Kedy bude lekar nieco vidiet?

Príspevok v téme: Kedy bude lekar nieco vidiet?
aneta56

ahojte,
zaujimalo by ma po akej dlhej dobe po potencionalnom oplodneni sa oplati ist ku gynekologovi..
kedysi davno, mi meskali svoje dni, tak som zasla za doktorkou s podozrenim ze som tehotna, no ta mi vtedy povedala ze aj tak nic neuvidi.. casom sa to vyjasnilo ale teraz ked mi vysiel pozitivny tehotensky test by ma zaujimalo ci mam ist ku lekarovi hned, alebo az po nejakom case..menzes mi meska len jeden tyzden, ale test bol uz vcera pozitivny
dakujem za odpovede

dd

hmm..co som ja kupovala, tak rapiclear je len jeden v krabicke..ked som prvy krat pouzila test, to mi ukazal dve ciarky a vtedy som si robila len jeden..potom ale par krat, ked mi meskala menstruacia(uz ked mala dcerka tak cca rok, este bola taka rozhadzana), tak to som si raz urobila 3testy, pre poriadnu istotu, lebo mi menstruacia meskala tusim tyzden..inak som si este potom asi 2 alebo 3x robila 2testy..jeden vzdy hned, ked som ho kupila(nedockava na vysledok :D) a druhy z ranneho mocu(kedze v nom je najvyssia koncentracia hcg), aby som mala istotu :)..

livia56

dd: Testy? To si ich mam nakupit hned niekolko? :) Som myslela, ze v krabicke byvaju dva. Ci ako? Ja s tymto nemam velmi skusenosti.

dd

livia, ked Ti uz menstruacia meska 6dni, tak uz by Ti mal ukazat test myslim presne..su testy, ktore vraj dokazu urcit tehotenstvo uz po 5dnoch od oplodnenia, ale ja som si vzdy robila az ked mi menstruacia meskala nejaky ten dnik a vzdy vysli presne..takze zatial mam s testami len 100% pozitivne skusenosti(samozrejme kupujem testy z lekarne, najcastejsie rapiclear)..

livia56

Baby, vsade tu citam, ze zozaciatku su tie vysledky testu dost nespolahlive. Po akej dobe od potencionalneho oplodnenia by mi test mal uz urcite ukazat spravny vysledok? Mne 6 dni meska menstruacia a to ju mavam pravidelnu (+/- 2dni) uz 7 rokov. Navyse, nemam ziadne priznaky, ani PMS, ani tehotenske. A to som normalne mavala dost silne bolesti krizov, podbruska a napate prsia tyzden pred. Teraz nic. Tak nechapem. Vobec sa necitim ako pred menstruaciou. Zvazujem teda uz aj tehotenstvo, ale to by bol skor zazrak, keby sa potvrdilo. Takze sa este nechcem stresovat testom (ked nemusi byt zatial presny) a ist za gynekologom, ked nic neuvidi. Ale je mi tento moj stav divny, v kazdom pripade... Moze byt, ze moje telo by na tehotenstvo reagovalo ovela menej citlivo, ako na menstruaciu?
Ale hlavne mi povedzte, kedy si spravit test, nech zbytocne nehladam ciarku, ked mi ju este nezachyti, lebo hladina hormonu HCG bude este nizka (v pripade ze nebude nulova).

ksl

Ja som ťa pochopila. Mne v tom 4. týždni robili vyšetrenie ultrazvukom vnútornou sondou - taký dobrý kolík to je, pretože normálne USG cez brucho nie je ešte nič vidieť, má to byť neškodné, lekári to tvrdia, ale ja som v desiatom týždni potom o to dieťa prišla. Viem, že je iracionálne to zvalovať na sondu, ale dalšie tehotenstvo som už počkala až na ten 12. týždeň a to tiež bola haluz, lebo mi potvrdili jeden plod a potom pri druhom povinnom USG v 5. mesiaci tam zrazu boli dvojičky... Takže to sú moje skúsenosti s vyšetreniami ultrazvukom... :) Tým, že "ak to dieťa chceš" som ťa nechcela nejako vyľakať,asi to vyznelo trochu inak ako som chcela, len som tým chcela povedať, že je stále lepšie ak ťa moc nevyšetrujú v takom rannom štádiu tehotenstva, aby niečo nepobabrali, ale ak máš dobrého doktora a si hrozne zvedavá na malinké, tak potom od 4. týždňa je vidieť zárodkový vak (gulička) a v 6. týždni už bude vidno ako pracuje srdiečko....

aneta56

1eny1 ja som sa neurazila, len ma zaujimalo preco to napisala.. ze ci sa jej nieco zle prihodilo, alebo co...
no viem si vyratat ze kedy sa to mohlo stat, tak preto to tak detailne ratam..
dobre teda, zajtra si spravim este jeden test, a pokial mi nebude nijako zle, tak pojdem az potom...
dakujem za odpovede, cenim si to :-)

1eny1

ale veď ti "ksl" nič zle nepovedala, hneď sa urážaš. Myslela to všeobecne.

podľa toho čo píseš tak vieš,že si v druhom týždni. Pokiaľ sa cítiš dobre,tak stačí aj potom navštíviť.

aneta56

ksl-- preco pises ze ak to dieta chcem aby som nechodila prilis skoro k lekarovi? nejaka zla skusenost?
chcela som ist tento stvrtok, ale ak mi nebude mat co povedat..
potom mi to vychadza (kvoli praci) az na 23ho (tj asi siesty tyzden) myslite ze to bude stacit??

ksl

Ja som bola vo 4. týždni a bolo vidieť guličku,doktor mi však dal dosť jasne najavo, že to do tých 12. týždňov nie je isté tehotenstvo, lebo sa môže stať všeličo... Inak 1. povinná kontrola je v 12. týždni tehotenstva a ak to dieťa chceš, skôr tam ani nechoď,len v prípade ak by si sa nejako zle cítila, alebo by si mala špinenie alebo krvácanie, vtedy musíš ísť ihneď.