Mam v Kosiciach priatela...

Príspevok v téme: Mam v Kosiciach priatela...
zuztru

Prosim Vas, potrebujem surne pocuj nazor niekoho nezaujateho, pretoze ja vazne neviem, co mam robit. Ten problem je dost zlozity, ale skusim ho vysvetlit len tak polopatisticky. Ide o to, ze riesim teraz dost vaznu dilemu. Som z Kosic a studujem na VS v BA. Mam v Kosiciach priatela s ktorym som tri roky a je to dost vazny vztah. Velmi na mna tlaci, aby som sa vratila domov, ze bezo mna nevydrzi, nie je stastny a chce zit so mnou - vidim, ako hrozne sa trapi a nici ma to. Pritom on je clovek, ktory vsetky problemy zvladal s nadhladom a nenechal sa nicim vyviest z miery. Teraz je ako bez duse a mam pocit, ze si chce nieco spravit. A ja by som za nim velmi rada prisla, mne sa v BA nepaci, chcela by som byt doma a vsetko by bolo perfektne. Lenze to mi zas nechcu dovolit rodicia. Mama povedala nieco v zmysle, ze ked sa vratim, budem za to niest nasledky a kedze ju poznam, urcite sa so mnou rozhada na zivot a na smrt. Ked totiz nieco nie je po jej voli, vnima to ako zradu, noz do chrbta. A ja za jej chrbtom nic vybavovat nechcem. Skratka neviem, co si mam vybrat. Priatel? Rodina ? Milujem oboch rovnako.

CMu_Q

pozri ja s priatelom sme z maleho mestecka 40km od KE, pricom mna prijali do KE a jeho do BA na vysoku skolu, odvtedy tahame uz 2roky spolu aj takto na dialku, aj ked zo zac. boloo mnoho slz (i z jeho strany, ze to nevydrzi byt nezomna, ze ma potrebuje) a trapeni, teraz sme si zvykli, berieme skutocnost taku aka je, mozno je to skuska lasky, neviem,... jedno je iste, vela sme si uz toho preskakali - tesili sa, ze na vyske budeme spolu, no osud to zariadil inak, teraz je uz len na nas, na nasej laske ci ostaneme spolu, resp. vydrzime takto spolu i nadalej a ak boh da, po ukonceni studia si svoj sen spred par rokov mozeme splnit... :)

..a cem este povedat, ze ani jeden sa skoly nechce vzdat, nakolko vieme, ze to je pre nas prednejsie, ak laska je a je uprimna, tak bude i nadalej....

zuztru

Chapem tento uhol pohladu, ja som tiez dost sokovana z jeho pristupu, na druhej strane nic mi neprikazuje, nezakazuje, skratka na nom len vidim, ako tym trpi, co je asi normalne, len to uz nevladzem riesit. On zalozil v KE firmu v septembri, akurat sa im podarilo dobre rozbehnut, ma zamestnancov, za ktorych je zodpovedny, bol by sice ochotny mozno prist za mnou, ale nechcem, aby to cele zahodil. Nepovedala by som, ze je sebec, aj ked to tak mozno vyzera a ja posobim naivne, ale on sa ma snazi vo vsetkom podrzat, len ten smutok teraz nevie skryt. No je pravda, ze to na mna dost tlaci..

happi

Bud je tvoj priatel velky sebec alebo ziarlivec. Ak by som niekoho naozaj lubila, dopriala by som mu a neobmedzovala ho. Ved je uzasne, ze sa vzdelavas, kopu ludi nemoze, napr. zo zdravotnych alebo financnych dovodov. A rodicia ti chcu len dobre.
Tvojmu priatelovi brani nieco, aby bol s tebou v Ba? Ked mu tak velmi chybas, mozete ist do podnajmu, byvat spolu, on si moze najst v Ba pracu...

zuztru

Proste akokeby sa nemohol z nicoho tesit bezo mna a mna to strasne mrzi, mam pocit, ze som ho nejako znicila tym, ako strasne sa na mna naviazal. pritom bol tak silny clovek, ze som ho preto neskutocne obdivovala. Teraz akoby bol niekto iny

zuztru

Teraz koncim prvy rocnik, som na architekture, co je sest rocne studium ( ma stvorrocneho bakalara) co je trochu dost dlha doba... ja chapem aj nasich, chapem aj jeho. zial to vyzera tak, ze budem musiet v tomto sklamat priatela, tak nam drzte palce :( len uz vobec neviem, ako ho upokojit, utesit. neda sa to, nech robim cokolvek.. skratka on ma take zvlastne rodinne zazemie, nemaju medzi sebou velmi silne citove vazby a pre mna bolo tiez dost tazke najst si k nemu cestu. O to tazsie je teraz pre neho byt bezo mna..

jankapo

Mama, čiže rodina Ti určite nechce zle..a to ešte koľko rokov ti je potrebné na doštudovanie???to je tiež dosť potrebná informácia

Geronimo9632

fuuuuuuuuu velka dilema
Ja by som sa rozhodol pre SKOLU a rodinu. Chapem trochu aj Tvojho priatela, ze samemu je tam na vychode smutno, ale musi aj on pochopit, ze Ty nie si povinna sa mu podradovat ( toto blbo vyznelo ) Cem len tolko napisat, ze ak vydrzi vasa laska takuto skusku, tak mas vyhrano, a vies ze mas partnera na cely zivot :)
Vydrz v BA na skole, ked si sa tam uz dostala a bavi Ta to, a priatel moze prist robit do BA, abo chodit Ta obcas pozriet. Je to cele o tolerancii a dovere ...