Chut na omietku

karioll

pokial si normalna,tak ti chyba vapnik,cize zacni jest viac mliecne vyrobky,mak a pod.ked to je porucha tak jedine psychiater ti pomoze

Ivka 1

Ak mate chut na omietku, chybaju Vam mineralne latky hlavne vapnik ale omietka nie je prave to najzdravsie riesenie. Predsa to len obsahuje kopec chemikalii. To uz by som radila vyvazenu zmes mineralov v chelatovej forme/ zoskriabane zvysky ulit morskych zivocichov/ , vyzera to ako omietka a aj to tak chuti.

Girl

No moja krsná, keď bola tehotná, tiež jedla omietku, ale aj kriedu. Takže buď pokojná, je to zjavne normálne :)

jajka001_

fgf, to je instinkt, aky maju aj zvierata - nikto im nepovie co maju jest a predsa to vedia. ked tebe chyba nieco, tiez mas na to chut. nemyslim teraz cokoladu a hamburgery :)

AdamKrt

Pil cele balenie, naviac po expiracii, bolo mu to luto vraj vyhodit... Po par mesiacoch, ked sa mu pohol kamen v ladvinach, zistil svoj omyl...

RNG

sumive kalcium ma obsah dvoch zloziek s kalciom
Calcii carbonas praecipitatus 0,30 g, calcii glubionas 2,94 g
Kalcii carbonas(uhlicitan vapenaty, CaCO3 je mlety kamen, ktory sa velmi slabo absorbuje tj sa povacsine vylucuje a zatazuje ladviny.
Calcii glubionas(C12 H21 O12, C6 H11 O7) Ca H2O )alebo Calcium Glucono Galacto Gluconate je sice vodorozpustna forma, ktora by sa mala vyborne absorbovat, ale su ludia, co nevedia rozbit galaktazu a tak to nevedia pouzit.
Ale uz samotny uhlicitan vapenaty vo vacsich mnozstvach moze tvorit kamene. Ktovie, kolko tej "sumienky" tvoj priatel pil....(podobne pripady sompoznal viacere, ked ludia brali ovocim prichutene zinkove doplnky napr ako cukriky a poriadne sa predavkovali!)