Problemy s depresiou

Príspevok v téme: Problemy s depresiou
ja_uz_neviem

zdravim..mam problem.. psychicky to nezvladam...moja priatelka bola na brigade..bol s nou jeden dotycny, ktoremu sa nejak zapacila .. zacal ju psychycky nicit ..je byvaly nacek ..a zacal jej hovorit ze mna ,jej priatela ,da zbit ,ze ma znamosti a ze ma proste zabije ..ak nebude nieco s nim mat ...ona to psychicky nezvladla ,.. a proste ..mu dala :(( v posledny den brigady ...si na nu pockal zamkol ju v izbe a tlacil jej zas tieto reci do hlavy ..az mu nakoniec podlahla ..bola v tom , ze to robi pre nas, no pre mna aby mi neublizil ..proste uverila tym jeho sku.vene ubohym reciam... ja som akurat vtedy dosiel z prace v nemecku .. ked v ten den den docestovala domov nic mi nepovedala co sa stalo ..len rano v ten den mi volala,ze ju tam drzi v izbe a ze ju nechce pustit....ale potom ze ju nakoniec pustil..leby to nebolo tak daleko tak ..ten hajzekl uz asi nezije ..tak ked docestovala dom ,ze sa nic take nestalo ,iba mi povedala ,ze jej hovoril tie veci a tak .. ja som mal o tri dni ist znova za hranice pracovat .. v tie dni sme mali pohlavny styk ...ale bol chraneny maximalne sa o mna obtrela nejak, ale to pochybujem ze by s toho mohla otehotniet.. ked som teraz dosiel z prace .. moja mi povedala ze jej meskaju krami ..neslo mi to do hlavy,ze ako co sa mohlo stat ..test vysiel pozitivny aj doktor to potvrdil ,ze caka male..no tak sme to povedali rodicom a tak ..a zacali sme zariadovat veci okolo svadby.. az to ona nevydrzala a povedala mi co sa stalo presne na brigade..ze ako ju ten hejzel..:((( teraz ona chce ist na potrat ja ju do toho nenutim ani ju od toho neodhovaram..neviem ci je tu moznost ze je to nase ..ale strasne o tom pochybujem..ja som na tom psychicky zle mal som kedisy problemy s depresiou a teraz sa mi to vratilo a je to este horsie..z toho ze nemozem nic spravit ...ze som uplne bezmocny ..te hajzel..:((((((.. milujem ju a myslel som si ze je to osoba ktora si veri a stoji si za svojim a ze sa len tak nepodda.. a ze som pre nu jediny komu povie ked ma problem ..a ona nic nepovedala..:(( neviem teraz mi v hlave chodia myslienky ,ze to s nou dalej uz nemozem ..ze si musim dat pauzu alebo co a poriadne si vsetko premysliet..prosim poradte mi niekto co mam robit ...ja nechcem byt sviniar ktory ju opusti ..ale ja uz dalej nemozem ja som v nu veril.. a ona mne nie ked mi to nepovedala.. alebo sa tak strasne bala ??ale nemala coho.. ja nechcem zit ..keby som aspon mohol plakat ,ale ja to neviem proste mi to nejde:((((((( poradte mi niekto prosim co mam robit na moj vek je toho na mna moc

nezávislák

Tak pri Tebe ochrana a pri nom bez nej?snad by tomalo byť opačne,prečo prinom nevyžadiovala ochranu ked sa mu oddala dobrovolne.

ja_uz_neviem

nezavyslak myslis ze ked on bol s nou rano bez ochrany a ja vecer s ochranou ,ze je to moje? o tom pochybujem

ja_uz_neviem

for RADA: ja chapem co myslis..len mam teraz v hlave taky bordel ......a myslim ze policia s tym nic nespravi ..on bude tvrdit ,ze to spravila dobrovolne ,ziadni svedkovia neboli..ja budem pri nej stat pokial budem vladat a s potratom nech sa rozhodne ona sama ..podporim ju v kazdom smere ...ale dieta za svoje nebudem schopny prijat..

