Arachnofobia - strach z pavukov

Príspevok v téme: Arachnofobia - strach z pavukov
biba81

Mam neskutocny strach z pavukov a velmi mi to komplikuje zivot. Neviem, co mam robit. Uz len ked pisem slovo pavuk, mam zimomriavky po celom tele. Neznesiem ani pohlad na obrazok pavuka v casopise, ani kresleneho, ani plysaka... desim sa vsetkeho, co pripomina pavuka. Predtym, ako idem citat casopis, musi ho najskor prelistovat manzel a povedat, ze tam nie je ziadny obrazok pavuka. Kazdy vecer kontrolujem izbu, vsetky kuty, postel, pod postelou. Na stanovanie v prirode som uz davno zabudla. Nemozem, aj ked by som rada isla. Minule som dostala sok v hrackarstve. Bola tam taka velka tarantula. Zrazu som vybehla z obchodu, srdce mi strasne buchalo... dychala som strasne rychlo, ale mala som pocit, ze mam malo kyslika. Fakt neviem, co mam robit. Nic ine mi nevadi, ani zaby, mysi, hady... Som z toho zufala.

katibbbbb

biba81 urcite ku psychiatrovi.. fobie sa liecia hlavne terapiou - postupnou desenzibilizaciou - musis sa otupit voci tomu strachu, zacina sa vizualizaciou, postupne sa prechadza do praxe, aby si sa postupne prestala bat.. drzim palce

katibbbbb

biba81 urcite ku psychiatrovi.. fobie sa liecia hlavne terapiou - postupnou desenzibilizaciou - musis sa otupit voci tomu strachu, zacina sa vizualizaciou, postupne sa prechadza do praxe, aby si sa postupne prestala bat.. drzim palce

capacka

..presne, su vsade a vsimnite si ako rastu, do jesene su z nich tarantuly a vtedy sa najradsej tahaju do domu, aby boli v teplucku. Tiez mam s nimi velky problem. Tiez prezeram vsetky kuty pred spanim, postel mam volne uprostred izby, aby nebola pri stene.
Vreskot, busenie srdca, nekontrolovane pohyby atd., ked sa stretneme zoci-voci a najhorsie je, ked s nim zostanem v dome sama a nema ho kto zlikvidovat. Sama ho nezabijem, lebo sa bojim, ze trafim vedla a vzduch ho vysvihne ku mne alebo tak. Ale ja napriklad na grilovacky, chatovacky, stanovacky chodim, lebo ked je tam vela ludi a kamosi vedia o mojej fobii, vieme to zvladat.
Takze baby, jedine moje riesenie, ked s nim ostanem sama - zlozit okuliare (mam silne dioptrie, takze je potom ooovela mensi), dvoch frťanov a capačka!!!

blondula

ja som minule cistila odtok v kupelke.ked som ho otvorila,tak bol taky zapavucinovany.som tam posprtala,ze to zalejem horucou vodou a ludia,keby ste vedeli jaky veliky cierny pavuk bez chlpov z tade vybehol :-(((((( mne az dych zabehol,ani skriknut som nemohla.a este k tomu som sa skoro s vodou obarila :-((( musela tam ist mama a musela ho zabit !!! keby ho nenasla a nezabila,tak ja by som normalne ani na hajzel nesla :-((( .... strasne sa ich bojim a tiez neviem co s tym,ked teraz v lete su vsade :-(

Pomoooc

mám tiež podobný \"zážitok\", raz keď som otvorila chladničku, \"vybehol\" z nej na pavučine pavúk, ktorý postupne sa dal až na zem.. dych sa mi zastavil, celé telo sa mi chvelo, slzy sa mi nahrnuli do očí.. spamätávala som sa z toho 2 hodiny.. vždy keď si predstavím, ten obraz, ako z atde vyliezol mám zimomriavky po celom tele.. nemôžem tých tvorov vidieť na obrázku, nie to ešte v realite.. od vtedy chladničku zásadne neotváram.. ničoho sa tak nebojím ako tých hnusných tvorov.. je to zvláštne, že ľudia sa najviac boja tých najneškodnejších, ako tých čo by sa báť naozaj mali...

M74

Raz bol o tom dokument v TV, tarantula bola v akváriu a psychológ vyzval ženu, že či by sa vedela prilblížiť na 5m, veď jej nič nehrozí. Tak pristúpila bližšie a tak pomaly stále dookola, až nakoniec sa bola schopná pavúka dotknúť.

smajliQa

a co nam ten psycholog akoze pomoze,? jak ma zbavi tej fobie z toho?? ved to sa ned.a. neda proste.. nikto ma nedonuti vobec ale absolutne vobec ziadnym sposobom, aby som sa tychto nechutnych tvorov prestala bat alebo aby som ich prestala nenavidiet... fuj!!!

gadget2

fóbie lieči aj psychológ.

Ja chodím k psychológovi so strachom zo zubára. A vrelo odporúčam. :o) pomáha to.

araz

baby hovoríte mi z duše,ja hovorím, mňa ked sa bude chcieť niketo zbaviť navždy stačí dať do mojej blízskosti pavúka a ja zomriem.Mám neskutočný odpor k týmto tvorom strašne sa ich bojím a hnusia sa mi,pred pár dňami som išla prášiť na balkon a a zrazu som ho zbadala pri okne visel,ale taký velký,dva dni som nemala odvahu otvoriť balkon,ale musela som vetrať, tak som sa rozhodla isť ho zabiť,zobrala som dlhú palicu,že ho zhodím a ako náhle som sa ho dotkla tým koncom palice,ktorý bol asi dve metre odo mňa prešiel mojím telom taký odpor a strach,že mi až slzy vyskočili z očí.Ešte teraz ked to píšem mi behá mráz po chrbte.

siisa 25

nikuša ze na posteli velký no to by som naisto ja neprežila,možno sa vám zda,že prehánam ale ja to tak pociťujem vážne