hormonálny profil

juliška

Mám zvýšené onkomarkery CA 125 , som po operácií myomov /maternicu a vaj. mám/. Markery mám cca okolo 70.na koho sa mám obrátiť? na gyn. alebo obvoďáka?

profil

Cyklus na kompletné vyšetrenie aj môj zobral na lačno,ešte ma upozornil aby som sa nenajedla mastné,sladké..moc.Vtedy o čom som písala len tak rýchlo sa rozhodol kvôli cyklu.Nejaký hormon tam potreboval zistiť.Ináč som doktorom spokojná od roku1997,ako som písala je veľmi uznaný odborník.No mýliť sa môže aj skusený.Ja som sa neurazila,len som mala pocit že si myslíš že som mladá ešte.Keby som bola ani by nebolo zlé.Tuším zlatko mi malokto hovoril aj v mladosti.

cyklus

Ospravedlňujem sa ak to vyznelo urážlivo, len je to vážne dosť divné. S ničím podobným som sa ešte nestretla, skôr by som povedal, že to pán doktor odflákol, akékoľvek jedlo totiž skresľuje výsledky krvného vyšetrenia. Je oveľa lepšie ak sa berie krv nalačno, treba si na to dávať pozor, keď sa už nemôžeme spoľahnúť ani na lekárov.

profil

Cyklus-ja nie som mladé dievča,práve že 47 ročná.Preto som sa čudovala,ked mi moj doktor zobral krv cez den na profil.Hovoril že nie všetky vyšetrenia maju byť na lačno.Len aby som ten den nejedla mastné ťažké.Potreboval zistiť hormony,kvôli všelijakej menštruacii.Tomu su už tri roky.Komletné vyšetrenie samozrejme treba na lačno.Pritom nie je začínajuci lekár,uznaný gynekolog,do 60 rokov môže byť.Ja som chceľa vedieť či niekto má podobnu skusenosť,či len ja.

cyklus

zlatko krv sa berie vždy na lačno :-) alebo min. 2 hod. po jedle. Nech je to akékoľvek vyšetrenie krvy aj na hormonálny profil.

profil

Hormonálny profil vám robí doktor na lačno,či tam netreba ráno?Mne raz robil,ale nebral mi krv ráno ale cez obed ako som tam bola.Skusenosti?

cyklus

Vezmú ti normálne krv a pošlú na rozbor- to je hormonálny profil. Baby, nedajte sa odbiť, mne ho tiež nechceli urobiť, ale musíte na tom trvať, lekári neradi robia krvné testy, lebo ich to veľa stojí, ale je to na úkor vášho zdravia. Ja mám diagnózu polycystické ovária, problémy s hormónmi. Robí sa profil na hormonálne problémy- napr. keď veľa zarastáte, pribrali ste na váhe, problémy s pleťou atď. pri užívaní hak, problémy s vaječníkmi.

[zruseny12]

...ja ked som sa pytala sestricky,ze aky postup je pri HORMONALNOM PROFILE...povedala mi len tolko k tomu,ze mam prist k nim a ze oni mi ho urobia,a nic viac...
a ked som bola u lekara koli tomu,tak mi ho ani neurobil,lebo povedal,ze ho mam ok,ked sme sa porozpravali atd.ked som mu povedala,preco si ho chcem dat urobit...CHCELA SOM TO KOLI OPAKOVANEJ TETANII...lekar mi ho neurobil,ze mam to ok ,ale poslal ma na DENZITOMETRIU...