nezávislák

Myslim si že tá Tvoja priatelka Ta pekne vodí za nos aklame, jednoducho si užila...Uvažuj,keby Ta naozaj milovasla tak Ti prizná neveru hned popríchode z brigády a nie až ked zistila že je tehotná...nemyslíš.Ako sa Ti mohla divať do očí..a doležite je že po narodení -ak si tonechá spravte testy otcovstva.možnoje to tvoje a robíš si zbytočné starosti.

rada

myslim, ze sa zamotavas este viac, ako je to zamotane. Opakujem sa 2x, nie je jednoduche s takym niecim sa zdoverit... To sa neda, ako si to ty zelas. Ved mne to dlho trvalo - roky. Treba sa navzajom podporit a nekomplikovat viac, ako to je.

cajik

Sucitim s vami oboma,az mi je smutno z tohto pribehu :(. Myslim si vsak,tak ako to uz bolo povedane,ze je to jednoducho velmi tazka skusenost,ktorou presla,a preto o tom nepovedala len tak. A je aj dost tazke vzit sa do toho,co sa jej stalo. Keby si bol na jej mieste,tiez by si to mozno urobil. A ten typek jej vlastne nedal na vyber..tak mozno sa mu mohla "poddat podobrotky",alebo by jej spravil este vacsie peklo..
Myslim ze by ste mali ist na policiu. Urcite to lahke nebude,rozpravat o tom pred policajtmi,a tahat sa po sudoch,ale mozno je aj potrebne aby tu nejaka spravodlivost bola. Lebo ked ho nezastavite vy,mozno to spravi o tyzden dalsiemu nevinnemu dievcatu.
Je to komplikovane aj pre teba,a sama viem co su depresie,preto ta chapem,ale pokus sa zachranit vas vztah,prave teraz ta tvoja priatelka velmi potrebuje. Ona tou skusenostou nepresla dobrovolne. Niekto jej velmi ublizil a ty ju za to nemozes obvinovat,ani rozmyslat nad tym,ze spala s niekym inym. Ona s nim nespala,on ju znasilnil. A to je sakramentsky rozdiel. Ty si jej najvacsia opora, nedovol aby stratila aj teba ...........
Teraz je ta chvila ked by ste mali stat pevne pri sebe a navzajom si pomahat.Zdover sa jej s tym ze mas depresie,zaroven by som ti odporucila aby si navstivil lekara,nech sa to zastavi cim skor. A psychologa by mohla navstivit aj ona..
Prajem vam vela stastia,aby ste sa z toho co najskor dostali.

rada

no... ja mam skusenost taku, ze ma priatel "znasilnil". Chcel sex proti mojej voli. Tiez sa mi vyhrazal, ze ked sa mu nepoddam, zbije ma, ublizi rodine... Tu nejde o to, ci ti verila alebo nie. Nie je lahke take nieco povedat. Ako pises, islo o vydieranie a ona sa snazila zachranit svoju kozu a tiez aj ostatnych. Mne tiez velmi dlho trvalo, kym som povedala ja, co mne byvaly robil. Odvazila som sa to az po 8 rokoch a to aj nechtiach, lebo som vedela, ze rodina by sa trapila. Niektore veci je nutne, aby si clovek sam vysporiadal a potom nabral odvahu. Teraz zostala tehotna a tu uz bolo nutne konat a povedat. Tu nejde o doveru, ale o to, ako to vnima, znasa clovek sam, o odvahu, o hanblivost ... Je na tebe, ci jej budes oporou, lebo ozaj teraz potrebuje podrzat a na nej, ci sa rozhodne nechat a ty ci prijat dieta. Je pravda, ze stojis pred velkym rozhodnutim, ale zivot bohuzial aj take prekazky prinasa. Od mojej "prihody" je uz 10 rokov a som rada, ze som nezanevrela na chlapov, pomohli mi vtedy priatelia, ale zostala som este viac nedovercivejsia... drzim palce!