lieky nastastie neberiem.
ale naozaj ti odporucam si pravidelne tlak doma v pokoji merat a podla tych vysledkov sa zariadit, ci je potrebne uzivat lieky alebo nie. popripade, po urcitom case tie vysledky s tvojimi hodnotami krvneho tlaku zanes svojej obvodnej a nech ona sama posudi ci je potrebna liecba alebo tvoje hodnoty su este v norme.
zatial ti mozem odporucit jednu vec a to velmi dolezitu - snaz sa byt uplne v pohode, nemysli na nic zle, nepriadavaj si zbytocne starosti, tym stresy, ktorymi ti stupa tlak. mysli pozitivne, uvolni sa, castejsie relaxuj a privelmi sa nenamahaj:) ak aj, potom si dopraj vydatny spanok a oddych:) a papaj cesnak, ten je dobry na zvyseny tlak:) a este je vyborne magnesium, dostanes ho kupit vo forme sumivych tabliet, ale aj v tabletovej forme:) ja ho beriem pravidelne, aj prevencne:) a urcite napis ako sa ti dari:)

majo11386

no lienka a dnes som bol u obvodneho a namreali mi tlak 140/100 a pulz 100 som mal,ale to som vela robil a namahal sa cez den tak to neviem ci z toho bolo a predpisal mi lieky a teraz sa neviem rozhodnut ci ich mam zacat brat od rana abo nie:(

lienka111

majo11386, presne take pocity poznam. cez den vsetko v poriadku a akonahle si idem lahnut, vsade, klud a ticho, pocitim to. ty ked si bol u kardiologa povedal si mu o tychto pocitoch?
podla mna je to vsetko v psychike. samozrejme, ak su vsetky vysledky v poriadku. prilis sa kontrolujeme a potom pocitujeme rozne neprijemne veci. skusme nad tym nerozmyslat, lahnut si a nekontrolovat tlkot srdca, povedat si, nebudem skusat ako mi bije srdiecko, ked vysledky boli v poriadku, urcite je vsetko v poriadku:) a rozmyslat nad nejakymi prijemnymi vecami, nie nad tym ako presne nam bije srdce. uvolnit sa a oslobodit sa od toho pocitu neustaleho kontolovania sa:) potom daj vediet, ci ti to ustupilo:) drzim ti palce:)

Ivka 1

Tie stavy busenia srdca mozu byt zalezitostou psychiky,pripadne zvysenej cinnosti stitnej zlazy. Pomohlo by uzivanie vcelieho pelu v tabletkach.
Je to antidepresivum na prirodnej baze,obsahuje vitaminy,mineralne a stopove prvky potrebne na spravne fungovanie zliaz s vnutornou sekreciou.
Moze teda ovplyvnovat aj funkciu stitnej zlazy a zaroven posobit aj na vylucovanie serotoninu - hormonu stastia,dodava telu energiu,ovplyvnuje cinnost nervovej sustavy.

majo11386

no lienka vies ze je to aj moj pripad,dost casto si kontrolujem tlkot srdca a tak a holtera som nemal nasadeneho,nemam arytmiu aspon mi nezistili nic take..to mi pride len vecer tak cely den nic a vecer ked lezim v klude tak si kontrolujem tlkot a potom sa mi to stava presne tak ako pises ze raz bije potom dvakrat a tak,ale potom preco to aj pocitujem ked si to len myslim ze to mam?neprijemny pocit je to strasne

lienka111

majo11386, pocas absolvovania vsetkych vysetreni srdca ti nic nezistili? nemas arytmiu? a mal si nasadeneho aj holtera? pokial ti skutocne urobili vsetky potrebne vysetrenia a nic ti nezistili, malo by to byt v poriadku.
co viem, takyto problem byva aj pri ludoch, ktori trpia uzkostou. netrpis uzkostou, nemas PP - panicku poruchu? nezijes/nezil si dlhodobejsie v strese?
este jedna vec ma napadla - nie je to z toho, ze sa privelmi kontrolujes? takyto pocit aj ja poznam, ked sa privelmi kontrolujem a hlavne, ked si privelmi kontrolujem tlkot srdca, zdaju sa mi rozne veci - obcas akoby mi zvlastne bilo, obcas akoby dvakrat bilo, potom raz nie, vselico ine. ale tiez je to len o pocite a prilisnom kontrolovani, pritom by malo byt vsetko ok. ci toto tiez nie je tvoj pripad:)

majo11386

a je to normalne ked mi byva vecer divne akoby mi srdce prebijalo hocijak?taky divny pocit strasne,ale to len raz za cas mi tak pride.dakujem

Ivka 1

Presne tak ako pise cievka ale aj proti zapachu po cesnaku sa da pomoct uzivanim cesnakovych tabliet s tymianom. Upravi sa tlak a zaroven to posobi aj proti parazitom v tele, rozpusta hlieny,je antibakterialny = prirodne antibiotikum,ktore nema take vedlajsie ucinky ako synteticke antibiotika.

cievka

tak ked ti možem poradiť, cesnak je naj ...na dlhodobe zníženie tlaku. Mam s tým skusenost. Pred rokom mi začal stupať tlak, bolela ma hlava, zavrate az som raz večer musela letiet na pohotovost. Tlak mi namerali 180/110. dali mi nejake lieky, tie som brala tyzden, bolo mi z nich zle, tak som zčala jesť cesnak, strucik o švtrtkou jablka cely den takmer kazdu hodinu. Smrdela som sice, ale vsak islo o moje zdravie...Po 3 dnoch tlak klesol, tak som cesnak uz brala len 3x denne kazdy druhy den. Trvalo to asi mesiac a odvtedy mam pkoj. Tlak idealny, 110/80.
cesnak da do poriadku nielen tlak ale vsetko.