Rakovina krcku maternice

neviem

Máte gynekologické problémy? Skúšali ste uz svetelnú terapiu BIOPTRON? Poradím Vám. Napíšte na kryon01@centrum.sk, poprípade mi nechajte svoj kontakt. Spojím sa s Vami.

zamat2

Lenka 2 ahoj, pises ze ak sa objavia displazie, ide sa na konizaciu..mne konizaciu robili a potom histologia ukazala ze nemam ziadne displasticke zmeny, vsetko bolo bez atepii, takze ako to vlastne je? daakujem ti

lenka2

virus sa dostane pohlavnym stykom ale kedze ide o ludske papilomavirusy ma ich skoro kazdy v tele a je len na imunite ako sa s nimi dokaze vysporiadat. v podstate sa prenosu neda zabranit aj ked mas len 1 partnera. jednoducho nutet len lekara aby ak nie sam tak na ziadost kazdy rok urobil screening z krcku a odhalili sa predrakovinove stavy a pritomnost virusu. kazda zena ma na take vysetrenie narok raz do roka u gynekologa a mali by ich robit lekari sami od seba

duna7

Mne zistili rakovinu krčka maternice v poslednej chvíli, a ku ženskej lekárke som chodila pravidelne, no mala som smolu na lekárku. Vtedy som mala 27 a dve malé deti. Teraz 42. Mám dve dospelé dcéry a život je super.

lenka2

priznaky nie su spravidla najskor ziadne. rakovinu krcka sposobuje HPV virus 16, 18. da sa to zistit jedine pri stere z rcku maternice v labaku, robi to lekar u kazdej zeny pravidelne kazdy rok. ak tam chodis kazdy rok tak sa nemusis obavat rakovina nevznika zo dna na den. najprv sa v testoch PAP zisti pritomnost virusu a rychlo sa aj zisti prve stadium displazie( bunkove zmeny)a nasleduje konizacia krca co je odstranenie vrstvy buniek z krcka a tym padom je zena uplne zdrava a nenarusuje to jej plodnost.je to este v stadiu presrakovinovom. v pripade ze nechodis kazdy rok na prehliadku tak je mozne ze sa razom zisti uz tazka displazia a to moze uz skoncit vybratim maternice a v horsom pripade aj metastazy.
kedze sa rakovina neprejavuje nijak navonok a neboli jedina moznost prevencie su kazdorocne prehliadky a testy.