Bolesť v kolene a okolí

Príspevok v téme: Bolesť v kolene a okolí
michaelaXX

V decembri som bola na operácii, kde mi zašívali "obal svalu"(fascia) na vonkajšej strane ľavého lýtka, lebo som ho mala natrhnutý. Lekári ma oboznámili s tým, že doznievajúce bolesti môžem mať maximalne tak pol roka, čo sa mi zdá aj tak dosť dlho. Všetko sa mi pekne zrástlo, stehy povyberali,výsledky boli dobré. Musela som ale na istý čas predtym obmedziť namáhanie tejto nohy. Lenže teraz už len pri trošku dlhšej chôdzi stále pociťujem tupú bolesť v ľavom kolene a jeho okolí a pri väčšej námahe ako je venovanie sa záhradke, chôdza hore kopcom či po schodoch, alebo ostať dlhšie v podrepe mi niekedy spôsobuje akokeby pichanie priamo v kolene pri následnej chôdzi, ktoré akokeby prechadzalo trochu dole do lýtka. Neviem teraz či tá malá operácia má niečo spoločné s mojimi terajšími problémami s kolenom, pretože to "pichanie" v ňom som niekedy pociťovala aj predtým.
Chcem sa vás spýtať, nemáte s tým, prosím vás, niekto nejaké skusenosti? Alebo neviete čo sa mi snaží to moje koleno "povedať"?
Vopred vám ďakujem za vaše príspevky.

RNG

spomeniem i tu ine prostriedku na regeneraciu klbov a klboveho mazu, jedna sa o novozeelandsku zelenu muslu, patentovany vytazok z mysle pod nazvom Lyprinol, na klbovy maz okrem hyaluronickej kyseliny CMO a ine cetylovane mastne kyseliny a nezmydelnatelne mastne kyseliny, ako napr avokadovy olej.
Odporucam jest 2-3 avokada tyzdenne a brat 2 gramy MSM denne najmenej.
Lyprinol je ale najucinnejsi doplnok na klby celkove.

ajaj

no som toho lekara okdlakal a odkladal, lebo mi tie bolesti nejak prešli, ale tak mal som ich mesiace, je možné, že sa len tak zo dna na den stratili? Asi je dosť vysoká pravdepodobnosť, že sa vratia, všakže?

Ivka 1

Ajaj lekar to zisti pohmatom kolena a samozrejme z rontgenoveho snimku. Vysetrit si to daj urcite a s navrhnutou liecbou mozes ale nemusis suhlasit,rozhodnutie je na Tebe.

ajaj

myslim ze mam taky isty problem len ja sa bojim k lekarovi aby to nahodou nechcel operovat
Ivka 1 ako ortoped zisti o co sa jedna?
To vinno na snimkach?
Dakujem

Ivka 1

Michaela to pichanie v kolene nema nic spolocne s operaciou, jedna sa skor o vysychanie synovialnej tekutiny a nasledne trenie chrupaviek o seba, z toho moze byt aj ta pichava bolest a tuhnutie kolenneho klbu. Najlepsie navstivit ortopeda a potom ak budes chciet, da sa pomoct prirodnou kyselinou hyaluronovou v tabletkach, ktora sice je aj v injekcnej forme ale jej aplikacia je
bolestiva.

kvako

no chce ti asi povedať,že s nim nie je asi všetko v poriadku.Podla mna to nema s tou tvojou operaciou nic spolocne(myslím),tak s tym radsej rychlo utekaj k lekarovi ak ti to pretrvava dlhsie.

michaelaXX

Ivka 1 ale to pichanie v kolene som mala aj pred operáciou, tak neviem či to bude mať niečo spoločné s tou fasciou...

Ivka 1

Michaela na preliecenie vaziv a sliach v kolennom klbe potrebujes kyselinu hyaluronovu a pripravky s obsahom chondroitinov,chondrosulfatov a MSM. Su potrebne na uplnu regeneraciu po operacií.