da sa rodit cisarskym v lokalke?

delphia

sandrea aj pri spiali sa moze podat narkotikum do zily a paciet nie je celkom pri vedomi. ak ta napichavali na 5-6x, tak jednoznacne islo o lekara, ktory nemal este v tom dostatocnu prax. bolest hlavy je komplikacia spinalnej a epidur. anestezie, ale da sa jej pomoct- odberie sa pacientka krv a poda sa do miesta vpichu tak, aby sa vytvorila tam krvna zrazenina. bolest nasledne odznieva.

sandrea

RNG
mam prosbu, tiez ma to co nevidiet caka a zazila som uz oba sposoby a teraz sa neviem rozhodnut.
raz som skusala spinal , ale absolutne nezabral , skusali napichat aj 5-6x a nic, stale som citila, nakoniec ma uspali. ked som ale vstala uz po vsetkom z postele, chytili ma priserne bolesti hlavy a vobec som nemohla vstat nasledujucich asi 9 dni, kym to cele neodznelo/ze vraj po spinale i ked nepodarenom/
Uz len pre ten pocit bezvedomia neznasam celkovu narkozu mam ztoho hrozu ked neviem co sa deje , a tak teraz neviem: Mam risknut tu spinalku/ked uz raz nezabrala a mala som potom problemy/ i ked tiez to nieje nic prijemne asi ked ta rezu pri vedomi,ale vacsinou sa dava pri sekcii spinal.
Alebo vzhladom k mojim predoslym skusenostiam mam ziadat rovno celkovu narkozu?
Fakt sa neviem rozhodnut,kedze som prezila co som prezila.
Vies mi odpovedat,co je ztych moznosti/lebo sekcii sa nevyhnem/ BEZPECNEJSIE a menej rizikove?

sandrea

sekcia moze byt-su 2 moznosti:
1. v spinalnej analgezii,
2. v celkovej anestezii
Spinalku ti pichnu niekde k miesnemu kanalu, a ked zabere si umrtvena od pasa dole ale pri vedomi. bolest by si samozrejme citit nemala, ale tlak a tah citis. niekomu sa ale nepodari pichnut a komplikacie po nej byvaju neurologicke-silne bolesti hlavy
Celkova narkoza-najprv pichnu narkotikum do zily-uspavacka, alebo za tym ucelom prilozia masku-rajsky plyn. zaspis hned. Intubuju ta az potom ked uz nie si pri vedomi. nevies o nicom-proste klasicka operacia, potom si oblbnuta dlhsiu dobu.

delphia

koloidka, pred operaciou absolvujes anesteziologicke konzilium. tam sa dohodni s anesteziologom, aby k epiduralke ti pichli narkotikum aj do zily. tym ta "oblbnu" na kratky cas, a kym ta zasiju, budes uz pri vedomi.
drzim palce aby vsetko dobre dopadlo

simonka,

6 krat?no tak to mas asi velke zdravotne problemy no ja neviem je tona tebe da sa epiduralka ale u mna to nezabralo vobec a byt pri vedomi ked ta operuju a hrabu sa ti v bruchu boze dobre ze mi dali narkozu pre slabsie povahy a take stresujuce jak ja je to najlepsia moznost ale to je len moj nazor ako sa na t spetne pozeram neviem co by som robila keby som bola pri vedomi

koloidka

Narkozu by som nerada, mala som uz 6 operacii v celkovej a velmi zle som to znasala, po poslednej som kricala: chcem zomriet! a to som myslela smrtelne vazne... Lekari mi uz neodporucaju dalsiu, tak neviem...

simonka,

ja ked ti mozem poradit tak narkozu mne pichli epiduralku a vobec nezabrala a bol to taky divny pocit aja ked som sa narkozy bala jak dabol kriza som rada ze to tak bolo a nic som nevedela ze to vsetko dobre dopadlo