Vyznate sa niekto v zlate?

Príspevok v téme: Vyznate sa niekto v zlate?
milovna

Jedna sa o kvalitu zlata na svadobne obrucky.

chceme si kupit obrucky ale ako vydim v obchodoch si rozne druhy cien.napr.videla som zza 75 eur obrucku za 100 eur a aj za 400.v com sa to lisi?ved zlato je zlato nie?rovnaky matrial a ma rovnaku zivotnost,kvalitu?dakujem ak sa v tom niekto vyzna.chcem proste aby nam do vydrzalo do smrti

poznamtotiez

Lisi sa to v tom, ci ma zlato 12 karatov, 14 alebo 18. A samozrejme zavisi aj od gramaze. Takisto od gravirovania a ak je obrucka velka, tak sa priplaca aj za to. Ja som si skusala obrucku posiatu briliantami, ale lahulinku (malo zlata)a nakoniec som skoncila pri raz takej drahej, bez briliantov a aj tazsej. Tam, kde napchaju malinkate briliantiky, tak ta vacsinou osmeknu o zlato.
katka - briliant je opracovany diamant:)

siu4

vacsinou sa u nas predava 14 karatove zlato ,popr,18,ale to pomenej.Kazde zlatnictvo ma svoje ceny,pohybuju sa cca od 33 do 50 eur na gram.Preto si v zlatnictvach casto mozu dovolit dat zlavu,kedze ho maju drahe...najlepsie je pobehat viac a urobit si prieskum,aby ste zbytocne neprerobili.Ale si kupte zlomkove zlato a dajte si urobit obrucky u zlatnika

sarah parker

treba sledovat, kolko karatove zlato je pouzite na vyrobu prstena, to znamena, aky je podiel zlata a inych kovov. 24-karatove zlato je rydze zlato (aj to nie celkom uplne rydze :-))) na zlate sperky sa velmi casto pouziva 18-karatove zlato, na pozlatenie sperkov len 14-karatove....
v neposlednom rade, kazda obrucka ma inu hmotnost, zlate sperky sa vudy vazia na velmi presnych vahach, teda ber to tak, ze sa kupuju nie na kusy, ale na kila, ako banany. aj ked tie banany chces kupit len dva, musis si ich odvazit. :-)